Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: SV650

'de ste, Solid Snejk ovde (ne zovem se stvarno tako :O).

 

Vozio motor od 9-te godine, izmenjao gomilu Tomosa do svoje 20-te i tad prestao da vozim.

 

Par godina posle se zelja opet javila, jer je sedanje na taj mali automatik bukvalno bio najbolji osecaj koji sam u zivotu doziveo.

 

Ove godine odlucih da polozim za full A kategoriju sto i zavrsih pre neko vreme.

 

Od tad sam probao par 600cc motora, i Isuse Hriste...

 

Onaj osecaj koji sam imao sa 9 godina je opet tu, mozda jos i jaci. Hocu sve i onroad i offroad i stazu, "sveee"! :D

 

Tokom zime planiram da kupim motor i od proleca se vozim gde god i kad god.

 

Izbor ce pasti najverovatnije na neki enduro, jer mi obuhvata sve sto zelim, mada su mi nakedi ipak omiljeni tip dvotockasa.

 

To je sve, drago mi je sto se pridruzujem vasem coporu i ako imate preporuku sta da kupim - pucajte

(sad imam veci budzet nego sto napisah u blic pitanju pre nekog vremena, do 7k evra recimo)! :)

Promenio član solidSnejk
  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pozdrav zmijce, dobrodosao. Kupi ono sto te radi, ne ono sto planiras da prodas uz najmanje gubitke. Pa majku mu nismo dzambasi:maloljut:. Kako god odlucis ,zajebaces se:ph34r::takoje:

Zaboravih bitno- cim kupis ata kreni da stedis za sledeceg, iz iskustva znam. Osim ako se nisi dobro monetizovao pa mozes priustiti ergelu:sampion:

Promenio član vex
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobrodošao! :zdravo: Nije se još rodio onaj koji je na prvu ubo motor koji mu apsolutno leži. Tako da - kreni na vreme...;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

dobrodosao ... sta je tacno fora sa "poyy" ? 

ne radi ti slovo Z na tastaturi ? ili je to neka forica kao pozić , i ta tepanja ;) ) , i zasto dva slova y na ne jedno ?  

boy , poy , sta sve ne...

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre sat vremena, Darko Mihajlovic je napisao:

dobrodosao ... sta je tacno fora sa "poyy" ? 

ne radi ti slovo Z na tastaturi ? ili je to neka forica kao pozić , i ta tepanja ;) ) , i zasto dva slova y na ne jedno ?  

boy , poy , sta sve ne...

Ma pravi se da razumes:), kao ono"volim sve sto vole mladi":gaa:. Ako se secas onda za poyy nije ni cudno:popovanje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 3 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

sta je tacno fora sa "poyy" ? 

Vukajlija kaže: poy je nastao četvrtom palatalizacijom (prelazak z u y i obratno; kao i ređi prelazak šđčćž u [];'\).

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: SV650
On 30. 10. 2023. at 18:13, Darko Mihajlovic je napisao:

dobrodosao ... sta je tacno fora sa "poyy" ? 

ne radi ti slovo Z na tastaturi ? ili je to neka forica kao pozić , i ta tepanja ;) ) , i zasto dva slova y na ne jedno ?  

boy , poy , sta sve ne...

@Darko Mihajlovic

 

Iskreno, ne znam, ali prihvatio sam bez da istrazim, zivim na ivici, sta ces. :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

jupiškiiiiič i dobrodošao!:jee3:

aaaaajde bre, namamim co'eka da se konacno zvanicno prikljuci forumu, kazem kao super ekipa ovono, kad ono sve neki grammar naciJi :jee: 
 

On 30. 10. 2023. at 22:06, mradomir je napisao:

Vukajlija kaže: poy je nastao četvrtom palatalizacijom (prelazak z u y i obratno; kao i ređi prelazak šđčćž u [];'\).

mada ovo totalno odobravam xD

Promenio član zarumi
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Pozdrav.Ima ovih stikera da se lepe na tastaturu.Ja sam kupio radi lakšeg Engleskog, jerbo mi tastatura Nemačka a ja bih Srpski da pišem.Pomaže dosta.Sve je stvar memorije.Kupuj samo enduro ako kupuješ.

unnamed.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

... Problem prvog motora je što zapravo ni ne znaš šta želiš, a sa druge strane i većina nas živi u iluziji šta će zapravo sa tim motorom raditi...

Klasičan primer su veliko kruzer motori (čoperi što naši kažu). Većina ljudi koji nikada nisu vozili niti se bavili motorima imaju lažnu priču da su oni najudobniji za dugo i opušteno putovanje, a istina je totalno suprotna, jer imaju najkraći hod suspenzije i taj sed sa nogama napred je zahtevan za kičmu i sve neravnine piješ kroz guzicu i kičmu... To je samo primer. 

Ko god šta da ti priča on će sa ti priča sa svog stanovišta, i verovatno iz najbolje namere... 

Nejked je lep dok prvi put ne kreneš negde dalje sa njim. Imao sam više komada i prešao više desetina hiljada km putujući i uživao, ali onda seo na motor sa polu oklopom (sv650s) i u sekundi pomislio - jaooo kolko je ovo bolje..

Na nejkedu je sve ok do 80kmh... Posle toga umara borba sa vetrom koja je konstantno prisutna. 

Onda ulazimo u drugo carstvo - vešanje.. Probaš nešto sa advenčr vešanjem i shvatiš kolko ulični motori sa 17" točkovima i tvrdim vešanjem umaraju, a ovi bukvalno piju rupe (koje nam ne manjkaju)...

I tako.. Ne postoji idealan (sveti gral). 

A i zasitiš se, pa bi nešto drugo... 

Lepo bi bilo da probaš više različitih pa da dobiješ sliku...

Ako mene neko pita ja ću uvek predložiti da svaki početnik ide redom i polako kroz kubikaže. 125cc, pa 500cc, pa neki 600-650cc, pa tek onda šta god. 

I tvrdim da svi koji voze već 20-30 godina treba da imaju jednu 125cc 4t mašinu u garaži i da s vremena na vreme nju vozaju, da se vrate suštini motociklizma (malo motora, malo vešanja i još manje kilograma) i tada dobiju taj osećaj uživanja i sreće koji ja ne mogu da opišem kad se "vratim" na suštinu. Onda kad sedneš na veliki motor opet kažeš "koja je ovo sprava".

Mlad si, ne žuri, polako, nemoj da te vozi ego, ne dokazuješ se nikome, ovo je sport u kojem treba dugo da uživaš, istina je da sad kad si zaražen - od ovog nema leka. 

 

Dobro došao. :takoje:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Буџет ти се уклапа таман за моју махиндру, од улагања само гориво, мапу ћу да ти ставим на раин мод па ти дође као 700цм:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja