Jump to content

Moto Zajednica

KOJE ULJE U TELESKOPE Honda Transalp 650

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Skoro sam postao vlasnik lepog primerka motocikla Honda Transalp 650  RD 10E.Posto je jos uvek zima koristim vreme da je temeljno pregledam i servisiram.Teleskopi ,stapovi kako ih ko zove ne cure na semerinzima ali bih  promenio  ulje.Na prethodnom motoru Honda Panevropa kada sam to isto radio bila su u opticaju ATF ulja sa jasno deklarisanom gradacijom,viskozitetom. Sa novim oznakama se apsolutno ne snalazim nesto tipa III,IV...slovne neke oznake pojma nemam.Trazeci objasnjenje na internetu nisam nista uspeo da saznam.Molim za pomoc ako neko zna i moze da pomogne ali bez filozofiranja i odgovora tipa uzmi  Motul ,Repsol ljudi to izmislili za motore i tome slicno.Znaci hocu da stavim ATF samo da saznam koje.

 

DSC_0663 copy.jpg

 

 

DSC_0658 copy.jpg

 

 

DSC_0666.JPG

 

 

DSC_0665.JPG

 

 

DSC_0669.JPG

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

.Molim za pomoc ako neko zna i moze da pomogne ali bez filozofiranja i odgovora tipa uzmi  Motul ,Repsol ljudi to izmislili za motore i tome slicno.Znaci hocu da stavim ATF samo da saznam koje.

 

 

Bilo koje ulje za vilice ( fork oil ) renomiranog proizvođača, SAE 10W , 548 ml po štapu. Možeš i ATF, al ne

vidim nekog smisla, to je uglavnom korišteno na motorima iz 80-ih , al funkcionirati će. Najbitnije od svega

je uliti točnu količinu koju proizvođač deklarira. Transalp ima vrlo jednostave vilice i ATF funkcionira dobro.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja