Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalni far na CB500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Trenutno na motoru imam far koji nije originalan, nije mu ni nalik tj. drugaciji su i drzaci. Far uz to gleda u desno i pokvaren mu je mehanizam za podesavanje. U potrazi sam za adekvatnom zamenom. Voleo bih da se montira sa strane zbog toga jer imam vizir za ovu hondu koji ne moze da se namontira na ove drzace koje sada imam.

 

Mislio sam da pazarim nesto kao:

 

http://www.louis.de/_10904ff84c242f97d7a69721272a876990/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=413&list_total=33&anzeige=0&artnr_gr=10033993

 

taj crni, a drzace:

 

http://www.louis.de/_10904ff84c242f97d7a69721272a876990/shop/shop_article_big.php?IMG=10020912_880_KL_MO_FR_08&TITLE=10020901

 

da li bi mi ovo pasovalo?

Najvise me brine da li ce elektrika da mi stane u taj far?

Jel ova rupa sa strane dovoljno velika da prodje M10 migavac?

Jel ta rupa uopste za migavac?

 

Da li negde kod nas neko prodaje ovakve univerzalne farove?

Da li bi mi pasovao od nekog drugog motora: bandit, gs 500 itd.?

Moza vam je pitanje glupo ali sta god narucim ima da platim skupe pare. Ovo iz luisa je i najjeftinije. ...a nema vracke.

 

Sta mislite jel vredi traziti na otpadima?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja mislim da je far koji navodis u Louis-u najslicniji originalnom s`tim da bih ja uzeo sa crnom pozadinom, a zmigavce postavi na nosace fara. Izbusi odgovarajuce rupe i sano privrni. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Moram da te malo pokolebam. Prvo,mislim da svu elektriku ne mozes da spakujes u ovakvu malu luburu ovog fara. Meni je trebao za Horneta i ja sam takodje razmisljao o ovoj jeftinijoj varijanti,medjutim kada sam video original Hondin far i ogromnu luburu u koju je jedva stala elektronika, predomislio sam se i kupio original far. Ima i druga stvar. Neki iskusniji ljudi su me savetovali da ne uzimam kopije fara ,pogotovo ne jeftine kopije jer kazu da po mraku nema sanse da vozis brze od 50km/h sa takvim farovima. Nemaju sposobnost da fokusiraju svetlost u snop, vec ga rasipaju u stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

To me najvise i brine. Kad pogleda covek puna kesa žica.  Sa ovim farom se dalje ne moze. Sad cu da jos malo potrazim original ako nema kupic ovaj iz luisa pa ako ne stane sve u njega na pijac sa njim.

 

Mislim da hornet ima dosta veci (dublji) far. Ustvari kad bolje pogledam nisam video ovakav far u zivotu i mogu samo da zamislim sta su strpali u njega:

http://www.david-steuber.com/599/CB600F-b.jpg

 

Dok je na mom dosta plici:

http://www.holtugmc.dk/images/bmc/Honda-billeder/Honda%20CB500%202002%20blaa%20stor.JPG

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Važi.Samo nisam siguran da li ću stići pre subote, motor mi u Ivanjici.

 

EDIT: Kad izmerim prečnik uporedi ga za GS500, ER500, Kawom ZR7...Svi nose okrugao far, možda može nešto da se ubudži.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja