Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Kako odmice vreme i ozbiljnija sezona postaje polako sve bliza odlucio sam da se koncano opredelim za neki malo ozbiljniji motor jer tomosi odavno ne zadovoljavaju moje potrebe ali nije bilo nikakve mogucnosti o vecem motoru, a da nespominjem nedostatak snage i smesan izgled na tim malim i sitnim motorima (smesan jer ja bas i nisam sitan  :D). Posto jos uvek nemam neko iskustvo u voznji vece kubikaze a ni mnostva razlicitih tipova motora odlucio sam se da moj prvi veci motor izaberem na osnovu nekih recimo mojih potreba i zelja za ovu sezonu. Ali uvek ima ono ali, a u ovom slucaju kao i kod vecine je jedna tesko izleciva bolest paronemija :D Eh sad. Da malo napisem o tim zeljama i potrebama ili bolje da kazem planovima. Prvo sto bi trebao taj motor da ispunjava je obicna gradska voznja, lako upravljanje i snalazenje u gradskoj guzvi itd. E da ne kazete pa to je i tomos mogao ;) sledece sto bi ja zeleo je da nesmetano mogu da sednem na motor i odem negde dalje. Za pocetak ne verujem da bi bile neke predugacke ture ali nikad se ne zna. Znaci sto se tog dela tice motor bi trebao da bude udoban. Hteo bih odmah i da napomenem da sam ja razmisljao u pravcu nekog enduro motocikla, jedno zbog toga sto bi zadovoljili to sto zelim a drugi sto trenutna finanskijska situacija ne dozvoljava nesto drugo, jer ipak gledajuci oglase enduro je jeftiniji od vecine drugih. Dalje o cemu se radi. Kao strastveni pecaros koji je navikao da puno vremena provodi pored vode motor bi trebao da moze da zadovolji i neki blazi offroad. Da i to pojasnim. Kako otopli i vreme se stabilizuje bez padavina ja idem motorom na pecanje jer ne nosim puno opreme jer imam svoje mesto i uglavnom idem sam(na prolece to bude malo do jednom dvaput nedeljno ali leti to zna da bude i svaki dan :)  Za to su dosad odlicno sluzili tomosi al posto ce svi Boze zdravjla biti prodati onda mora i neka zamena za to da postoji, dok ne dodje neki motor bas za te prilike :D Dalje sto bi trebalo da bude bitno o odlucivanju je i izdrzljivost samog motocikla. Znaci odrzavanje, cene servisa, cene delova, popravki, stelovanja... itd. Eto toliko za sada o ovome. Sada bih napisao nesto sto sam ja izdvojio ali svake primedbe, sugestije i sve ostalo je dobrodoslo. Dakle ja sam listao oglase trazeci sve moguce modele sto sam nasao i nekoliko su mi privukli paznju kao potencionalni pobednici. U pitanju su Honda XL600R, dominator, transalp, Suzuki DR 600-650, Yamaha XT. Intresuju me prvenstveno utisci vlasnika (kojih sigurno ovde ima  :)) a naravno i svih ostalih. Sta bi ste vi preporucili? Jos samo da napomenem da je planirani fond za ovo 1400-1700e ali jos ne znam tacno a koliko sam gledao oglase ima da se nadje u ovom rangu svasta ali ako bi bilo malo vise verovatno bi i to proslo nekako. I jedna molba nemojte posati oglase jer jos uvek nije na redu kupovina  :D Eto toliko za sada i hvala unapred na pomoci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Tu temu sam pogledao vec ranije, cini mi se cim sam dosao na forum da sam naleteo na nju. Al procitacu opet da ponovim gradivo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

evo da ti kazem moje utiske kao vlasnika DR-a, posto tebe interesuje odrzavanje i stelovanje pretpostavljam da bi to sve radio sam

kod DR-a je mehanika jako jednostavna i nema puno komplikacija da sam u garazici sve odradis (majstor kvarisa je cak i u kuci radio)

jako jednostavno se sve odradi, od zamene ulja do stelovanja ventila i dotezanja lanca kontra tega, sve ovo sam potpuno sam radio i uspesno uradio, cak i jos neke sitnice pored ovih, sve mu je dosta dostupno (ne moras ni jednu plastikicu da skines da bi skinuo svecice) i jednostavno odraditi a i skidanje raznih delova vise nego jednostavno.

e sad voznja

kao i svaki jednocilindras dosta snage ima na nizim obrtajima, ne bas kao KTM ali od nekih 2000 obrtaja vec dooobrooo vuce pa te i ne tera da ga teras preko 5000, dosta je visok sto znaci i dosta pregledan, dosta okretan za po gradu, rucice su taman iznad retrovizora vecine kola pa moze i lako da se provlaci po guzvi a nije los ni za neko srednje putovanje, sediste mu nije neudobno ali nije ni bas fotelja, moze dvoje lepo da vozi bez ikakvih problema, ima dosta snage.

sad kod njega imas vise varijacija sa modelima R, RS, RSE, RSE dual sport ali velike razlike osim u nekim detaljima nema bar ne kod modela sa RS u oznaci.

u svakom slucaju jako dobar motor za male pare i relativno jeftin za odrzavanje

moja je preporuka visljim ljudima mada i nizi mogu jer mu se zadnja viljuska podesava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ako hoces jedan cilindar onda Yamaha XT 600, ako si ipak za dva onda sigurno Honda xl 600 Transalp !

U toj ceni o kojoj pricas ovo je najbolje !

Ja licno preporucujem transalpa ali je ipak najbolje da probas sve spomenute modele po mogucnosti sa jednog na drugi  pa da ocenis sta bi ti leglo najbolje !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Mozda jedno glupo pitanje al sta cu kad ne znam. Birajuci izmedju jednog ili dva cilindra koje je bolje izabrati? Koliko ja rezumem dva su bolja ali i malo skuplje odrzavanje i servis??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Aha dobro pretpostavio sam da ima veze sa rasterecenjem. Videcu jos tacno kako sta, i ako uspem da probam neki od modela pa cu se tacno odluciti. Jos me interesuje dominator, vidim da niko nije spomenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Aha dobro pretpostavio sam da ima veze sa rasterecenjem. Videcu jos tacno kako sta, i ako uspem da probam neki od modela pa cu se tacno odluciti. Jos me interesuje dominator, vidim da niko nije spomenuo.

Pucaju glave !

Volim hondu ali se sa ovim modelom nije proslavila !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako hoces 2 cilindra transalp je mozda najbolji izbor, sto rece ofsec rasterecen je motor, samim tim i duze traje

sto se tice probanja motora kad se prolepsa malo vreme mogu ti ponuditi da probas kako izgleda jedan cilindar ako si iz BG a i ako nisi navratis i probas kad mozes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Nisam iz BGa al sam tu blizu.  Znacilo bi mi da probam jer ipak tako cu najbolje znati sta mi lepo lezi  ;) Hvala svima na pomoci ako imate jos sta da dodate pisite slobodno jer mi svaki komentar znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: sabac

Pre sadasnjeg motora imao sam transalp-a.Motor je stvarno izuzetan-udoban,malo trosi,povozan...ali za moj ukus nedostaje mu snage i to je jedini razlog sto sto sam ga prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja