Jump to content

Moto Zajednica

Voge 900DSX

Recommended Posts

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Rekao sam da nedam podatke kartice
I radi...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Kako rekao da ne daš, ja ne mogu da se registrujem dok ne unesem podatke... Nemam drugu opciju.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Voge 900 DSX
On 10. 4. 2024. at 14:10, TAZZ je napisao:

Mili...
Ima li te neđe...
Neka kava, druženje...

Ja ubio 900km, vreme servisu...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech
 

Pozdrav TAZZ,

nisam se nešto navozao, prešao oko 380 km. Kako stvari stoje, verovatno ću tek u maju na servis. Plan je da onda montiram i fabričke kofere ako budu stigli. Javim ti se obavezno kada dođem na servis u Bg. Malo da proćaskamo,popijemo kavu i provozamo se zajedno.

 

Pozz

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Pozrdav svima , od juce sam i ja vlasnik jednog ds900x . Imam pitanje za postojece vlasnike , primetio sam da se blok motora dole gde su dekle levo i desno bas bas greje toliko da je recimo auspuh slicne temperature. Jel i kod vas tako ? Sumnjam da nije odzracen dobro antifriz. Drugo pitanje je na koju foru se podesava prednji far po visini u uputstvu ima da postoji neki sraf za podesavanje ali koliko sam gledao nemoguce je prici njemu a i ne vidi se . Nije valjda da mora da se rastura komplet prednji deo.. hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4471 postova
3 hours ago, tufi979 said:

Pozrdav svima , od juce sam i ja vlasnik jednog ds900x . Imam pitanje za postojece vlasnike , primetio sam da se blok motora dole gde su dekle levo i desno bas bas greje toliko da je recimo auspuh slicne temperature. Jel i kod vas tako ? Sumnjam da nije odzracen dobro antifriz. Drugo pitanje je na koju foru se podesava prednji far po visini u uputstvu ima da postoji neki sraf za podesavanje ali koliko sam gledao nemoguce je prici njemu a i ne vidi se . Nije valjda da mora da se rastura komplet prednji deo.. hvala unapred

Jovan je rekao da se mora skidati valjda blatobran i amortizer volana. Los dizajn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Super. A u uputstvu pise podesiti shodno opterecenju motora i zadnjeg vesanja . A treba pola motora da se rasturi. A sto se tise grejanja motora jel ima neko problem?

Promenio član tufi979

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Voge 900 DSX
pre 37 minuta, tufi979 je napisao:

Super. A u uputstvu pise podesiti shodno opterecenju motora i zadnjeg vesanja . A treba pola motora da se rasturi. A sto se tise grejanja motora jel ima neko problem?

Oseti se grejanje u predelu nogu što je i Shone u testu sugerisao. Meni to ne smeta i za sada mi nije toliko da mi jako smeta. Mislim da ti je ostao vazduh u sistemu rashladne tečnosti da bi već imao problem sa pregrevanjem motora. Tako da to po meni otpada kao solucija. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

To mi je palo napamet jel vidim da je mesto termostata i senzora temperature dosta noze od visine cilindara pa sam zato pomislio a nema nigde sraf za odusak kao naprimer sto sam imao na F650gs twin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1598 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kod novih motora proveravajte antifriz u svakom slucaju, dok prodje u sve kanale i istera vazduh cesto ume da zafali malo u prvih stotinak kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako postoji čep vazduha u raashladnom sistemu, odmah se to primeti, ide u crveno za nekoliko min. Tako da vrv nije do toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Ipak nije toliko los dizajn za svetla 😄. Nema potreba da se rastura sve , eventualno ona plastika sto drzi creva izmedju viljuski, ali moze i neki manji krstasti srafciger tj kraci. Zavuce se u rupu i okrecete levo desno da se podesi visina . 

IMG_20240414_140138.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Akd sad dalje 😁... Kako povezati app voge mapbox napravio sam online onaj token ali app nece da me uloguje sa tim ,a kad pokusam da napravim novi user onda izbaci da mailbox format error 😏. I kako pristupiti kameri? Jel vec ima sd karticu ili je treba kupiti i staviti...gde? 

Screenshot_2024-04-14-15-53-06-705_com.loncin.vogeglobal.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Suzuki DR650 RSE 1995

Ja sam napravio token, ubacio u app i radi... A za kameru mora kartica. Ispod sediata u modul. Povezi na wifi kamere, sifra je 12345678.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Sve sređeno, sad samo kilometri 😁... Nego jel kolega TAZZ ima jos neke insajderske info sta jos mozemo da očekujemo pored screen mirroringa? 😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Menjanje modova vožnje "on the go"
Bez zaustavljanja...
Meni sad na prvom servisu će da rade to ...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Trebam i ja da podesim far na dole...
Treba da re-rutiram izduv da bude kao na V-Strom DL1000A, niže cca 30cm recimo...
Da mogu da stavim bočne kufere LS2 38L...
Sreća pa imam drugara koji radi opremu pa uzeo na 6 rata i dođe me onda da ne osetim...
Treba višlji vizir...
To je to ja mislim

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Tazz za far uzmi neki srafciger kao sa slike. Volan levo desno dok ne nadjes ugao da u onu rupu gurnes srafciger i lagano do kraja osetices kad uhvati zupce , koliko sam video plasticni su pa nemoj na silu. A velicina je pz2 

IMG_20240416_230059.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Ja sam stavio onaj univerzalni vizir sto se samo zategne na donji i super je , tih 10tak cm znaci sad taman duva preko kacige . Jedino me nervira sto rucica gasa nekako je cudna kad dodajes gas ide  lagano lagano i onda samo skoci - povuce .  Kao da to nisu bas najbolje mapirali taj elektronski gas, i primetio sam na na konstantnom gasu kroz grad recimo 2 ,3 brzina na nekih 3000 obrtaja secka trza nije konstantan rad. Kako vase zveri rade? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Navikava se na RbW...
Mada mi je sad bolje, nego li u prvih 200km
Dosta stvari koje su mi se čudno ponašale, prestale, gomila trzaja prestalo..
Možda će umre...

Meni frka od tih nastavaka, jedan mi na 140 odleteo u kacigu

Ići ću kod Ivana... Za 55eur mi ok da odem kod njega na kafu i sok


Sent from VOGE DS900X using ChinaTech



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
Pre 2 sati, tufi979 je napisao:

Ja sam stavio onaj univerzalni vizir sto se samo zategne na donji i super je , tih 10tak cm znaci sad taman duva preko kacige . Jedino me nervira sto rucica gasa nekako je cudna kad dodajes gas ide  lagano lagano i onda samo skoci - povuce .  Kao da to nisu bas najbolje mapirali taj elektronski gas, i primetio sam na na konstantnom gasu kroz grad recimo 2 ,3 brzina na nekih 3000 obrtaja secka trza nije konstantan rad. Kako vase zveri rade? 

Teško da dvocilindraš od 900 ccm u gradu može da bude ultra-smooth, otprilike da se na to moraš navići vremenom. Ko je vozio starog stroma 1000, zna o čemu pričam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1598 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 4 sati, tufi979 je napisao:

Ja sam stavio onaj univerzalni vizir sto se samo zategne na donji i super je , tih 10tak cm znaci sad taman duva preko kacige . Jedino me nervira sto rucica gasa nekako je cudna kad dodajes gas ide  lagano lagano i onda samo skoci - povuce .  Kao da to nisu bas najbolje mapirali taj elektronski gas, i primetio sam na na konstantnom gasu kroz grad recimo 2 ,3 brzina na nekih 3000 obrtaja secka trza nije konstantan rad. Kako vase zveri rade? 

Jes da nemamo isti motor ali tako je bilo i kod mene, smirilo se malo posle prvog servisa i zamene ulja.

Radio sam i kalibraciju gasa kao na snimku, mislim da se i posle toga popravilo, verovatno postoji nesto slicno i za voge

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja