Jump to content

Moto Zajednica

Skuter ne pali.

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Dobro vece, imam skuter 50cm3, ocistio sam karb palio je na zub otisao sam u bolnicu tako da nije paljen mesec, tako da danas sam stavio novi akumulator da malo upalim medjutim nece, skidao svecicu ponovo skidao karb ocistio, vergla kao hoce da upali ali ne upali, da napomenem gorivo u njega stoji mesec dana, palio sam upaljacem gorivo se zapali. Ne znam sta bih mogao proveriti, instalaciju proverio ne znam sta moze biti, da probam novu svecicu i novo gorivo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Ако неко, некако реши твој проблем. Хоче ли бити неко хвала или стандардно испарење као п....ин дим

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Sport city 200

Probaj da sipaš 2-3 ml.goriva u cilindar tj skines svećicu i sipaš. Ovako bi trebao da sastavi i upali.

Moguće je da ako si otvarao karburator negde ulazi falš vazduh npr crevo, dihtung gumica...proveri ispravnost slavine za gorivo. Nadam se da nisi raštelovao šrafove za smešu. Može biti zbog loše membrane ako je tvoj karb ima...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nema gorivau karbu.Isparilo od stojanja.Proveri da nije zlepio vakum ventil na rezervoaru.Filter za gorivo ako ima verovatno je prazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Ако неко, некако реши твој проблем. Хоче ли бити неко хвала или стандардно испарење као п....ин димemoji848.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Nece zahvalnica i rucak ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
Pre sat vremena, piaggio80 je napisao:

Probaj da sipaš 2-3 ml.goriva u cilindar tj skines svećicu i sipaš. Ovako bi trebao da sastavi i upali.

Moguće je da ako si otvarao karburator negde ulazi falš vazduh npr crevo, dihtung gumica...proveri ispravnost slavine za gorivo. Nadam se da nisi raštelovao šrafove za smešu. Može biti zbog loše membrane ako je tvoj karb ima...

Ima goriva vlazna je svecica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
Pre sat vremena, piaggio80 je napisao:

Probaj da sipaš 2-3 ml.goriva u cilindar tj skines svećicu i sipaš. Ovako bi trebao da sastavi i upali.

Moguće je da ako si otvarao karburator negde ulazi falš vazduh npr crevo, dihtung gumica...proveri ispravnost slavine za gorivo. Nadam se da nisi raštelovao šrafove za smešu. Može biti zbog loše membrane ako je tvoj karb ima...

Ima gorivo, kao pokusa da upali ali nece, moguce je da je gorivo staro. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Извади седиште, извуци филтер кутију и заверглај а шаком затвори карбуратор. Ако ти се шака намокри бензином макни је и заверглај пуним гасом. Све ово на централни штендер

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Stanje je sledece, motor je upalio nakon par dana iz prve upalio e sada opet nece, majstor prvi me slagao da ce doci, tako da ocerao sam kod drugog cekam da mi javi sta je u pitanju, nekad pali nekad ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ovo me podseti na par-nepar period vožnje...:) Kao da si kupio skuter za svaki drugi dan...

Šala mala, ne zameri.

Kolege su već objasnile, sigurno je problem sa karburatorom. Da je struja u pitanju, ne bi uopšte palio...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja