Jump to content

Moto Zajednica

Sons of Anarchy prsluk

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo za kolonu mi nije jasno.

Po ZOBS-u (a često i zdravom razumu) je zabranjeno preticanje kolone vozila. Ako sam sustigao kolonu - vozim brže od njih. Treba da menjam svoju dinamiku vožnje da ne bih povredio nečija osećanja?

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni je jedan član MK pričao sledeće - tipa ako planira da poseti neki grad u Srbiji, njegovi iz kluba ga najavljuju drugom MK u tom gradu koji planira da poseti. Nisam u potpunosti razumela da li je u obavezi da taj MK poseti ili šta... :stabre:

Dobila sam više poziva da se učlanim u lokalnim MK, nemam potrebu da bilo kome "pripadam". Prosto nisam u tom fazonu, ali poštujem kolege kojima je to način života, tj bavljenje ovim hobijem.

Idem gde hoću, vozim kad hoću i sa kim hoću. Samo sebe mogu da pitam. :D

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Evo npr ja sam pre na skuteru furala fazon maskirne džeparice i kožna jakna sa prišivkama US NAVY i F-14. Ispada da je trebalo da me isprebijaju negde jer su nas ti isti prašili pre 25 godina. 

Šta bilo koga zabole kakav prsluk dečko nosi. Ako voli tu seriju, neka nosi i to je samo njegov problem. Taj kome smeta njegov prsluk stvarno nema druga posla u životu. :lud:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 54 minuta, Alexandra995 je napisao:

Meni je jedan član MK pričao sledeće - tipa ako planira da poseti neki grad u Srbiji, njegovi iz kluba ga najavljuju drugom MK u tom gradu koji planira da poseti. 

 Pogresno ti je ispricao

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

Ovako, @Pingvin37, konstantno aludira na jednu istu stvar - a to je, kako ja shvatam - ne smes da nosis prsluk kakav hoces, ili da pretices kolonu nekog moto kluba, ili da napravis udruzenje gradjana sa svojim drugarima bez odobrenja, jer ce tamo neki moto klub da se uvredi i onda ce da te maltretiraju ili premlate - ako im dodje.

 

Jesam li u pravu, ili sam pogresno shvatio celu pricu? 

Pogresno. Pogotovo ovo smes/ne smes prebiti/premlatiti. To su iskljucivo tvoje reci. 

 

Ja sam pricao o opstim pravilnicima iza koga stoje stotine klubova u nasoj zemlji i u celom svetu i sto kaze kolega - uzajamnom postovanju. 

 

Sve ostalo je tvoje vidjenje stvari. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pravilnici su da se postuju medju njima interno (clanovima kluba), ja kao solista postujem iskljucivo pravila na koja me zakon obavezuje ...
Tolko od mene, cenim sva misljenja i zelim sigurnu voznju. (Bilo grupna ili solo)

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

Pravilnici su da se postuju medju njima interno (clanovima kluba), ja kao solista postujem iskljucivo pravila na koja me zakon obavezuje ...
Tolko od mene, cenim sva misljenja i zelim sigurnu voznju. (Bilo grupna ili solo)

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk


 

Bas tako,samo sto kad obuces prsluk sa bojama ulazis u taj krug.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
pre 25 minuta, ivica744 je napisao:

Bas tako,samo sto kad obuces prsluk sa bojama ulazis u taj krug.

Bas tako. To je i sustina pokretanja ove rasprave na ovoj temi....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajde, ovako... MK i MC. MK je udruženje građanja kao i "Šampion" klub u boćanju. MC je nešto gde se svi odmah naroguše i traže da ih se "poštuje". Mada se isto prijavljuju u Ministarstvu za omladinu i sport. Čisto izdrkavanje jer su u svojim glavama uvrteli da je to neka vrsta bratstva, porodice, svetinje. Partija, u suštini. 

 

A da mi se neki ne mršte i ne priseravaju... Od "Night Wolfs" do "Hell's Angels" imam prijatelje i gledam te glupave podele 40 godina. A i koji će vam MC i MK? Vozite sa prijateljima, drugarima, ortacima. Šta vas briga da svi znaju da ste iz istog mesta i da ste došli zajedno? Osim ako ne želite da budete "predsednik". Onda je vaš ego malo ispred ljubavi prema motorima, druženju i vožnji.

Promenio član misa-pei
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /
6 hours ago, ivica744 said:

Krajnje je bezobrazno presecati neku kolonu.Zamisli samo da kad se vas 5 voza neko nepoznat ubaci u sredinu,dal ti ne bi smetalo.

Pa ne bas.

Ajde da stavimo na stranu namerna presecanja koja su generalno retka jer svako ko krene da nas pretice dok vozimo u koloni to odradi odjednom.

Mi smo svakako duzni da obezbedimo rastojanje da bi neko mogao bezbedno da se ubaci ukoliko dodje do potrebe.

To sto nama smeta i sto neki zamisljaju da su u pobesnelom Maksu je nesto drugo... Takva kolona bez ubacivanja je moguca samo uz policijsku pratnju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Vidim da neki znaju sta MK i MC nisu, ali jos niko ne napisa sta ustvari jesu i koje su razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8590 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam to ovako zamislio :D 

Kupim kozni prsluk koji mi se svidja, sa KP oglasa i par nekih prisivki.. Eto, gledao neke serije pa mi se svidelo.

Krenem do Panceva a uz put me zaustave "opasni i pravi", narede skidanje, lici im na nesto sto im se ne svidja :D 

Tada bih trebao uz postovanje i pognute glave, uz izvinjenje i obecanje da necu vise nikada, prsluk da predam! Sut u dup@ i da sretan put nastavim.

 

 

Hahahhaa, po parabelum u kolena pa neka se voze sa dva tocka na rucni pogon!

Ovo je sve produkt maste i fikcija, nikada nisam voleo one napaljene koji u coporu kinje pojedinca!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1677 postova
  • Motocikl: /

Jebote ko ono skidanje patika 90tih po Vozdovcu i Zvezdari...

 

Ili kupis onu Nigan fazon koznu jaknu (iz walking deada), navata te na ulici fan Megi i odelje od batina... I uzme jaknu... :D

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Al zamisli, kupis motor, izvalis zadnje pare za njega i onda udjes u neki klub gdje ce ti neki samoprozvani "precjednik" mudonja odredjivati kad ces se i kako voziti na svom motoru i kao najavljivati te drugom "precjedniku" u nekom drugom gradu ako slucajno pozelis otici tamo sa motorom. I jos uz to moras strahovati da te neka druga druzina u koznim prslucima ne presretne i napraviti ti sranje radi prisivaka na prsluku dok uzivas u voznji na svom skupo placenom motoru. Pa tko to sebi zeli napraviti?

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ni MK, ni MC ne dotiču ljude koje to ne zanima, niti ima potrebe bilo ko koga se to ne tiče da razume. Na kraju krajeva, nije ni prva ni poslednja stvar koja se ne razume.

Oni koje to zanima, pa makar samo informativno, lako će saznati sve o tome.

Inače, sve ovo je kudikamo ozbiljnije širom sveta nego kod nas, mada se poslednjih 10-ak godina i kod nas "uozbiljuje".

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 428 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750
pre 23 minuta, Paljevina je napisao:

Imam drugara, druzimo se od malena... Poceo je sa R6 u nekih 18 godina, i bio je bas zesca paljevina. Onda je prodao taj motor i nije ga bilo bas dugo. U nekom trenutku, otkriva moto klubove, i kupuje motor koji nikako ne bi ni nazvao motorom, daj boze da ono moze da predje 200km u cugu bez popravke, da bi mu se zivot sveo na to da ide na svaki moto skup, tamo se olesi od alkohola, spava po satorima i jebe sta nahvata... Da navedem... motor i voznje su mu poslednji na listi, nista vezano za ta dva ne praktikuje... 

 

I nije jedini, imam jos dosta poznanika koji teraju, ne bas istu, ali veoma slicnu pricu. 

 

To je mozda odgovor na pitanje - ko. 

Ma vise je bilo retoricko pitanje. Imam ih i ja nekoliko takvih i iskreno - rado ih izbjegavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 13 sati, Paljevina je napisao:

Olesi od alkohola, spava po satorima i jebe sta nahvata...

Ih... ja pre 15-tak godina 😩

 

 

Kako ja kapiram, to su ljudi koji zele da pripadaju negde. Koji se nisu ostvarili na nekom drugom planu i tu su se nasli.

 

Ovde su u glavnom ljubitelji voznje i motora. Ljubitelji druzenja i uzivanja u istom. Ostvareni. Pripadaju svojim porodicama...

 

Postujem...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja