Jump to content

Moto Zajednica

Situacija u saobracaju savet

Recommended Posts

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hoćeš da kažeš da priča sa amortizacijo

 ne pije vodu?

 

Pretražujem internet od sinoć i ne nalazim nikakvu informaciju o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam drzac fara zalepio, a branik prefarbao. Izaslo manje od dodeljenih 30.000. 

 

 

Da sam dobio "tvoje" pare, ja bih pevao :jee:

 

 

Mom drugu na autu bager kasikom (dok mu je auto bio parkiran), udario i ulubio peta vrata (gepek). Dobio 70.000, zalio se, pa jos 20.000. Ceo auto toliko nije vredeo. 

 

Zato sam se i ja zalio i dobio cvetka. Nisam hteo da idem dalje, jer realno nije bila velika steta. 

 

Mogao sam i ja do skodinog servisnog centra i da trazim oredracun itd. Bio sam zadovoljan, resio problem i cao. Nisam hteo da menjam far, vec zakrpio nosac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 2 sati, MaxiS je napisao:

Bio sam zadovoljan, resio problem i cao. Nisam hteo da menjam far, vec zakrpio nosac...

Pa sad, krpljenje deluje kao okej popravka, ali time si malo umanjio vrednost svog vozila, i to je ono što sam ja hteo da izbegnem.

U principu to je kako shvatam i vodilja osiguranja, da slučajno ne uvećaju vrednost tvog vozila popravkom, otuda i amortizacija. A ako umanje, što izgleda uvek probaju, pa gde prođe - jbg.

U svakom slučaju, u zapisniku osiguranja stoji da na nove metalne delove ide amortizacija 10%. Far nije metalni deo, tako da ću tako i da se postavim... A kontam da je zapisnik i ciljano dvosmislen i nejasan, da bi olakšao lov u mutnom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa... Pazi. Isao sam linijom.manjeg otpora. Steta zaista nije bila velika. Auto vise nije nov (2017), i svakako mu mnogo sto sta ubija cenu. Jedan lepljeni drzac fara, koji se pri tom i ne vidi, sigurno nece drasticno da smanji cenu... Far (staklo fara) ne osteceno, i to je to...

 

 

Svakako sam i ja mogao do procenitelja, ili skodinog ovl servisa, ali bi mi sve to oduzilo i izgubio bih mnogo zovaca. Da je god dve star auto, trazio bih novi deo i cao. Ovako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Elem, došlo je do epiloga posle ravno dva meseca. :D Auto sam pokupio još prošle godine. :D Danas je stigla druga uplata od osiguranja.

 

Ukratko - platio sam kompletan račun servisa i preuzeo auto. Uzeo sam račun, poslao osiguranju i jutros mi je isplaćena celokupna razlika do ukupnog iznosa računa.

 

Popravka je bila maltene okruglo 1000€, što je nekih 450€ više od onoga što mi je osiguranje inicijalno isplatilo po predlogu o vansudskom poravnanju.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma nije, nego inflacija…

 

IMG_6956.thumb.jpeg.3815730ae58efb2e8252f4220e5bc079.jpeg
 

To je bukvalno sve, a far, iako nema nikakva spoljna oštećenja mimo naprslih držača, pojeo je maltene pola iznosa.

 

E da, na konto onog pitanja o amortizaciji, to je bila priča servisa jer su mislili da popravka ide preko kasko osiguranja, a ustvari je osiguranje od autoodgovornosti. Nisam imao nikakvo “učešće”, sve je pokrilo osiguranje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Ja kad sam bio u sendvicu sa pandom, ni kriv ni duzan, nabo me kia proceed od zada i bmw x6 spreda, na izgled pokrivila se hauba i to je to, hauba 7000. A kad smo krenuli da zagledamo sutra, pa nema sta nije bilo otislo. Hladnjak, nosaci farova, vezni lim, hauba, maska, prednji i zadnji branik, deo karoserije nazad kako me je podbo malo iskrivio. Ajd panda pa fiat pa nije skupo, 400e bila steta novih delova plus ruke majstora da prefarba haubu novu koja nikad nije legla kako treba, i sve to da sklopi, odnosno ja sam sve sklopio sam da bi usparao sebi koji dinar. 
 

Napravi ti pometnju u svakodnevnom zivotu za k... jos ti relativno nov auto. Ujaku u ovlascenom servisu par meseci star fiat tipo udare i odvale cosak auta i prave se ludi da nisu oni. Haos im napravio pa su priznali na kraju

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja