Jump to content

Moto Zajednica

Kociona kljesta problem DL650

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Na motoru su prve plocice, kada sam pokusao da ih zamjenim nema sanse da izvucem onaj klin sto ih drzi. Znaci izvucem onaj mali osigurac iz klina ali klin zapekao ni da mrdne. Motor je sa malo kilometara ali je dugo stajao vise od 6 godina i jedno vrijeme bio je napolju mislim da je to razlog. Plocice mogu jos neko vrijeme ali mislio sam ih zamjeniti prije sezone. Je li ko imao slican problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Prvo naprskaj da malo razbudi koroziju, i sa druge strane necim tanjim polako iskucas osigurac.

Promenio član Dane Deda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
Pre 15 sati, Dane Deda je napisao:

Prvo naprskaj da malo razbudi koroziju, i sa druge strane necim tanjim polako iskucas osigurac.

Naprskao sam vise puta problem je sto sa druge strane nema rupe, zatvoreno je. Ne znam je li to slucaj na svim kljestima?

IMG_20240227_130818.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvinjavam se!

Vrv se odvija sa druge strane.

 

P.s. Evo set za reparaciju, samo se izvlaci (kada se osigurac izvuce), zapeklo znaci.. 

Da se prska nekim uljem penetrirajucim pa celicna zicica da se uprede kroz okce osiguraca, uvuces srafciger i u krug da se klin okrene, cim ga pomeris izaci ce!

s-l1600.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Ne znam vise sta da radim prskam evo vec dva dana, ni da mrdne. Pokusacu za par dana valjda popusti, ako ne popusti ne pada mi na pamet nista drugo nego izbusiti sa druge strane npr. peticom pa ga onda izbiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probaj da uvijes zicu gde osigurac ide, gurni srfciger i malo okreni pin, da popusti... Pih bas glupo!
Kada ga izbijes, ovaj kraj sto u kljesta ide ti podmazi, da ne zeza vise!


Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Uzmi Coca Colu i neka se namače do ujutro i tribalo bi sve izać.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
Pre 1 sat, role je napisao:

Ne znam vise sta da radim prskam evo vec dva dana, ni da mrdne. Pokusacu za par dana valjda popusti, ako ne popusti ne pada mi na pamet nista drugo nego izbusiti sa druge strane npr. peticom pa ga onda izbiti

čekaj... zaista želiš reći da ti je manji problem bušiti po klještima i trajno ih sjebati nego otići kod majstora da ti za 10€ zamjeni pločice ?!?!?

 

jebote

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
pre 19 minuta, strasilo je napisao:

čekaj... zaista želiš reći da ti je manji problem bušiti po klještima i trajno ih sjebati nego otići kod majstora da ti za 10€ zamjeni pločice ?!?!?

 

jebote

Nije do love platicu koliko god treba. Bio sam kod majstora, kod par njih i savjet je da prskam odvijacem narednih dana. Nece niko da se zamajava sa tim. Pametna kljesta nisu mogla pomjeriti klin. Grijati se ne smije, to je jedina stvar koja ostaje da se uradi ako bas ne popusti. Bio sam i kod covjeka koji radi hidraulike pa samim tim i kocnice kaze nece se sjebati nista, ostace rupica koja nista ne znaci. Inace primjetio sam da  majstori lagano postaju monteri novih dijelova, ovakve gluposti nece niko da radi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mali čekićak i čuk-čukni po koji put po toj osovinici. Ne da odvališ, nego lagano. I pršći naravno. Popustiće sigurno. 

I probaj nešto da uguraš u tu rupu gde stoji rascepka pa da okreneš osovinicu. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
Pre 13 sati, role je napisao:

Nije do love platicu koliko god treba. Bio sam kod majstora, kod par njih i savjet je da prskam odvijacem narednih dana. Nece niko da se zamajava sa tim. Pametna kljesta nisu mogla pomjeriti klin. Grijati se ne smije, to je jedina stvar koja ostaje da se uradi ako bas ne popusti. Bio sam i kod covjeka koji radi hidraulike pa samim tim i kocnice kaze nece se sjebati nista, ostace rupica koja nista ne znaci. Inace primjetio sam da  majstori lagano postaju monteri novih dijelova, ovakve gluposti nece niko da radi.

grijat se ne smije zbog gumica... ali ako rastaviš i izvadiš gumice, smiješ i grijati... ;)

 

ali ja sam 100% siguran da bih ja to riješio u manje od sat vremena.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Rastavljanje hocu da izbjegnem, da imam set za reparaciju i to bi doslo u obzir. Bavim se mehanikom pomalo doduse ne na motorima ali ih sam odrzavam cijeli zivot, pa sam i ja sa takvim optimizmom usao u pricu😅. Ne samo u vezi ovoga problema nego u vezi cijelog motora. Kad sam ga kupovao bio sam svijestan da ce biti ovoga, ipak je stajao 6-7 god. Privuklo me sto je imao 28 000km i bio u originalnom stanju ali zapustan. Polako idem redom, svaki saraf se morao odaviti ocistiti podmazati i stegnuti na mjeru. Zamjenio sam do sad gume, akumulator, lanac, lancanike, ulje, filtere, svijecice, tecnost kocnica. Ispolirao ga, ispolirao izduvne grane ima jednu sitnu ogrebotinu ali doveo sam ga u red izgleda vrhunski. Hocu da zadrzi tvornicki izgled pa necu nista da lakiram, jos su ostale plocice i po koja gumica ukrasna na retrovizorima i na sajlama jbg. to je sve kostalo ali sam zadovoljan. Bicu uporan sa ovim prskanjem valjda popusti. Mogu plocice jos neko vrijeme pa nije zurba, ako bas bude moralo doci do ovoga busenja postavicu slike da vidis koliko se jedan materijal vremenom vezao sa drugim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Motor je stajao 6 godina...kociono ulje nije menjano...od vlage su korodirala cela klesta, kociono ulje uvlaci vlagu u sebe...Moj ti je savet: a to ce ti i svi ovde reci: skini klesta...povadi klipove, ocisti kanele gde gumice ulaze verujem da su puni od oksidacije...a da bi to uradio prvo treba da skines plocice, samo tada ce ti biti celjust na stolu pa ce ti biti lakse...busenje rupe  za izbijanje ti je zadnja opcija, a najbolje ces to uraditi na stonoj busilici, ali pre toga probas sve ostalo, prskanje, antiros,natapanje sa kocionim uljem, kokakola, smrt  klesta itd...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Zamenis plocice bez sredjivanja celjusti ti je isto kao kad operes noge pa ubujes prljave carape!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Jos nisam pokusao nemam vremena ali prskam svaki dan sa raznim sprejevima. Hocu da narucim set za reparaciju za svaki slucaj, uglavnom sam odlucio da ih skinem i podpuno rasturim. Ipak je najbolje srediti ih detaljno. Zanima me da li ima razlike u klijestima po godistima motora nasao sam u par moto djelova ali me bune godista. Mahom pise od 2004 do 2007 ne mogu naci od 2007. I cijene su nerealno razlicite od 30e pa do 70e ne kapiram sta moze praviti toliku razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Motor je stajao 6 godina...kociono ulje nije menjano...od vlage su korodirala cela klesta, kociono ulje uvlaci vlagu u sebe...Moj ti je savet: a to ce ti i svi ovde reci: skini klesta...povadi klipove, ocisti kanele gde gumice ulaze verujem da su puni od oksidacije...a da bi to uradio prvo treba da skines plocice, samo tada ce ti biti celjust na stolu pa ce ti biti lakse...busenje rupe  za izbijanje ti je zadnja opcija, a najbolje ces to uraditi na stonoj busilici, ali pre toga probas sve ostalo, prskanje, antiros,natapanje sa kocionim uljem, kokakola, smrt  klesta itd...
Ja klipiće vadim komprimiranim zrakom.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
3 hours ago, role said:

Jos nisam pokusao nemam vremena ali prskam svaki dan sa raznim sprejevima. Hocu da narucim set za reparaciju za svaki slucaj, uglavnom sam odlucio da ih skinem i podpuno rasturim. Ipak je najbolje srediti ih detaljno. Zanima me da li ima razlike u klijestima po godistima motora nasao sam u par moto djelova ali me bune godista. Mahom pise od 2004 do 2007 ne mogu naci od 2007. I cijene su nerealno razlicite od 30e pa do 70e ne kapiram sta moze praviti toliku razliku

Nemoj kupovati i bacati pare zabadava, povadi prvo klipove i ocisti kako treba sve...videces da su gumice ko nove :), ako bas moras da kupis, najbolje su original, a mozes i neke zamenske, ja sam kupovao i domace Sigurnost Zrenjanin kad nisam mogao da nadjem original.Kad budes izvadio gumice, primetices da prva gumica bliza tebi posmatracu ima kanal po sredini, to vecina zamenskih nema, zato je original skupa, i to ti je razlika u ceni...a sto se tice godista, taj tip kesta je ugradjivan vise godina ne samo na DL...vec i na vise drugih modela...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
3 hours ago, Zog said:

Ja klipiće vadim komprimiranim zrakom.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Izvadice klipove...ali covek prvo treba da skine plocice...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
16 minutes ago, braca said:

Kad budes izvadio gumice, primetices da prva gumica bliza tebi posmatracu ima kanal po sredini, to vecina zamenskih nema, zato je original skupa...

Gumice koje sam ja prošle godine kupio u Sigurnost Zrenjanin i ugrdio ih imaju kanal po sredini a cena za jedan set je ako se dobro sećam bila 360 dinara. Ne bacajte pare na "original".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
4 minutes ago, ekozelj said:

Gumice koje sam ja prošle godine kupio u Sigurnost Zrenjanin i ugrdio ih imaju kanal po sredini a cena za jedan set je ako se dobro sećam bila 360 dinara. Ne bacajte pare na "original".

Hvala za informaciju! To je odlična informacija! :) Ne znam kada su poceli takve da prave, do 2014. nisu, promenili su inzinjera izgleda, sa onim sto sam ja tada pricao, rekao mi je da taj kanal nije potreban, i da ovi iz bremba i nissina to ne znaju...a kanal je potreban, ta gumica ne dozvoljava prasini i vodi da prodre, i kad ima tog kanala, onda kao da imas dve gumice :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL
Pre 19 sati, braca je napisao:

Kad budes izvadio gumice, primetices da prva gumica bliza tebi posmatracu ima kanal po sredini, to vecina zamenskih nema, zato je original skupa, i to ti je razlika u ceni...a sto se tice godista, taj tip kesta je ugradjivan vise godina ne samo na DL...vec i na vise drugih modela...

Znam za kanal na prvoj gumici, rastavljao sam ranije na yamahi diversion i na par drugih modela i svaka tvornicka prva do posmatraca je imala kanal. To je vjerovatno sto je ona cistac ili brana za prljavstinu. Na jednom nexusu sam imao problem jer su nabubrile, vjerovatno od neadekvatnog ulja i slabo je vracao kocnicu. Pa sam morao uzeti set za Brembo kljesta, u originalu bude gumica sa kanalom, e ja se brate kladim da su po gramazi te gumice skuplje od zlata😅

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako se odlucis na rastavljanje, prethodno popusti sve srafove dok su klijesta jos na nosacu, pa onda prosto povadis plocice i poturis kljuc na njihovo mjesto, nadrukas prva da izadju klipovi, pa onda druga, tek tad skidas sve i rastavljas. Gumice kao sto neko napisa samo oksidiraju, ocisti ih lijepo kao i lezista u klijestima, sav mulj isperi iz njih. Ja sam porucivao od Sigurnosti gumice pa mi pustalo na jednim klijestima te sam stare vratio i sad ok. Kad sve spakujes gledaj da klipovi budu maksimalno ubaceni u klijesta jer ces tesko drugcije ozraciti.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Znam brate, poznajem postupak dobro. Ja inace kada rastavim poliram i unutrasnjost kuda klizi klip i klipove sa pastom. Grublji papir se ne smije koristiti zbog mikro riseva, onda se dogodi pustanje na novim gumicama. Koristim Nigrin pastu za poliranje metala. Budu klipovi kao novi

IMG_20240310_235216.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja