Jump to content

Moto Zajednica

30,000km za 100 dana - i to u 65. godini :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, 

Zeleo bih da podelim nesto sto nije vezano za mene, vec za jedan od najvecih motociklistickih poduhvata ikada. 

 

 

Neki od vas su mozda culi za indijskog mistika i gurua, Sadhgurua, koji vec cetvrtu deceniju pokusava da planetu Zemlju ucini lepsim mestom za zivot. On je prosle godine kao deo njegove kampanje ,,Spasi zemljiste", u kojoj promovise mere obnove organskog materijala u tlu, vozio od Londona, UK, do grada Kombatore, na jugu Indije. 

 

 

Cela ruta je na kraju bila duga 30,000km koju je on presao za 100 dana, i cela ova ,,samoubilacka misija" je bila dokumentovana na njegovom youtub kanalu. Ovde mozete videti sazetak tog putesestvija:

 

 

 

Dodacu nekoliko cinjenica koje ce ovaj vec neverovatan podvig uciniti potpuno nadljuskim:
- u trenutku kada je vozio ovu kampanju, imao je samo 65 godina
- Sadhguru je poznat kao neko ko ima samo jedan veganski obrok dnevno i spava u proseku 4 sata
- on je jos kao momak poslednji put vozio motor, i gotovo 30 godina nije sedao, sve do ove kampanje
- vozio je u svakojakim vremenskim uslovima, od jakih kisa do peskovitih oluja kroz pustinjske delove
- 691 dogadjaj je organizovan na ovom putu gde bi se on obracao ljudima koji bi ga sacekali sa ciljem da podigne svest o narusenom stanju zemljista. 


Evo snimka kada je stigao u (i prosao kroz) Beograd:

 

 

 

Danas je ,,Save Soil" najveci ekoloski pokret na svetu i glavna nada da se klimatske promene, kojih smo svi mi svedoci, preokrenu i u narednim decenijama koliko-toliko normalizuje situacija. 

 

Meni je ovo posebno bilo zanimljivo, kada je vozio kroz Arapsku pustinju na 48°: 

 

Promenio član Bilence
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja