Jump to content

Moto Zajednica

Honda je umrla :(

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

E pa drugari da se nadovezem na moju proslu temu, jedva sam nasao majstora odveo ga kod njega kad ono mrtav li mrtav, toliko nema kompresije da ne moze da upali nikako e sad posto nikako nisam nasao nov cilindar zna li neko kako se krecu cene zamena hilzni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
E pa drugari da se nadovezem na moju proslu temu, jedva sam nasao majstora odveo ga kod njega kad ono mrtav li mrtav, toliko nema kompresije da ne moze da upali nikako e sad posto nikako nisam nasao nov cilindar zna li neko kako se krecu cene zamena hilzni?

A koji motor da ne tragam po forumu, mozda mogu da ti nadjem cilindar


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: AL
  • Motocikl: NSR

Culo se da previse lako okrece, jbg... Jesi skinuo cilindar u kakvom je stanju? Takodje i klipnjaca,klip... Mozes da pogledas polovne i nove delove na kupujemprodajem 

 

Inace ja sam na svojoj stavio meteor klip i karike tada placeno oko 8000 hiljada dinara za sada nema problema prosao par hiljada

Promenio član AngelG9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125
Pre 1 sat, stegula je napisao:


A koji motor da ne tragam po forumu, mozda mogu da ti nadjem cilindar


Sent from my iPhone using Tapatalk

u pitanju je honda nsr 125 2000god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

pa majstor jos nije skinuo, ali mi je kao odma naglasio da mora da se nabavi ili nov cilindar ili da se menja hilzna, mozda mora samo ona obrada to jest prosirivanje, koji klip preporucujete vidim ima raznih dimenzija 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: AL
  • Motocikl: NSR

Najbolje je da rastavis i vidis sta je sve za zamenu pa da onda planiras kupovinu...Mislim da taj cilindar ne moze da se prosiruje ali nisam siguran, Sto se dimenzije klipa tice on se kupuje po cilindru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2
On 15.8.2023. at 1:37, Protaa je napisao:

pa majstor jos nije skinuo, ali mi je kao odma naglasio da mora da se nabavi ili nov cilindar ili da se menja hilzna, mozda mora samo ona obrada to jest prosirivanje, koji klip preporucujete vidim ima raznih dimenzija 

Taj cilindar se ne prosiruje, vec se izmeri subitorom cilindar i stavlja se klip po toj meri, ukoliko cilindar nije ostecen i ima jos "mesa" tj taj sloj nikasila, a u drugom slucaju se stavlja hilzna i nov klip.

Sad ne znam, najbolje bi bilo da ti neko odradi hilznu ali to ti je i najskuplje resenje, mozda ako nadjes neki polovan a dobar cilindar, samo pod obavezno mora da se izmeri cilindar subitorom da bi se prema njemu stavio nov klip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Original Honda NSR 125 cilindar Kit + Aoki Klip, Lezaj, Dihtung - Za JC 22 kosta 329,00 Euro.

Novo, sve komplet spremno za ugradnju.

 

WWW.MXSKY.DE

Original Honda NSR 125 Zylinderkit Typ : JC 22   komplett einbaufertig - bestehend aus Original Honda Zylinder neu nicasil…

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj cilindar moze da se hilznuje ako radi krsten majstor. Nije najsrecnije resenje ali je izvodljivo.

Ja sam svojevremeno kupio polovan ali relativno dobar cilindar, nov klip i slatko se navozao.

A majstor neka prvo otvori pa utvrdi tacno stanje.

Ali resivo je u svakom slucaju, ako sta zatreba, javi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

pa trazio sam polovne cilindre ali ni traga, majstor je u onom fazonu znam ja staje necu da rasturam dok se ne nabave delovi i sta sad da kazem kad je jedini koji se uhvatio tog posla.

jedan covek je hteo da mi proda svez hilznovan cilindar sa novim klipom 250 eura ali mi ne pada napamet toliko da dajem trenutno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4695 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Mozda je odličan cilindar. Rasklapanje, čišćenje, merenje. Čak i  ako je malo oštećen, može se ispolirati i voziti još dugoooo.

Ako je karka zalepila, može se polako odlepiti, očistiti klip i voziti ti još mnogo km, bez ikakve kupovine delova.

Taj org klip i karike traju i podnose svašta. 

Ovi majstori danas samo znaju da ugrađuju nove delove, napamet, unapred... :oda2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
2 hours ago, Protaa said:

gledao sam nov klip se moze nabaviti za 60 65 eura samo ne znam koliko kosta to hilznovanje.

Ranije je krsteno hilznovanje za cilindar koji je imao nikasil bilo oko 100 evra. nece nikad da ide kao sa nikasilom, ali bude priblizno.
Muka sto je samo par radionica u srbiji moglo to da uradi kako treba.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125
Pre sat vremena, srbac je napisao:

Mozda je odličan cilindar. Rasklapanje, čišćenje, merenje. Čak i  ako je malo oštećen, može se ispolirati i voziti još dugoooo.

Ako je karka zalepila, može se polako odlepiti, očistiti klip i voziti ti još mnogo km, bez ikakve kupovine delova.

Taj org klip i karike traju i podnose svašta. 

Ovi majstori danas samo znaju da ugrađuju nove delove, napamet, unapred... :oda2:

i ja mislim da nije strasno ali sad sta god da mu kazem napusice me i praviti se pametan pa ce biti u fazonu uzmi ti pa radi ako pametujes i bolje znas :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: AL
  • Motocikl: NSR

Izbegavao bih majstore koji gledaju u pasulj sta je kvar jer mozda se raspalo pola masine a mozda prodjes samo sa klipom i karikama...

 

Zasto jednostavno ne izvuces sam cilindar?, ako je glatak i ravan( bez riseva i ostecenja ) trebao bi biti ok, Proveris zazor klipnjace ako je ok, Kupis delove klip/karike,dihtung glave... Namontiras palis i vozis.

 

Nije neka mudrost sa 2t motorom samo ne treba zuriti pri montazi da ne stradaju karike. Pored toga postoje brdo snimaka na yt kako ljudi sklapaju tako da nista ne moze da te iznenadi.

 

Mozda neko od njih ima cilindar ako ti bude bio potreban...

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Može se naći svašta, ali mislim da bi bilo najboje da kupiš sve u kompletu koji je već kontrolisan i usklađen.

Inače će koštati više supa nego meso.

Sto babica, garantovano kilavo dete.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvini, al moram da kažem...

Već su ti rekle kolege, dok ne skineš glavu/cilindar, sve je gledanje u pasulj... Zahvali se majstoru, teraj motor kući (prosto, skupa ti popravka), pa lagano traži drugog, ako ne znaš sam da rasturiš, i pogledaš.

0 kompresija ne može odjednom. Treba pregledati...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ima ona i neke klapne na usisu, desi se i to da se razbuca. JC22 je ozbiljna mašina, nije A3MS pa da se napamet priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav drugari evo vratio sam hondu konacno kuci i odlucio sam da je rasturim sam ali imam problem sa glavom motora matice zapekle opasno, jedna matica mi proklizava i ne mogu skinuti glavu ali pokusavam, saljem vam slike kad skinem :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Drugari uspeo sam da skinem, na cilindru ima na jednom delu kao mala bubuljica a kada sam probao klip da pomeram nije imao lufta (tu foru sam radio kod apenca valjda nesto znaci)

Mogu vam poslati slike i snimak samo ne znam kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova

Auh, gadno zaribavanje ga je snaslo. Verovatno ostao bez ulja. Nema tom cilindru spasa, ne vidim dal je vec bio hilznovan ili je jos uvek fabricki nikasil. Ukoliko je nikasil, skuplja je varijanta i slabo ko radi a sa hilznovanjem nemam pojma ko u danasnje vreme hoce da se bakce, i pitanje je kako ce ubosti tajming kanala. U tom slucaju juri drugi cilindar. Ukoliko je vec ranije hilznovan klip na sledecu specijalu, busenje i teraj dalje.

Obavezno se fokusiraj na uljnu pumpu i u pocetku, nakon sklapanja, sam zamesaj malo jacu mesavinu, slobodno 3-4% za prvi rezervoar pa nek rasteruje komarce, a crevo sa uljne pumpe skini sa karburatora, gurni u neku flasicu i vidi da li ulje kaplje konstantno istim kontinuitetom na leru neko duze vreme. Proveri i da nije pojeden puz, sta vec ima, da li je sajla do uljne pumpe na mestu i da li odradjuje kad das gas.

Takodje i ukoliko se neko igrao jutjub tjunera i stavio neku pecurku(otvoren filter) to u kantu i stavi fabricki. Cvaje su jako osetljive na siromasnu smesu u jako lako usled posne smese i pregrevanja dodje do zaribavanja(posebno kod takve koja je vec fabricki napucana).

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

bivsi vlasnik je sam mesao mesavinu tako da je mesac vec bio ugasen ali ja sada ka sam ga rasturao nije imao nimalo tecnosti u hladnjaku i boci, a i kada je sipao ulje za mesavinu sipao je ono malo stilovo za kosacicu zato je i on otiso u djavola

sad me interesuje najbezbolnije resenje, a za hilznu cu videti kad skinem masinu skroz pa cu se javiti ovde u grupi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
pre 4 minuta, Protaa je napisao:

ali ja sada ka sam ga rasturao nije imao nimalo tecnosti u hladnjaku i boci

Onda postoji i varijanta da je dihtung ranije produvao(cini mi se da vidim na njemu tragove neke diht mase, znaci otvaran i krpljeno je nesto), a mozda je i vodena pumpa pustala pa je ostao bez rashladne tecnosti i pregrejao se. Istoci ulje iz menjaca odmah, vidi kakvo je i da li ima bele emulzije. Ako ima onda ces i vodenu pumpu morati da resavas.

U svakom slucaju to se nije desilo bez razloga, moze da se desi da klip malo lizne cilindar ali ovaj je zestoko ribao. I sa tim uljem za testeru ukoliko je adekvatno mesano ne mogu posledice da budu ovakve(i testere vrte boga mi visoko :D ), sa nekim boljim produzis vek na duze staze ali ovo je havarija nastala ili nedostatkom ulja(mozda je zaboravio ili dao nekom da se provoza a on na svoju ruku sipao cisto gorivo da se "oduzi"), ili pregrevanjem usled nedostatka tecnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja