Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tdm 850 kao motor za a2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav drugari prodah motor ostao bez motora listam oglase i planiram da uzmem nesto vece, bolje, naleteh na yamahu tdm e sad naleteo sam na dosta njih koje se vode na a2 kategoriju pa me interesuju vasa misljenja o tom motoru, naravno mozete preporuciti i neki drugi motor koji se moze voziti sa a2 kategorijom, sportak, coper, touring.

raspolazem sa nekim kesom do 2000e pa da se dogovorimo i malo ipsod :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

TDM je samo na papiru A2...uglavnom su svima skinute blokade. Odličan motor,  vrlo zahvalan u univerzalan motor( posedovao 2 kom) sledeći koji sam vozio je Kawasaki Er 500. Predivan za vožnju. Lagan, upravljiv,lepo poteže, mnogo stvari u jednom motoru. Bilo koji će ti dati osmeh na licu. Naravno govorimo o ispravnim i voljenim primercima. Eto ako sam bio od pomoći

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Po meni 35 kw je 35 kw sve ostalo su nijanse. Svi motori u toj kategoriji su za kuliranje osim ko želi da ide u sitna crevca u teh. pogledu. Ima sam neko ispiranje mozga o benefitima vožnje skutera od 125 ccm po lokalu.....umalo sagovornika nisam oterao u qrac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

moja se vodi na A2 28.5kw. model za svajcarsko trziste 4cn.
Skinuo neko blokade davno, posto navuce 200 :)
3vd i 4tx modeli troskare ulje, to da znas. Neke manje, neke vise.
I desava se da imaju problem sa trecom brzinom. ispadaju iz nje, to proveri. Ako je malo bucnije ubacivanje u trecu ili ima veci luft, moze to tako godinama da tera, bitno da ne ispada iz nje.
Trosi oko 6 litra u proseku kad je sve ok. Kad se potrose emulzione tube u karburatorima ume da trosi 8-9 kao od sale, zamenis i teras.
Ovako je prilicno pouzdan. 
vozi se lepo, jedino sto joj je nekako sva tezina gore, pa nije bas prijatan osecaj dok se ne naviknes. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

hvala vam na odgovorima, veliki fan van sportaka ali verujem da mi ne bi odgovarao zbog samog polozaja koji mi nikako ne godi ali sam naleteo na turinga, ja znam da se on ne vodi na a2 to bas i zelim, da uzmem jaci ali da se vodi na a2 ako imate jos neke slobodno preporucite, moze li decko od 60 kila voziti takav motor pre svega :D, vozah princa dugi niz godina, prvi put jedva ga ugurah u garazu i vozio posle se naucio, probao sam naravno i vece kubikaze ali su oni bili dosta nizi pa mi nije bio problem, ima li tdm stelovanje srednjek amortizera, ako ga uopste ima posto ne znam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Juri 4tx godista proizvodnje nakon '99 i izbeci ces mnostvo problema.

Ima drugaciji menjac od 3vd i ne pati od te boljke sa trecom brzinom, ima merac goriva i bolji zadnji amortizer. 

Po meni 3vd je lepsi motor zbog ona 2 okrugla fara ali u tom budzetu bolje juri te poslednje generacije 4tx.

Pazi se uvoza iz CH jer u njihovim saobracajnama se ne upisuje datum proizvodnje kao u Srbiji nego datum prve registracije.

Ako uzimas iz CH gledaj da se kolor sema slaze sa godistem. Da ne kupis zlatno sivi 4tx koji je '96 umesto crno zlatnog koji je realno '99god. A oba u saobracajnoj imaju '99 upisanu kao godinu proizvodnje(prva registracija u ch).

Jbg nadam se da ces razumeti.

A inace Tdm je super izbor za drugi (po redu) motor.

Pitom je i odlicno se vozi.

Promenio član Astral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

4TX uglavnom nema za A2. 

Ima uvek po 5-6 na oglasima  3VD za A2, 27-28kw. To su davno uvezeni motori u SRB. Oni su momcima koj tek polože A2 zanimlivi, jer su jači od 35kw,, inače ih nikada ne bi pogledali :lol:

Pišem dečku da bi razumeo. Ima tu još modela ali ovo su dve podele po godištima.

TDM 850 3VD 1991-1995 (dva okrugla fara)

TDM850  4TX 1996-2001

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 15 sati, Astral je napisao:

Pazi se uvoza iz CH jer u njihovim saobracajnama se ne upisuje datum proizvodnje kao u Srbiji nego datum prve registracije.

Ako uzimas iz CH gledaj da se kolor sema slaze sa godistem. Da ne kupis zlatno sivi 4tx koji je '96 umesto crno zlatnog koji je realno '99god. A oba u saobracajnoj imaju '99 upisanu kao godinu proizvodnje(prva registracija u ch).

VIN decoder bilo koji i odmah vidi koje je godiste po broju sasije ;) Nema potrebe gledati u pasulj po kolor semi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja