Jump to content

Moto Zajednica

Prvo neuspešno uspešno putovanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Prica pocinje sa najavom Bjb kampovanja kod Bora. Odusevljem predlogom krecem da razmisljam kako da uzmem slobodne dane sa staza i da uklopim ceo put. 

 

Medjutim daljim istrazivanjem, uvidjam da ima oko 300km do tamo od Novog Sada i pocinjem da sumnjam da moje skuterce moze to da izgura. Gledam koliko je to nekim kolegama banalna kilometraza, pa opet gledam na procenu aplikacije da mi treba 6h voznje i klackanja + dosipanja goriva na svakih 80-90km. Prolaze dani, a ja svaki dan vagam da li da idem, ili ne. Pa sta ako se ovo desi, pa sta sa ovim i tako dalje. Devojka me gleda kao ludaka, drustvo mi se smeje i pita da li sam ozbiljan, a ja idalje vagam. Pokusavam sebi da objasnim da je to apsolutno racionalno.

 

Iskustvo na putovanjima - 0

Oprema za kampovanje - 2/5

Poznavanje skuterceta - 0

Poverenje u gume po kisi - 0

Poznavanje dometa i procena kad dosipati (toliko banalna stvar ali i tu sam sebe zeznuo:jok:) - 2/5

Resenje = ovaj put ce popraviti statistiku.

 

Saljem poruku na forumu da vidim sa kolegama da li ce me neko udomiti u sator u nadi da taj problem resim. Kad medjutim javlja se kolega Igor i nesebicno nudi svoj sator i sve sto mi fali od opreme.

 

Par dana pred put krece da se sve komplikuje kako to obicno biva. Cetvrtak ostajem dugo na poslu, ne stizem nista da pripremim za put. Petak zavrsavam sa poslom u pola 3 ujutru, dolazim mrtav i u subotu naravno kasnije ustajem od planiranog. 

Doruckujem na brzinu, pakujem stvari, i trcim da sve natovarim na skuter.

 

Za divno cudo, kamp oprema (sator,vreca,dusek,stolica,jastuk) + odeca staju na skuter bez problema. Posto je plan da ostanem i kod babe u Paracinu na par dana. Jedini problem je sto su sator i vreca na sedistu zategnuti, a rezervoar ispod njih. ( to ce se kasnije pokazati kao vrlo glup nacin pakovanja) narocito kada rezervoar ima 100km kapaciteta. :tras2:

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Polazak

 

Oko 11 i 40 zavrsavam pakovanje. Ali se setim da u svoj guzvi nisam proverio gume. Pravac pumpa pre nego krenem na put. Na savet kolega, skuter sam proverio sa drugarom par dana pre toga. Kais korektan, rolnice isto. Ocistio i izduvao sto je bilo prljavo kako sam ga usput proveravao, a mali servis spremio da odradim po povratku. 

Plan puta je da idem iz Ns, preko Karlovaca i Pazove, Bg, Smederevo, ka Majdanpeku pa do Bora. Da izbegnem totalno AP i uzivam u iskustvu. 

 

Put do Bg je tekao super, malo sam okasnio dok sam se probio kroz Ns zbog radova ali nista strasno. Uzivam u prirodi, zadovoljan sto sam krenuo na put. Ne mogu da docekam da stignem na zborno mesto i upoznam ljude. Jos i kampujemo (moja okolina slabo hoce, pa ne radim to cesto).

 

U Bg standardna guzva, nikako ne pomaze i sto navigaciju samo slusam, a ne gledam je. Nisam navikao. Naravno, ona krece da se gubi, kako nailazim na radove i ne mogu tamo gde je ona rekla da idem, tako se pogubi kad skrenem u drugu ulicu. Nerviram se ja, a nervira se i ona izgleda pa krece jos gluplje predloge da mi daje. 

 

To mucenje traje dosta, gde na kraju zavrsavam u nekim ulicicama ne daj Boze. Iskobeljam se do centra, pa nekako i do pravca ka Grockoj. Medjutim taman kad sam se ponadao da ce sad na bolje, telefon me obavestava da imam jos 15% baterije. Ja  u soku, znam da sa navigacijom moze da radi 6-7h bez problema. A onda i sok da sat pokazuje oko 16h-16 i 20. 

 

Gledam i nista mi nije jasno, u 12 i 30 sam izasao iz Ns. Ne mogu da shvatim da mi je toliko vremena proslo do Bg i po Bg-u. Da muka bude veca, svaki put kad dosipam gorivo, moram svu opremu da sklonim. Te tankanje goriva postaje zadatak od 15min dodatnih. A imam i jedno dodatno jer sam lutao po Bg i vec se rezerva upalila. ( pali se odmah na 50-60km predjenih pa gatas koliko ima do dna rezervoara.)

 

Pocinjem da shvatam da od dolaska na zborno mesto nema nista bez telefona, makar za poziv. Da nemam vremena ni da ga dopunim negde, a rutu nisam naucio napamet zbog posla. Hvata me frka, a ne bih se vratio za Ns ni mrtav. Sve se tesim ma na veze, i u 20h da dodjes, makar ces se videti sa ljudima i uzivati u druzenju oko vatre. 

 

Donosim odluku da izadjem na AP, jer tu ne mogu pogresiti. Pa zaboga ides samo pravo. Dumam u glavi da li ce me kamion neki zgaziti, jer moj poni ne ide brze od 80km/h, doduse moze 90-95km/h ali je to vec vadjenje duse. A nije kriv sto ga magarac vozi.

 

Odluka pada, tankiram citave 3,3l koliko mi stade u rezervoar i pravac Bubanj potok. Narednih 2 ipo h je proteklo u zescoj dosadi na AP, sa izbegavanjem da me kamion ili bus oduva. 

 

  • Sviđa mi se 27
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 31 minuta, RankoBg87 je napisao:

Pa sta ti vozis kad ima domet 100 km :D

Kineza, 125cc, 4T. Specifikacija kaze da mu je rezervoar 4l ili 4,5l. Ja u njega i kad sam ostao bez goriva skroz nisam uspeo da sipam te famozne 4l.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 6 sati, Bojan82 je napisao:

Pu,da sam znao isao bi s tobom.Posto nam je putna brzina ista.Ne auto-putem.Ja odustao,mrzelo me da idem tamo sam toliku kilometrazu asfaltom

Dok sam čitao njegove utiske pomislio sam da ovde nedostaje Bojan82, nekako je vajb sličan, bio bi priličan cirkus :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 2 sati, Bojan82 je napisao:

Sigurno ne bi Tarmi naslov teme promenio,bar ne mnogo:lol:

Hahaha takav je i meni utisak.

 

Nastavak puta

Sve vreme mi u glavi odzvanja sto sam ispao magare i toliko sâm sebe zeznuo. Ne mogu da verujem da sam iako zelen skroz - totalno profulao sa procenama. Ali ajde, tesim se da ce se neko cudo desiti usput i da cu ja stici gde treba. Pokusavam da uzivam na AP (koliko se moze uzivati), ali makar mi monotonija daje vremena da kao centrifuga razne misli izvrtim po glavi, dosta je zivotnih pitanja za resiti. Dosao takav period. I u tim momentima samo me ona nesrecna brojka kilometara prene iz misli kad vidim da je otkucalo 75-85km od poslednjeg sipanja. :) 

 

Dan prolazi, ja stajem na jednu od pumpi uz AP i odlucujem da dam sebi 20min da saberem sve i vidim sta i kako. Koristim priliku da dopunim telefon na pumpi i rucam taman oko 17 i 30 -18h. Dobre behu one 3 wellnes cokoladice :D  

 

Dok se telefon puni, ja vrtim onu google mapu. Toliko je intezivno streljam pogledom, kao da pokusavam da ucrtam novi put na njoj. Ali ne vredi. Saljem poruke na viber grupu, sve u nekoj nadi da cu cuti savet starijih kolega u fazonu " Istina, vozis 125cc, ali ako sipas 100oktana benzin i pljunes 2x na prednju gumu, a zatim zadnjoj tiho sapnes - Djiha. Tvoj skuter ce ocas posla ici 120km/h i stizes na vreme." Medjutim uvidjam da niko ziv nije video poruke i dolazim do zakljucka da gore nema signala. To me jos vise koleba...

 

Poslednja nada, zovem devojku koja je uvek bezgranicna podrska, ali i prva u redu da mi kaze da sam lud, da mi ulije malo nade.

 

Razgovor tece otprilike :

- Cao, dobro sam

ali mozda ne stignem na kampovanje.

* O majku mu, a bas si se radovao. Je l ima sanse ikakve

- Ima ali da stignem do 20 i 30-21h

* Pa dobro, probaj mada jeste malo ludo. Ima li sanse da ti stariji daju neki savet da lakse resis stvar?

- Nema, odoh dalje voziti. Javljam sta se desava

 

Tankiram ovaj put citave 3.5l i krecem put Paracina i jos uvek sa nadom do Bora. Vozim jos nekih sat vremena i polako pocinjem da shvatam da ni do 21h necu stici do kampa. Jer ne racunam i na tankiranja koja su precesta. 

 

Negde oko Jagodine donosim odluku da nije pametno da vozim po mraku na AP dok me preticu tik uz mene, jedva mi neki i 1m ostave. Odlucujem da jednom budem racionalan i priznam poraz. I sa tim se iskljucujem na Jagodinu. Stajem na pumpu ( izgleda da to jedino i radim ceo put ). 

 

Kako ne bih sebe prevario pa se opet ukljucio na AP, odlucujem da se odmah javim babi u Pn da ipak dolazim ranije od planiranog. Gledam neku ruticu od Jagodine do Pn-a da se bar tu malo izvozam.

 

Oko 19 i 30-19 i 40 svecano prolazim kroz kapiju, gde me baba kao po obicaju ceka.

Sa pomesanim osecanjima, obozavam sto sam tu kod nje, obozavam vreme sa njom, a sa druge strane ovaj put je imao drugi cilj. 

 

Tako moj neuspesni deo putovanja zavrsava. A u nastavku - ipak nije sve tako crno. 

  • Sviđa mi se 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Grupa iz Beograda je imala malo dužu pauzu na Borskom jezeru zbog nekog BMW-a, ali to je neuspešno uspešno putovanje drugog forumaša :) 

 

Stižemo u kamp oko 18h rekao bih odokativno.

Možda sam i uhvatio krajkom uveta da neko pita za nekoga od ekipe koja je već bila tu pre nas, ali sam zaključio da je priča o @severianu i njegovom GS-u za put oko sveta, dokle god taj put nije preko Bora.

 

Smrkava se pa je svima zapravo fokus na postavljanju šatora dok još ima svetla.

 

Tek posle 19h mi pada na pamet da uopšte i pogledam telefon i vidim poruku u grupi - Društvo ja sam imao peh, telefon, navigacija, 125cc, nadam se da stižem do Bora oko 20-20:30.

 

Ja ne mogu da vam opišem koliko sam ja pitanja imao tada, a glavno zašto :lol3:

 

Signala u kampu naravno nema, pokušavam da pošaljem poruku da ću doći do Bora ako je tu negde.

Bolje da sam goluba poslao nego tu poruku, možda bi ga golub i našao.

Vidim da od toga nema ništa, palim motor i krećem ka Boru, pa ću negde ili uhvatiti signal da ga zovem ili ga naći.

 

Imao sam sreće, nisam morao daleko da idem i uspevam da okrenem @Tarmi636.

Gde si, da li si živ, gde da dođem, jel sve ok...

Čim sam čuo da je stigao u Paraćin, laknulo mi je, mada bih ga veoma rado doveo i od Velike Plane da je trebalo. Samo da nije sam na autoputu.

Kratko i bezuspešno pokušavam da ga ubedim da svrati ujutru, kada je već tako blizu i optimistično mu šaljem pin do početka staze za dom.

Okrećem se nazad u nedomet i još par puta se zamislim koja je to mladost ludost, ali ni sam nisam bio ništa bolji.

 

Ne brini se Mitre, biće još vožnji, da bi stigao na sledeću moraš da završiš prethodnu, to je najbitnije.

 

Evo i fotografija za @Disko Nindža, ovde bi @Tarmi636 postavljao šator da je stigao.

 

0VeHhZh.jpg

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova
Pre 13 sati, Skittles je napisao:

njegovom GS-u za put oko sveta, dokle god taj put nije preko Bora.

GS je odavno cakum pakum sredjen, kako bog i njegova crkva na zemlji (BMW) zapovedaju, a taj tvoj skuter i dalje nije postao pravi motor! :P:P:P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja