Jump to content

Moto Zajednica

Fals svecice ili normalna stvar?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Posto trebam da promenim svecice i kako sve fotkam i zapisujem radi pracenja servisa itd. slucajno primetim da je jedna svecica "drugacija" od ostalih. Ne znam da li je to normalno ili ne. Jedina razlika sto se tice kutija je da na toj kutiji pise Made in Japan, na ostalim Made in China (sve ostalo je isto). Razlike koje se vide i na slikama "tekst" na jednoj je lepo odstampan, precizan, na drugim malo mrljav. Sto se tice vrhova, na toj jednoj deluje sve nekako ostrije, "preciznije" takodje po sredini nisu skroz identicne, jedna ima za nijansu duzi metalni deo, navoj itd. kada se stave jedna pored druge defintivno se vidi mala razlika. E sada, ja se ne razumem bas, ali sam cuo razne price oko fals svecica, da li je ovo uleteo original medju falseve ili je jednostavno losiji kvalitet jer je made in China? :) Pretpostavljam da je samo jeftinija proizvodnja na drugom mestu i time minimalne razlike, ali mozda gresim.

 

 

 

 

DensoU31ETR_01.jpg

DensoU31ETR_02.jpg

DensoU31ETR_03.jpg

DensoU31ETR_04.jpg

DensoU31ETR_05.jpg

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Google kaze da se Denso svicice proizvode u Japanu, Indoneziji, Kini i USA, tako da je to sve ok. Da i na ovoj sa losijom obradom pise made in Japan, to bi bila prevara. 

 

ps Sad kad zamislim da je kineski motor napravljen 100% od kineskih komponenti, rekao bih da su kao komplet precijenjeni i dugotrajno bacene pare. Moje misljenje kao laika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svećice i ulje su verovatno najfalsikovaniji proizvodi, možda i lekovi, ništa novo ni iznenađujuće. Godinama uzimam Denso svećice u prodavnici AutoMika u Zemunu, Beograd, upravo zbog sigurnosti. Prodavnica je u već više godina u vlasništvu velikog ino trgovačkog lanca i direktno se uvozi roba, kad nešto slučajno nema, uvek mi kažu da mogu da mi nabave u Srbiji, ali i naglase da ne garantuju originalnost. 

U kraju imam tri prodavnice auto delova, jednom sam naleteo na Denso svećice koje se jasno razlikuju, očito da su bile falš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Pomislio sam da je jednostavnije losija obrada jer je made in China, ali da ne kazem bas je vidljivo. Videcu da nemaju jos ovih made in Japan, kad vec menjam, radije bi njih :)

 

@overtone Ma da, kakvi crni kinezi, pogotovu njihovi proizvodi za nase trziste. Ok mozda neki skutercic za po gradu, dalje od toga ja licno ne bih.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
On 25. 2. 2024. at 14:01, Abi je napisao:

Pomislio sam da je jednostavnije losija obrada jer je made in China, ali da ne kazem bas je vidljivo. Videcu da nemaju jos ovih made in Japan, kad vec menjam, radije bi njih :)

 

@overtone Ma da, kakvi crni kinezi, pogotovu njihovi proizvodi za nase trziste. Ok mozda neki skutercic za po gradu, dalje od toga ja licno ne bih.

ove iz kine nisu falš,mislim da već 2-3 godine kod nas ni nema više made in japan osim neki stari lageri

ja takođe nabavljam iz nemačke denso i isto su kina

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Procitao sam bas da ih rade i u Kini, samo veruj mi da su barem ovako na oko mnogo lepse odradjene made in Japan. Imao covek jos njih tako da sam ih uzeo kad je vec moglo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja