Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR1200X Crosstourer - Ugradnja Auspuha

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda VFR1200XD Crosstourer 2013

Pozdrav dobri ljudi,

 

Bio bih zahvalan kada bi mi neko ukratko objasnio par stvari oko ugradnje aftermarket auspuha na motor.

 

Naime, posedujem VFR1200X 2012.god i imam zelju da zamenim originalni auspuh nekih drugim sa željom da dobijem malo drugačiji zvuk, jer trenutno nema taj "hrskav" ton vec zvuci kao 1.6 benzinac u leru, dosta je tih i "bezbojan" (da se razumemo ne želim da bude bučan, samo da ima dušu).

To je V4 agregat, apsolutno nemam blage veze da li uopste može od njega da se napravi drugaciji zvuk, al ajde da pitam.

 

E sad, konkretnije pitanje. Da li mora da se radi ceo sistem (top + grana) ili moze samo da se uradi slip-on. Ukoliko se radi slip-on, da li mora de se gleda neki poseban model ili moze bilo koji slip-on auspuh kog se dohvatim da se metne na njega.

Ukoliko ne može bilo koji, da li je uvek problem samo da li top "pasuje" na postojecu granu, ili postoje jos neki razlozi zbog kojih bi se cela grana menjala.

 

Na kraju, ako neko ima da prodaje ili da da sugestiju koji tip da trazim ili bilo šta što bi mi pomoglo u potražnji novog auspuha. Za Dragona iz Ade sa čuo, i na moje pitanje o novom auspuhu on je odmah pomenuo da bi uz njegov top i grana morala da se menja.

 

Sve u svemu, ne razumem se, al bih voleo da me neko ukratno nauči.

 

Hvala svima i brz mart/april svima želim.

 

Screenshot_2023-12-24-12-20-52-411_com_miui.gallery.thumb.jpg.28e0dbf9a09c9887ce5bbef5f439d2b1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Drugar iz CG ima DRAGON - ov auspuh, u lepo zvuči, pre njega na motoru je bio REMUS. e sad dal je pre toga prepravljano i kako, to nisam siguran, al znam da je bukvalno skineš-staviš između REMUS i. DRAGON.

Sa DRAGON ima lep dubok zvuk

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



1e28256eacac0ea9f3dee3b7b525ae67.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Pozdrav. Na tom motoru nećeš izvući ništa posebno od zvuka.

Najpopularniji za njega su: Leo Vince za cca 350 eur, Arrow oko 400, i naravno Akrap za oko 700. Svima ide kratka cev do prvog spoja grana+top. Jedino Akrap mislim da ima zavareni nosač na topu, ne ide sa šelnom što je po meni lepše rešenje.

Meni lično najzanimljiviji Bodis: https://www.bodis-exhaust.com/en/exhaustsystem?m=19&id=96&a=96

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja