Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Super Teneru

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Posle prodaje tracera i 4 god pauze,seo bi ponovo na motor. U oglasima nisam našao ništa što mi odgovara,hajde da probam i ovde. Tako da kupujem Teneru,što mlađi da bude,mada može i prva serija,uslov je da kupljen kod nas,da nije iz uvoza!  Ako neko ima dobru teneru,i razmišlja o prodaji,evo prilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ја само да препоручим једну коју си вероватно већ видео, на огласима је.
Плава, из Уе, 2011. годиште.
Другар из клуба продаје.
Очуван баш, он га је увезао за себе прошле године.
Није по критеријумима, али ето, чисто да имаш препоруку и да знаш да је мотор добар, ако не налетиш на неку на форуму.:takoje:

Ево је:

 

Vm3JfyB.jpg

 

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S
1 hour ago, Reppa said:

uslov je da kupljen kod nas,da nije iz uvoza!  Ako neko ima dobru teneru,i razmišlja o prodaji,evo prilike.

Bez imalo zluradosti ,iteresuje me koji su razlozi za izbegavanje motora uz uvoza.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Pa generalno problem je cena,kad pogledam oglase preko,skupji nego kod nas sa prevozom,carinom i sa zaradom prodavca.Kako je to moguće? Drugi problem je kilometraža. Ja koji nemam nit para,nit vremena da se vozam,sa novom tracerom sam prešao 40000km u dve sezone. Ispada da ovi što uvežu motore kupuju od sirotinje koji su nekako uzeli nov motor,a nisu imali posle para i vremena da se vozaju,pa prodaju motore 10-12 god stare sa 20-30000km. Nešto ne verujem u bajke,možda deda mraz postoji,ali jeftin motor iz uvoza sa mizernom kilometražom,neee

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja imam 32 godine star motor i prešao sam 38t km sa njim.
Nemoguće, veliš.

Imam ukupno 4 motora koje vozim i dva auta uz njih.

Živim u CH i kad taj moj motor neko bude uvozio opet ćeš reći vraćeni km.
Sretna potraga kolega.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Jedina ispravna stvar po meni sto se tice uvoza,jeste da sam nadjes motor gore,cujes se sa covekom,potas sta te zanima o motoru,dogovoris cifru i detalje i platis nekom uslugu dovoza..Ja sam tako sebi uzeo Tracera,Vstroma ,Z1000sx u prethodnih 6,7 godina dok nisam kupio prosle godine nov ovde..dovoz mi je svaki put bio preko @SuperPOP ,i svaka preporuka za njega.

Druga stvar,moras na oglasima da visis stalno,jer ima mnogo dobrih ponuda za relativno male pare,koje naravno odu odmah.(odmah je narednih pola sata,sat).To su ti motori koje pokupe mahom prerodavci,jer naravno isto tako kao sto bi ti,vise non stop na oglasima,to im je posao jbg.
Naravno ima i onih sto uzimaju one sa 150.000 pa vracaju,kao sto je bio slucaj kad je drugar uzeo Fzs1000 2004 sa navodnih 30.000 pa kad sam mu radio servis i menjao mu filter vazduha,na filteru pisao datum od prethodne godine i 117 i kusur hiljada. Prodavac je onaj cuveni iz Subotice..Naravno posto lepim nije moglo,pod pretnjom motor je vracen,pare su vracene nazad,kao i pare sto je drugar dao za registraciju i servis.
Svajcarski serviseri mahom pisu kilometrazu i datum na filteru vazduha,na dan kad su radili,vidjao sam stvarno mnogo motora gde je to bio slucaj.





Ja sam imao instalirane dve tri aplikacije njihovih oglasa,gde mi izadje notifikacija cim izadje nesto novo po zadatom kriterijumu search-a sto sam namestio.Da ne pricam kako sam dobro prosao za Stroma 1000 2014 grand tourera ,starog u tom trenutku 3 godine,jer je covek dosao u Ducati,ostavio Stroma i uzeo Stradu novu,a ovi mu cenili smesno.

Svajcarci, fizicka lica kad prodaju nesto polovno,njima je to polovno i zele da ode odmah i idu dalje,nece da se mlate,da im stoji. Mnogo sam instrumenata i opreme kupovao iz istog razloga gore,svaki put sam debelo ispod cene prolazio.

Sto se tice kilometraze,oni se gore ne zezaju sa tim,kaznjivo je takodje,a i uglavnom svako ima po par automobila/motora.Dosta vremena provodim gore godisnje poslom,pa sam malo video kako zive,sta voze i kako razmisljaju sto se toga tica.

Kod njih nema crko’ mi akumulator,idem u Kit Komerc da kupim,sam da zamenim..Teraju u salone svog brenda ili kod ovlascenih servisera,gde im se i servisiraju,i za sve imaju racune.(Na svakom motoru koji sam imao odozgo,isti je bio slucaj)

Ja bih te ohrabrio da bacis pogled malo, motoscout.ch i tutti.ch ,sve sto ti treba je poznavanje engleskog,ali bih ti preporucio da koristis google translate, pa da im saljes sve na nemackom jer ce ti u tom slucaju 100% odgovoriti.

IMG_1355.jpg
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 18 sati, waterman je napisao:

Bez imalo zluradosti ,iteresuje me koji su razlozi za izbegavanje motora uz uvoza.

Bolje nek kupi motor iz Srbije s poznatom istorijom, ili još bolje kupljen nov ovde nego da dovlači iz belog sveta. Nije gore onako kao što svi misle... Lično sam uvezao motor ove godine, baš vodeći se filozofijom da je iz CH i rezultat toga je katastrofa, sva sreća pa sam vičan mehanički da ispravim sve krive drive njihovih ovlašćenih servisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Inače - jedan od boljih motora koje sam imao, moj je bio prva serija...

 

AIL4fc90rrGKPIl6U2kY_d0bR8hyLkTE8WYq8snxNh6Y8gkhuKO6IHYqL3OlZnzYgVHcLND7HtsMnqRyJ2O0pFIvP8ISHG5rCFO3QXSSd9XfxJqNy4A_UUH4hHW1BmXJwVFZUcvQFTy5VM5bUSrasZ_piyJKh6_CDrnl9zOLq_Sr0AMf25j_D3VJmCspjdnSZZ7cBZ2-hlSgx5ubYXmvJQgM9YqtjA6AvTULCmjMOQL7DdjvIrgGVVJogp1X-H1jGylXyqW6EQCukTScyMERGhONuXoNPcYS9dtDD-nX-3gWBlTf8aFEMfftw5aYZWS6ED_6DCdvhDnQdueqSPGcQo2R3PVG35u8qRM-5bEDM50dQdZImceXs6vCoend3PeheHZn_4QPSj52yWumqPGY-b_eUbX5zjUPyoGJMUKmbke6IkLFWkOW90TC0PjG08OHtSGj7cFt8vqt1oTQNvr6G2bcBjWtv54d3DhnUBeUcZWX8bcHt-hQwnYpAZORLuwZUGW3b4hpJvjBFD3Yr1ovirwEmQR1vSyVohxVPgsS-46BJptdod-seuCykgcFZDGaEU-HLmUYEHMVr83Gu1ipgCjF3lLZE-dgzXKu5JoIkNuaU4Sia50nGquJRCK3Ixo6l5pXZ9M6I7Fk_U0xPBzT0ZF6TxkCQYyTBQ274R7h0jQ79bMoAUMo-dacluCN1nyieDbXNJ-yfPfp2Y7jj3otnURguR7yg4eElkCv_radpFgLeHq7AJeDlLffDGhowfhnn5Og7h_H4scFDPrp_GKnavtPGLI2G56lojyHKrVik2XpEEUsXLWOktkn8A7WR5025TorzSiJ9MNhD4nzvGCmf4La4ouVkQtLqgvillEOKWwXkBT2e5OsWHkuzqyKSLj3lvBXsEy3DIV0OdDrvPGAZcw18tcgbF-dF5W6cXbcSZkCBTRwQuYytFiL3ICdRZE3=w1920-h909-s-no?authuser=1

 

Odličan! Na kraj sveta te odvede bez jednog problema!

 

Problem koji ima - a o tome pišu i online po forumima, jedan od retkih motora na kome ne postoji nikakav osećaj prilikom vožnje, adrenalin 0, meni je to smetalo pa sam ga zbog toga i prodao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT
On 5. 9. 2023. at 13:04, Reppa je napisao:

Posle prodaje tracera i 4 god pauze,seo bi ponovo na motor. U oglasima nisam našao ništa što mi odgovara,hajde da probam i ovde. Tako da kupujem Teneru,što mlađi da bude,mada može i prva serija,uslov je da kupljen kod nas,da nije iz uvoza!  Ako neko ima dobru teneru,i razmišlja o prodaji,evo prilike.

Pozdrav, moj drugar prodaje Teneru kakvu trazis. Evo broja za kontakt +381600996536 (Petar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l

Ovaj ti je dobar, isti vlasnik zadnjih 10 god, a kupljen nov u Srbiji. Vlasnik dobar i posten momak, presao na enduro pa ga slabije vozi zadnje 2 godine, moja preporuka. 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Super Tenere 1200, 2011. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 48800 km, Novi Beograd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 9/5/2023 at 5:11 PM, Reppa said:

Pa generalno problem je cena,kad pogledam oglase preko,skupji nego kod nas sa prevozom,carinom i sa zaradom prodavca.Kako je to moguće? Drugi problem je kilometraža. Ja koji nemam nit para,nit vremena da se vozam,sa novom tracerom sam prešao 40000km u dve sezone. Ispada da ovi što uvežu motore kupuju od sirotinje koji su nekako uzeli nov motor,a nisu imali posle para i vremena da se vozaju,pa prodaju motore 10-12 god stare sa 20-30000km. Nešto ne verujem u bajke,možda deda mraz postoji,ali jeftin motor iz uvoza sa mizernom kilometražom,neee

Mozda si u pravu ali medalja ima i drugu stranu. Ove sezone : Burgman 1900 km, Gsx 1100R 0 km, KLX 0 km TTR 0 km, Majesty 380 km, Puh Korado 0 km, i DR 20 km, do tehnickog i nazad. Ovo nije nikakva bajka vec nedostatak vremena i uslova, tako da nije bas sve crno i nemamo svi isti pristup hobiju zvanom Motocyklizam. Sretno sa potragom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja