Jump to content

Moto Zajednica

obilazak manastira...

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Hteli ste na ovakvo putovanje i to bez svestenika koji zivi i radi u Sremu? Strasno... :D I ja bih voleo da idem sa vama. Posle bi mogli kod mene u crkvu na osvecenje motora. Neka mi se organizator ovog putesestvija javi na pp, pa da se dogovorimo oko svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Hteli ste na ovakvo putovanje i to bez svestenika koji zivi i radi u Sremu? Strasno... :D I ja bih voleo da idem sa vama. Posle bi mogli kod mene u crkvu na osvecenje motora. Neka mi se organizator ovog putesestvija javi na pp, pa da se dogovorimo oko svega.

 

A sto se ti pope ne javis njemu?Inace civek se zove Boban.Nije u duhu pravoslavnom biti nadmen,a tako si se postavio! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Nashe manastire posecuju turisti iz raznih zemalja i mnogo vishe znaju o njima nego mi sami. Da ne pominjem, mnogi posetioci nisu pravoslavne vere. Dakle, podrzavam predlog o poseti manastira. Koliko znam, u nashim redovima imamo sveshtena lica. Bilo bi lepo da preuzmu organizaciju, bar u delu najave naseg dolaska. Zatim da imamo predavacha, bar u kratkim crtama da saznamo istoriju posecenog manastira. Ne zelim ovom prilikom da drzim predavanje, niti da popujem prisutnima, ali je poznato da smo pripadnice naroda koji po naj manje zna o svojoj istoriji i veri. Nazalost, to nam ne sluzi na chast!

Sledeci predlog je, ako se boravi dva, ili vishe dana, da se napravi ruta puta te da organizujemo prenocishte, narochito zbog dama koje bi ishle sa nama. Nama je lako. Motor nam je krevet a nebo pokrivach. Za dame to nije bash tako.

Inache se prijavljujem, zajedno sa svojom lepshom polovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moze prvi dan posle uskrsa, nikakav problem. Samo da se dogovorimo da li idemo put Fruske gore ili put Loznice?  ;)

 

Podsetio bih da u okolini Valjeva ima dosta prelepih manastira: http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=22584.0 pa bi bilo lepo da ih na prolece obidjemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Ja sam rad da organizujem  neka predavanja u nekom od fruskogorskih manastira. Cak bih mogao i prenociste da ugovorim, samo mi je problem ako bude drugi dan Uskrsa, jer tad imam obaveze u crkvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Hteli ste na ovakvo putovanje i to bez svestenika koji zivi i radi u Sremu? Strasno... :D I ja bih voleo da idem sa vama. Posle bi mogli kod mene u crkvu na osvecenje motora. Neka mi se organizator ovog putesestvija javi na pp, pa da se dogovorimo oko svega.

      Organizator ovog putovanja smo svi mi .  Boban je dao ideju sada, tokom diskusije se ispostavilo da je takva ideja postojala i prosle godine, al nije doslo do realizacije.  Takodje je neko predlozio i manastire oko Loznice, Trsic i druge.

  Ja sam vec isao jednom u obilazak ovih " Fruskogorskih ", pa nisam uspeo da ih obidjem sve za jedan dan. Mozda bi i moglo za jedan dan, al da se ne udje ni u jedan manastir, - ja bas nisam za takvu varijantu.  Svaka ideja je dobrodosla, dal ce biti prihvacena od vecine - videcemo. Sto se tice " osvecenja motora ", i " nekih predavanja " ja sam " Za "

  E sad Jerej bi to mogao malo da pojasni sa gledista crkve, da li tu postoje neka pravila , sta i kako ( na primer da li vozac mora biti krsten u crkvi i slicno ).  Takodje treba uzeti u obzir to koliko bi trajalo to ( vremenski ), da znamo kako da isplaniramo taj dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Vrata crkve su otvorena svakom, bio on krsten ili ne. Ako bi ste dolazili kod mene u crkvu, mogli bi za nekrstene organizovati i neko kolektivno krstenje. Sve je opet stvar dogovora. Sto se tice obilazenja fruskogorskih manastira, njih ima negde oko sedamnaest, tako da je to neizvidljivo obici sve za jedan dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  @ Jerej - Posto si ti kao svesteno lice najvise upoznat sa lokacijama tih manastira, ako bi se na primer u svakom zadrzali oko sat vremena , predlazem da isplaniras neku voznju ili vise njih , pa postavis ovde a onda se doigovaramo kad ce mo i gde ce mo . Takodje bi mogao da napises malo o njima ( ukratko ) sta gde ima da se vidi . Nisam siguran, cini mi se da su u Vrdniku mosti Cara Lazara  ( ako gresim - ispravi me ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Drugari ja imam jedan predlog, a vi kako hocete. Posto mnogi od nas rade, da bi isli prvi i drugi dan posle Uskrsa, predlazem da idemo PRVI vikend posle Uskrsa 25 i 26 Aprila. Za dva dana cemo sve manastire obici. Nadjemo se na parkingu ispred Sava Centra u 7.00, i palimo!!! Normalno, tamo negde moramo da organizujemo nocenje zbog lepsih polovina. Sta kazete???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: zx9r, zxr750

Da, u Vrdniku se nalazi deo mostiju svetog cara Lazara, pa imamo manastir Jazak, koji je blizu Vrdnika i u njemu se cuvaju mosti svetog cara Urosa.Tu je u blizini i manastir Mala Remeta. Samim tim, za sta god da se odlucimo, sve je tu na dohvat ruke, Fruska gora je prepuna manastira, i mislim da je sa pravom zovu "sveta Gora". Molio bih sve koji nisu krsteni da razmisle o mom predlogu za kolektivno krstenje, pa da se dogovorimo da i to ujedno organizujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Znam da je rano, ali koji je vas komentar za datum??

  U principu - meni odgovara, mada do tad ima vise od dva meseca. Konkretan dogovor mozda na dve nedelje pre tog datuma .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Datum nnemoze da se kritikuje jer nema repera, sta hocu da kazem koji datum je pocetak sezone? E pa od tadd nedelja dana da se mmalo "uvozas" prekontroises u praksi motor opremu, na kracim relacijama pa onda polako "'udri" po turama! Eto to je moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

+1 za obilazak manastira, jedino bi datum mogao biti sporan,

Ovo su stvari koje su već rečene

 

do većine manastira se stiže kroz šumu (predivno),

na fruškoj gori je obično par stepeni hladnije nego u ravnici,

Tamo je i leti prijatna temperatura,

za svaki manastir bi trebalo minimalno sat vremena zadržavanja (veća grupa i više),

ima dosta manastira koje bi bilo lepo obići

 

Iz ovoga zaključujem da bi bilo poželjno krenuti što ranije izjutra,

a povratak bi mogao da se protegne do kasnih sati.

 

U aprilu noći znaju biti veoma hladne i vlažne, tako da bih ja predložio da se ovakav obilazak planira u junu ili julu.

 

Za april bih eventualno planirao obilazak jednog ili dva manastira po danu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja