Jump to content

Moto Zajednica

MITAS CONING

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Odlicno majstore !

Reci mi ima li kros giuma ?

100-90-19

80-90-21

Hoces da provjerim ovde ,mogu ti ponjeti kad krenem na sajam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Odlicno majstore !

Reci mi ima li kros giuma ?

100-90-19

80-90-21

Hoces da provjerim ovde ,mogu ti ponjeti kad krenem na sajam?

To bratic ?!

Znaci serija C !sta imaju i posto su !

Posto ovde vidis da nema ozbiljnih prodavaca!

Zanimaju me i u colazi 12 i 14 isto cista kros C sara !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Odlicno majstore !

Reci mi ima li kros giuma ?

100-90-19

80-90-21

Hoces da provjerim ovde ,mogu ti ponjeti kad krenem na sajam?

To bratic ?!

Ovako ,trenutno ima : zadnja 100/90/19 modeli c10 i c16 cijena 60e , prednja 80/100/21 modeli c5 i c17 cijena 40e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

evo da se javim, po cenama iz koninga, kod mene dobijate montazu balansiranje i azot gratis...

 

Koliko naplaćuješ zamenu zadnje spoljašnje gume, ako ti donesemo gumu? Kawasaki KLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Malo pre sam uzeo gumu preko Mate 140/80 R 17 MITAS E-08

Za razliku do pune cene koja je u Coningu kod Mate imam zamenu gume, balansiranje i punjenje azotom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

evo da se javim, po cenama iz koninga, kod mene dobijate montazu balansiranje i azot gratis...

 

Koliko naplaćuješ zamenu zadnje spoljašnje gume, ako ti donesemo gumu? Kawasaki KLE.

 

kle, nije nesto komplikovan... 400 din, sve... bez balansiranja... dobijes i azot...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Stavljene prosle sezone, nakon nekih 10-11K predjenih, Mitas 08 su pocele da pokazuju zamor. Iako se naoko nisu pretjerano potrosile, primjecujem da je prvi sloj drzao, cini se, znatno sigurnije nego sto je slucaj sad. Po vlaznom, razumije se, jer to im je boljka. Dunlop na proslom motoru su, cini mi se, jos snazniji grip imale kada su bile potrosene znatno vise nego ove sad. Ali ok, ovo moze biti i subjektivno. Ono sto je objektivno je da je prednja guma pocela da puca po ivici unutrasnje strane rubnih cepova (krampona). Zanimljivo, ne po citavom obodu gume. I na zadnjoj se moze primjetiti da je "nazuljana" oko cepova. Tako da mora da ide zamjena. Sa ovim se vise ne bih usudio na iole dalji put. Pogotovo sa suvozacem. Bio sam jako optimistican u vezi ovih guma kad sam ih stavio i kratko nakon toga, jer mi se cinilo da malo slabiji grip po mokrom vrlo dobro kompenzuju izdrzljivoscu i trajnoscu. Sada vec nisam toliko siguran. Sledece gume vjerovatno nece biti Mitas. Uskoro cu postaviti slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sa Bobanom. Prednja guma mi ima istovetne simptome - popucalo duz rubova, sa testerastim profilom kad se pogleda sa strane, sto izaziva vibracije na asfaltu. Nista strasno, ali se oseti. Zadnju sam kupio prosle jeseni, pred kraj sezone, presla je do sada oko 10000 i sasvim dobro izgleda za tu kilometrazu.

 

E sad. Sem donekle problematicnog drzanja na mokrom, desava se ono sto je Boban naveo - slabi grip i po suvom. Vec nekoliko puta mi se dogodilo da mi prokliza zadnja guma! Imam utisak da je prvi sloj gume mnogo bolje drzao od ovog koji sada trosim. Moguce je da je razlog tome sto u Mitasu zele dobar grip na novim gumama koje salju na testiranje casopisima ili moto sajtovima. Ovaj sloj ispad je verovatno jeftiniji za proizvodnju. Tako se dobija jeftina guma koja dobro prolazi na testovima! :) Nadam se da gresim, ali je to moj utisak.

 

Verovatno ce i sledeci par guma koje budem kupio biti takodje Mitas. Ali, sledece godine mi isticu SVI krediti, a onda ce se prica moza promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja