Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu Aprilia RSV mille 2000god.

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Igrom slucaja ispala mi je situacija da dodjem u posed pomenutog modela,do sad sam se navozao dosta japanaca ali mi je ovo stvarno izazov. Voleo bih da mi neko napise svoja iskustva i uporedi sa nekim motorom sa japanskog trzista jer stvarno nisam bio u situaciji da do sad probam uopste motore sa ovim brojem i rasporedom cilindara.Ne bih voleo da se zaletim za nesto sto ce me razocarati posle mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250
link=topic=29644.msg417535#msg417535 date=1232800132]

Nishta dok ne probash motor. U V2 se ili odmah zaljubish ili ga mrzish ceo zhivot  ;D

pa to je nesto sto sam otprilike i sam znao ;)  cisto bi bilo lepo da cujem iskustva ljudi koji su vozili ovaj motor! kako se ponasa u krivinama,kakvo mu je ubrzanje,kakav je za dizanje itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ocigledno je malo onih koju su je vozili, recimo ja mogu da prenesem iskustva jednog mog poznanika koji je ima (model 2006 god,) ali, to opet ne bi bilo iz prve ruke, vec rekla-kazala  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

I ja ti mogu reci da je svako ljeto dovozi jedan moj komso iz Austrije. Jedino mi se svidjaju auspusi na njoj. Kad upali i u mjestu malo proturira (zaigra kazaljka) imam osjecaj da je smak svjeta. A kad je vozi pocne brujati i tako. To ti je sto sam ja primjetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Znam da nije isti model ali moj drug vozi relativno novu Apriliju i znam da nesto non-stop kuka....mislim da je prodaje hoce da se vrati na Japanca....(motor skroz desno)....

 

post-220-12879017412573_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Znam da nije isti model ali moj drug vozi relativno novu Apriliju i znam da nesto non-stop kuka....mislim da je prodaje hoce da se vrati na Japanca....(motor skroz desno)....

 

 

kuka iz kog razloga? kvari se ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo jednog saveta rekla kazala....

 

Chovek iz Italije koji mi je rodjak ju je vozio i rekao da je shto se tiche ubrzanja i drzanja extra motor. E sad jedini problem je shto je to osetljiv motor pa ako ga malo prevrtish pa promenish brzinu kako ne treba, sprzish kvachilo ochas posla. Motor je MNOGO lep. E sad on se vratio na japanca  (dodushe choppera) ali je imao bash pozamashno iskustvo sa R-ovima.Rekao mi je da je to motor koji ne trpi greshke.  Dobar je motor samo je pitanje kakav si ti vozach. Ako si tehnichar i znash da  vozish ( ali stvarno ZNASH) onda ga uzmi. Japanci su vishe izdrzljiviji od Italijana ako hocesh da pucash, potpisujesh, divljash po skupovima, tochkarish itd itd. Ovaj je samo za chiste performanse i shta je moglo da se izvuche iz njega, veruj mi Italijani su izvukli....

 

 

Ovo je sve rekla kazala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Znam da nije isti model ali moj drug vozi relativno novu Apriliju i znam da nesto non-stop kuka....mislim da je prodaje hoce da se vrati na Japanca....(motor skroz desno)....

 

 

 

...posto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

JEL MOGUCE DA KOD NAS IMA OVAKO MALO PRISTALICA ITALIJANSKIH MASINA

Za razliku od japanskih,italijanski motocikli zahtevaju mnogo vise paznje.Vlasnici motocikala kod nas jednostavno nisu ekonomski u mogucnosti da isprate interval servisa propisan od strane proizvodjaca.Dukatisti to dobro znaju!Srbin bi da kupi "spravu",a da mu trosi i da je tretira k'o Golfa dizelasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

a sto zahtevaju mnogo vise paznje ? ja koliko sam gledao user manual od prilike je ista procedura servisiranja i intervali istog...

bas ovi modeli .98 do .02 su poznati kao kvalitetni u poredjenju sa recimo ducati-jem

...ja sam recimo imao vise problema sa yamahom R1 .99 i .01 nego drugar sa njegovom RSV u to vreme, zato i izgleda uzeh jednu 'da me ne boli glava' ;)

...evo sad se patimo sa stelovanjem TPS-a na gsxr-u 750 k6 tako da mislim da ovi dvocilindrasi trpe mnogo vise pogotovo tockiranje, mozda gresim al videcu iz licnog iskustva tokom sezone pa cemo dopisati nesto ako treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni se isto svidja RSV oko 2001. Kad se upali pa to je gmljavina auuu... Nisam vozio, ali iskusni ljudi koji jesu pricaju sve najbolje, narocito u ponasanju u krivinama. Za servise i cene delova ne znam, ali sam citao na jednom forumu Ausralijanskom da ih ima dosta sa velikom kilometrazom i to bez problema ikakvih, jedan lik cak ima oko 100 000km na satu, samo redovan servis. Problem je kod nas jednog dana i prodati j motor, a cene registracije sve vece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja