Jump to content

Moto Zajednica

Vakum slavina, pumpa za gorivo i uloga elektro ventila? YAMAHA FZS 600 (98') 3u1

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Poštovanje forumasi, 

Nastavljam svoje dileme u novom postu, ne bih li dalje sebi razjasnio misterije ove moje masine, pritom oslanjajuci se na vase savete.  

1) Da li neko moze da mi objasni cemu sluzi elektro ventil i kada se preporucuje njegova instalacija?


Naleteo sam na taj uredjaj, dok sam citao nesto vezano za vakuum slavine (koju mi majstor preporucuje da stavimo u motor) i tako upao u jednu nedoumicu koja me vodi do drugog pitanja:

2) Da li je elektro ventil bolje resenje u odnosu na vakuum slavinu i da li je ugradnja u moj motor uopste moguca, ili je mozda pozeljno imati obe stvari istovremeno? 

Moja agonija se nazalost ne zavrsava ovde, pumpa za gorivo mi to ne dozvoljava, jer cu verovatno uskoro morati da je menjam i to mi onda otvara niz novih pitanja koje cu zakljuciti jednim konacnim:

3) Gde mogu kupiti kvalitetnu pumpu za gorivo za svoj motor i da li to mora da bude bas pumpa za ovaj odredjen model, ili se moze koristiti i neka druga? 

Hvala unapred svakom ko cita ovo na izdvojenom vremenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vakuum slavina vremenom prestaje da bude 100% efikasna tako da i po prestanku rada motora pusta gorivo u karburator. 

I ja sam ugradjivao drugarima elektro ventil koji se koristi u TNG instalacijama automobila. Ventil se veze na red izmedju slavine i karburatora i ukljucuje se strujom sa kontakta tako da sprecava dolazak goriva u karburator kada motor ne radi. 

Kvalitetnu pumpu za gorivo ces naci kod Yamaha ovlascenih dilera ali ti se cena nece svideti :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 8 sati, Underwud je napisao:

koju mi majstor preporucuje da stavimo u motor

Onaj "majstor"? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pisao sam principski, nevezano za bas tvoj motor :) kod tebe pumpa mora da ostane da bi motor radio a ventil bi se tada pozicionirao na izlazu pumpe. 

Na tvom mestu zatrazio bih misljenje jos jednog majstora, bice ti sve jasnije :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Belgrade

Mora da ostane pumpa, potvrdio sam sa jos jednim majstorom. Danas sam uzimao motor, pa je nasao u radionici jedan ele ventil i dao mi. @Arakis Jel se bavite vi ugradnjom ovih ventila i zamenom ele pumpi?

20240215_185549.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja