Jump to content

Moto Zajednica

Situacija u saobracaju savet

Recommended Posts

  • Drug član, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

Veruj mi stalno prolazim tuda i znam šta se desilo, svi mi koji tu živimo znamo šta rade ljudi, odnosno smrde. 

 

Prvi put kad mi se ova situacija desila, ja sam bio taj koji je sjebao felnu na ovaj ivičnjak da kocim kako bi izbegao kamikazu, svaki sledeći put ću namerno da udarim smrada ( ako sam sam u autu), kao što je mala Brdarka uradila, samo ona nenamerno, pa ćemo se dok smo živi ganjati da dokažemo kako ja treba da očekujem da neko ko je prešao preko pune i vozi u kontra smeru, bez ikakve signalizacije treba da bude obavezujuć za mene koji se krećem po propisima, ne ostavljajući mi mesta za reakciju.

 

Samo je greška što nije zvala policiju, baš šteta.

 

@Bole37 Kupi joj kameru za auto, veruj mi, ova indijanština na ulicama može da se reši samo tako, bar delimično , kada dodje do problema.

Stefke kupio sam i njoj i Dusanu, niko ne stavlja... I sad sam joj bas rekao-jbg da si imala snimak totalno druga dimenzija price...Mladi...bole ih uvce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 23 minuta, Satelis je napisao:

Razumemo se, zato napisah polako.

 

Danas retko ko pegla vrata, odmah se jure polovna u boji da bi se izbeglo farbanje.

Ako se ne nadju u boji vrata ondak od ulaganja imamo polovna vrata x2 + farbanje 100€ po elementu.... odosmo odma preko 300€.

Sta je sa sajtnom i mehanizmom podizača stakla?

Sta je sa stubom?

Ajd sajtna se lako resi kao i unutar vrata, stub ako je malo pokrivljen....za toliko malo povlači krov.

 

Da neko ne pomisli da branim/pravdam cenu navedenu.....zborim o realno mogućoj situaciji.

Posle 2x300€ mož bude malo za sanaciju.

Odvezli smo kod mog drugara, potvrdio je da je ok cena.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

To kad nekog boli uvce se lako rešava, on i plati i sa tim nemaš ništa. Pogotovo ako ima preko 18-20 godina. Ja sam se ljutio na mog oca, ali ispade da je u pravu.

 

U nedostatku skice,

Ako su se oba auta kretala u istom smeru a da nema dve trake, ona (ili bilo ko da udari auto ispred pod tim uglom) bi bio u statističkoj grešci da uspe da dokaže da nije kriv za nezgodu.

 

 

A što se tiče cene popravke, otišlo je sve mnogo na gore.

Na nedeljnom nivou se koljem sa osiguranjima i po sudovima i cene delova su za neke aute potpuno neopravdane. Na to dodaj ruke

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1749 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovo se desilo meni, a siguran sam i njoj, neka Sale potvrdi..

 

Sad je priča uzaludna, ali možda kao budući nauk...

 

IMG_20231027_151231723.jpg

 

Ne znam gde ona može da bude kriva ovde ili bilo ko...

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




dokažemo kako ja treba da očekujem da neko ko je prešao preko pune i vozi u kontra smeru, bez ikakve


Nećemo se ganjati. Valjda je normalno da se neko vrati iz pogrešnog smera u svoju traku.


Ovo se desilo meni, a siguran sam i njoj, neka Sale potvrdi..



Ovde si u pravu ako je vozilo sa sva 4 točka bilo preko pune linije i ti ga prethodno nisi video da je bio ispred tebe nego te je preticao preko pune

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1749 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

A šta ako je on prešao tu, jer hoće da ode na parking ili u ulicu koja je sa druge strane, da vozim iza njega sve vreme, pa onda stanem kad i on stane, pa ga pitam za zdravlje, od čijih je, i ostalo... :)

 

Neka me stručnjaci iz ove oblasti sprave, ali onaj ko prelazi preko pune je uvek kriv, drugo, on je naleteo na vozilo sa njegove tada već desne strane...

 

Morao je da bude sa sva 4 točka preko pune, jer su tu trake uske, ona ne bi mogla da prodje pored njega i ivičnjaka...

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

Zato sam i pitao za skicu

Ovo ovako nacrtano nije ono šta sam ja razumeo (da je on u svojoj širokoj traci išao skroz levo da bi skrenuo desno).

Svakako, čudno je mnogo da je i dečka zbrzao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, ProMaster je napisao:

Ovo se desilo meni, a siguran sam i njoj, neka Sale potvrdi..

 

Sad je priča uzaludna, ali možda kao budući nauk...

 

IMG_20231027_151231723.jpg

 

Ne znam gde ona može da bude kriva ovde ili bilo ko...

Izvini drugar, ali ova tvoja skica nema veze sa onim što je @Bole37napisao na početku teme.

On uopšte nije naveo da je auto ispred bio u traci za suprotni smer i da je iz nje skrenuo desno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čak i kada bi udario auto koji me pretiče preko pune linije, nisam siguran kakav bi bio rezultat. Eventualno uz pomoć kamere, pa da se veštački uz pomoć uspešnih advokata jedno 3-4 godine, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ajde sad jedno pitanje - zašto je ovde krivica upitna? Čija god da je krivica, zar ne bi trebalo da osiguranje pokrije štetu onom oštećenom, ko god to bio?

 

Umesto da to ide tako, sad Sale ili njegova ćerka mora da plaća štetu iz svog džepa, i to i na svom u na ovom drugom autu. Zašto bi iko pristao da štetu onome drugome snosi sam, a već ima plaćeno osiguranje koje bi trebalo da pokrije baš ovakve slučajeve?

 

…ili ja nešto loše kapiram ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1257 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ustvari, okej, da. Ne bi trebalo da neko pristane na ovo, ali zapravo već jeste i sada nema ispravke za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ima tu druga strana vezana za osiguranje.

Kad su ovako manje štete, meni se lično, više isplati da platim na licu mesta nego da mi osiguranje poskupi sa sledećom registracijom.

Nisam imao iskustva u koju grupu te prebacuju kad imaš udes i kriv si.

Koliko se sećam ideš u onu najskuplju pa svake godine, ako ne napraviš opet neko čukanje i kriv si, spuštaš se naniže za po jednu.

Plus ako izađe pandur i dobiješ kaznu na sve ovo, izađe lepa cifra.

Tako da sam ja kod tih manjih oštećenja uvek za dogovor, ako sam ja 100% kriv.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Koliko skuplja moze da bude sledeća registracija? Sad, kakvo god da je čukanje, sumnjam da moze ispod 100e da ispadne. A da rega ispadne za više od 100e zbog čukanja, nešto mi to sumnjivo. Ne pričam o kolima kojima je rega 1500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1749 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Izvini drugar, ali ova tvoja skica nema veze sa onim što je @Bole37napisao na početku teme.

On uopšte nije naveo da je auto ispred bio u traci za suprotni smer i da je iz nje skrenuo desno.

Sale nije lepo definisao..

 

Opet kažem, istu situaciju sam imao, ne samo ja, mnogi koji voze tuda i nadju se iza nekog ko zamišlja da vozi Scania -u..

 

Evo ti slike, ako misliš da pored Forda koji je već zgazio u drugu traku, ima mesta da prodje drugi autu, onda ok...

Screenshot_20231027-192005.png

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, ProMaster je napisao:

Sale nije lepo definisao..

 

Opet kažem, istu situaciju sam imao, ne samo ja, mnogi koji voze tuda i nadju se iza nekog ko zamišlja da vozi Scania -u..

 

Evo ti slike, ako misliš da pored Forda koji je već zgazio u drugu traku, ima mesta da prodje drugi autu, onda ok...

Screenshot_20231027-192005.png

Ne razumem koji drugi auto da prođe (i gde da prođe)?

Ja sam iz prvog posta shvatio da je jedan auto bio ispred (u poziciji kao što je ovaj na slici), a drugi iza njega i da je ovaj prvi skrenuo desno, a ovaj drugi ga udario u bok.

Nisam pročitao da je bilo nekog preticanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Apropo isplativosti koriscenja osiguranja:

Za svaki udes se ide 3 premijska stepena na gore. Ko hoce bas precizno da izracuna da li se isplati, mora uzeti u obzir barem naredne 3 godine.

Ako je sada na stepnu 1, skace sledece godine na 4. No, one tamo ce (ako ne budeo imao udesa) pasti na treci, pa godinu kasnije na drugi i tek posle nazad na prvi.

Tako da sve to treba izracunati da bi se videlo da li se isplati.

Ako nije na stepenu 1, onda ce jos duze da se vuku te vise cene.

 

U sustini, ko se ne lupa cesto i ima iole ozbiljniju stetu, jeste jeftinije cimnuti osiguranje.

Za ogreban branik, pa i ne bas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1749 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 49 minuta, zika56 je napisao:

Ne razumem koji drugi auto da prođe (i gde da prođe)?

Ja sam iz prvog posta shvatio da je jedan auto bio ispred (u poziciji kao što je ovaj na slici), a drugi iza njega i da je ovaj prvi skrenuo desno, a ovaj drugi ga udario u bok.

Nisam pročitao da je bilo nekog preticanja.

Ne kažem ni ja da je bilo preticanja, nego ljudi predju u drugu traku i voze tako 20,30,40,50m ... I onda namotaju desno da ulete u tu ulicu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc
On 26. 10. 2023. at 15:47, slobasuper9 je napisao:

To kod mene verovatno, ulazio na parking u Mile Dimić. Ja tako uvek skrećem, naravno dam desni uvek, mora luk da se napravi jer je ulica u koju ulazim pod oštrim uglom. Svakako, ja na vreme dam migavac i uvek obratim pažnju ako se ko napravi pametan da odozgo u brzini krene sa desne strane da me obiđe da mogu da zakočim pa nek proleti ako hoće i u poštu dole.

Послато са ŽaoMi
 

Ja sam u slicnoj situaciji svakodnevno.

 

1.png

Sa magistralnog puta skrecem u moj lokalni put, crvena linija, u raskrsnici gde je skretanje za regionalni put, zelena linija. Skretanje je pod 90 stepeni, put u koji ulazim uzak plus ima visok ivicnjak od trotoara. Moram skoro da stanem da bih skrenuo jer ne ‚‚zavodim" levo. Oni iza mene ne vide put u koji skrecem jer je ne uocljiv i nema tabla za isti nego samo za ovaj sa zelenom linijom gde moze da se skrene prilicno brzo. 

Zbog toga mi se redovno nabijaju u zadni kraj, vrlo cesto trube i masu prtima.

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
Pre sat vremena, MilanS je napisao:

Apropo isplativosti koriscenja osiguranja:

Za svaki udes se ide 3 premijska stepena na gore. Ko hoce bas precizno da izracuna da li se isplati, mora uzeti u obzir barem naredne 3 godine.

Ako je sada na stepnu 1, skace sledece godine na 4. No, one tamo ce (ako ne budeo imao udesa) pasti na treci, pa godinu kasnije na drugi i tek posle nazad na prvi.

Tako da sve to treba izracunati da bi se videlo da li se isplati.

Ako nije na stepenu 1, onda ce jos duze da se vuku te vise cene.

 

U sustini, ko se ne lupa cesto i ima iole ozbiljniju stetu, jeste jeftinije cimnuti osiguranje.

Za ogreban branik, pa i ne bas...

Bas tako, oko 50% je osiguranje skuplje sledece godine, to je sigurno. Steta se isplacuje onolika kolika je a ti proracunaj dal se tebi isplati. 50% ce naredne godine biti skuplja premija osiguranja i onom ko vozi juga i onom ko vozi neki 3.0. Suma sumarum, bolje jugom u audija nego audijem u juga ukoliko se sastavlja evropski :D Druge godine je skuplje nesto tipa 20-25%, trece 10% i tek se onda vracas na pocetak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



ivicnjak od trotoara. Moram skoro da stanem da bih skrenuo jer ne ‚‚zavodim" levo. Oni iza mene ne vide put u koji skrecem jer je ne uocljiv i nema tabla za isti nego samo za ovaj sa zelenom linijom gde moze da se skrene prilicno brzo. 
Zbog toga mi se redovno nabijaju u zadni kraj, vrlo cesto trube i masu prtima.


Ako moraš da staneš, onda moraš da staneš, a može biti i pešaka tu gde skrećeš. Sad opet ako neko voli da maše prstima nije tvoj problem. Još gore ako je raskrsnica, a ne parking jer u zoni raskrsnice u gradu ne valja da divljaju, bez obzira što raskrsnica nije lepo obeležena. Zbog takve desne raskrsnice se pada na ispitu ako nema znak.
Još će da ispadne da ovi što uleću sa manevrom žele da poboljšaju protočnost saobraćaja...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 921 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Evo objašnjenja kako se primenjuju premijski stepeni obaveznog osiguranja vozila:

 

Šta je to premijski stepen?

Na osnovu premijskog stepena određuje se koliki ćete bonus (popust) ili malus (dodatno plaćanje) imati prilikom registracije vozila, odnosno kupovine obaveznog osiguranja. U ovom slučaju se 4. premijski stepen uzima kao početni/osnovni, koji npr. dobije vozač koji kupuje svoj prvi auto.

Te prve godine je na 4. premijskom stepenu. Ako ne izazove udes, sledeće godine ide na 3. stepen i dobija popust/bonus od 5%, a ukoliko ni te godine ne izazove udes, ide na 2. stepen, pa na krajnji 1. stepen i dobija maksimalan popust/bonus od 15%.

Sa druge strane, ako taj isti vozač prve godine izazove udes, sledeće godine automatski skače na 7. premijski stepen, što znači da će mu obavezno osiguranje biti skuplje za čak 50%. Izazove li dva udesa prve godine, ide na 10. stepen, što znači da će osiguranje biti skuplje za 110%, a ako izazove tri ili više udesa u toku prve godine ide na krajnji 12. stepen. Dakle, svaka izazvana šteta – tri stepena gore.

  1. stepen – bonus/popust 15%; dobija se ako tri i više godina ne izazovete udes
  2. stepen – bonus/popust 10%; dobija se ako dve godine ne izazovete udes
  3. stepen – bonus/popust 5%; dobija se ako godinu dana ne izazovete udes
  4. stepen – tzv. osnovni premijski stepen, koji dobija vozač koji prvi put registruje bilo koji auto na svoje ime
  5. stepen – plus 15%
  6. stepen – plus 30%
  7. stepen – plus 50%
  8. stepen – plus 70%
  9. stepen – plus 90%
  10. stepen – plus 110%
  11. stepen – plus 130%
  12. stepen – plus 150%

Sa druge strane, svaka godina bez štete – jedan stepen dole. Dakle, taj isti vozač koji je zbog tri udesa stigao na 12. stepen, svake godine ide dole po jedan stepen, da bi tek nakon čitave decenije  (11 godina, tačnije) mogao da dođe do 1. stepena i bonusa od 15%.

 

izvor: 

WWW.OSIGURANIK.COM

Online kupovina osiguranja i najpovoljnije cene na tržištu. Uporedite ponude, odaberite najbolju, uštedite i vreme i novac! Sva osiguranja na jednom mestu.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Covek je vozio ispred nje, pocela je ona prva kisa i bilo je klizavo. Posto je ulica pod ostrim uglom, on je presao sa dva tocka preko pune da bi dobio prostora da smota. To se jako brzo desilo. Tek kad je naglo smotao desno dao je migavac. Ana je mislila da on zaobilazi sahtu ili neku prepreku. Nije ocekivala da ce da skrene u desno. Kocila je iako je sporo vozila, ali otklizao je auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3348 postova
  • Lokacija: Debrc

@Bole37 Da je on dao migavac na vreme i nije isao levo, ‚‚ zavodio" sto bi rekli kod mene u selu, morao bi da skrece sporije i nista se ne bi desilo. Verovatno video mlada devojka i sad cu na brzinu da je prevarim.

Po gotovu sto nije hteo da zove policiju. Po meni najmanje obostrana krivica. Nisu bitni ni 300 e, po meni je bitnije da se dete ne oseca krivim ako nije..

Promenio član Fredi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja