Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
On 2/28/2024 at 9:26 PM, Skittles said:

Ja počeo pre neki dan malo lokalno, bio sunčan ponedeljak.

 

Prvo Kosmaj, koji me možda i najviše inspirisao za ovako nekom turom, ili je barem usadio ideju koju je Kadinjača posle zakucala.

 

emP4PgG.jpeg

 

Iskra slobode.

 

WMQjznm.jpeg

 

Zatim do Kragujevca

 

ZCnXPDf.jpeg

 

Bilo je to u nekoj zemlji seljaka
na brdovitom Balkanu,
umrla je mučeničkom smrću
četa đaka
u jednom danu.

 

tWkAueA.jpeg

 

I za kraj nešto za mene iznenađujuće impresivno.

Nisam očekivao toliki spomenik.

 

3x2lGMi.jpeg

 

U pitanju je spomenik hrabrosti u Ostri.

 

 

 

sGR2KTE.jpeg

 

NQ3ZcVa.jpeg

 

Toliko od Honde i mene za ovaj dan vožnje.

 

eMVBVtm.jpeg

 

 

Danas sam imao vremena samo za neku lokalnu - baš lokalnu akciju, ali na svu (ne)sreću ima i u Beogradu šta da se vidi.

 

iMLztXf.jpeg

 

 

aQS3uaT.jpeg

 

Pre jedno 20 godina sam radio na dokumentarcu o umetničkim kolonijama i kampu na Starom Sajmištu koji na žalost nikada nije završen.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi
On 2/10/2024 at 7:51 PM, doktor said:

Bio je sličan putopis pre nekoliko godina, autor je ako se dobro sećam Pedja, ali ne mogu da se setim nick-a.

Dobro se sećaš, ove godine je tačno 10 godina od kako sam radio tu i još jednu reportažu :) Kao da sam znao kada da se vratim na forum :D 

On 2/10/2024 at 8:05 PM, Libero said:

Verovatno misliš na ovo:

 

Fotoreportaža "Paths of PLW" (BJB link)

Photo reportage Paths of PLW - Putevima NOBa (FB link)

 

Eh, da, drago mi je da se ljudi još uvek sećaju :)

 

@Skittles neki spomenici jesu ruinirani, ali većina je u dobrom stanju. Moj ti je predlog da se odlučiš za jedan region pošto si već ograničen vremenom, i uz što manje prelaska granica da bi uštedeo na vremenu. Neke granice ćeš preći za 10ak minuta, a na nekima se možeš neplanirano zadržati poprilično dugo. U Srbiji možeš da kreneš ka Kruševcu, Kragujevcu, Čačku i dalje ka Kadinjači. Od Kadinjače imaš Jabuku pa dole ka CG, a definitivno podržavam kanjon Pive ka Tjentištu. Od Tjentišta možes da se uputiš ka jugu do Bileće pa ka Nikšiću, a onda imaš Mojkovac, Prijepolje i nazad.

Ili, Fruška gora, Podgrarić, Kerestinec, Jasenovac, Kozara pa ka Bihaću. Tu blizu imaš i Grmeč, Medeno polje, Oštrelj i Drvar.

Vremensko trajanje puta mnogo zavisi od toga da li želiš malo da se zadržiš kod spomenika i da uživaš u prirodi, ili ti je akcenat na vožnji.

Nisam uspeo da obiđem sve spomenike, jednostavno ni dve nedelje puta nisu bile dovoljne. Moja je pretpostavka da bih za 35-45 dana puta mogao to da izvedem, i da bi do 10.000km bilo dovoljno za sve. Tj, nekih 85-90% što uopšte nije malo.

Što se tiče smeštaja nikada nisam koristio Booking (mada možeš) već sam uvek pitao lokalce da li mogu da mi preporuče nešto prema mojim potrebama.

 

Baš sam na YouTube-u pravio retrospektive puta na engleskom jeziku, ostalo mi je da snimim još dva poslednja dana :D 

 

I pozdrav svima, ovo mi je prvi post posle veoma dugo vremena, i veoma mi je drago da to bude baš ovde :) 

Promenio član fruitcake
  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

@fruitcake i meni je drago da si se vratio, i to pravo ovde kod mene!

 

Ovo po Srbiji mogu i u jednodnevnim i vikend turama, tako će i biti posećeno sve, a Kosmaj, Kragujevac i Ostra već jesu. Bio sam i na Kadinjači, ali ne motorom, pa se ne računa u ovu akciju.

 

Kako se razvija plan, mislim da će severniji deo rute Podgarić - Jasenovac - Kozara - Željava biti zapravo neki produženi vikend.

A za onih 5-6 dana u julu kada sam planirao celu rutu, da posvetim samo južnom delu, Tjentište, Dola, Nikšić, Obadov Brijeg, Durmitor...

 

Pošalji linkove kada izbaciš sve na YT :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi
2 hours ago, Skittles said:

@fruitcake i meni je drago da si se vratio, i to pravo ovde kod mene!

 

Ovo po Srbiji mogu i u jednodnevnim i vikend turama, tako će i biti posećeno sve, a Kosmaj, Kragujevac i Ostra već jesu. Bio sam i na Kadinjači, ali ne motorom, pa se ne računa u ovu akciju.

 

Kako se razvija plan, mislim da će severniji deo rute Podgarić - Jasenovac - Kozara - Željava biti zapravo neki produženi vikend.

A za onih 5-6 dana u julu kada sam planirao celu rutu, da posvetim samo južnom delu, Tjentište, Dola, Nikšić, Obadov Brijeg, Durmitor...

svaka tura je dobra cim sednes na motor :) toplo preporucujem kanjon Pive jer je zaista lepo voziti tim delom. i pauza na brani obavezno.

 

2 hours ago, Skittles said:

Pošalji linkove kada izbaciš sve na YT :) 

Hocu, ali ne znam koliko ce biti interesantno buduci da je uglavnom govorancija i fotografije. tada sam radio fotoreportazu, a ne video. no, okacicu pa ko bude gledao moze sam da proceni :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

snimiću ta dva videa u toku sledeće nedelje i okačiti u nekom trenutku. pošto radim na dva mesta, još uvek se patim sa onim mojim tzv brendom, i još gomilu neki stvari smišljam i radim, još sam i ćale i strc od skoro, a još i sledeću reportažu pokušavam da organizujem (tačnije serijal) koji neće baš biti uobičajen (i nadam se da će uspeti) imajte razumevanja što nisam baš redovan u kačenju videa. stvarno sam prenatrpan :D čak mi je i sin rekao da nađem devojku da se malo smirim, pa vi vidite dokle je sve to došlo :D ako uspem da pokrenem taj serijal on će biti pre svega video, ali verovatno će biti i nekih fotki. 

ovo je link ka playlist-i:

 

Promenio član fruitcake
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Izašlo sunce, pa nastavio po lokalu :) 

 

Spomen-kompleks Stratište u blizini Jabuke.

 

EQD6Ge6.jpeg

 

d7ll4JN.jpeg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Juče idealno za neku kraću turu, skoknuo sam do vrha Kablara, preko Valjeva i Kosjerića :)

Nisam imao vremena da odem do Kadinjače, ali biće prilika.

 

Spomenik borcima Revolucije u Valjevu:

 

u28A6c5.jpeg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ne računa se kao spomenik, al meni nekako dođe kao jedan...

 

cVdWcxA.jpeg

 

Hotel "Mir" Zvonačka banja.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja