Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za gume i gde ih kupiti u Srbiji

Recommended Posts

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja razumem da neko potroši vreme i živce da nadje očuvan auto, motor, stan, ali ovolika filozofija oko guma koje će trajati godinu, dve je po.meni gubljenje vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@kole24 To možda tako mogu na pijaci, u prodavnici ne, a ako te zanima zašto ne, pogledaj npr. zakon o zaštiti potrošača pa ćeš razumeti. Sve gume imaju rok trajanja i on iznosi max 5-6 godina (čast izuzecima koji voze na 10 godina starim gumama i misle da su nove gume za pič*ice). S obzirom da motor voziim iz hobija i da ga ne koristim kao prevozno sredstvo svakodnevno, verovatno ću gume pre zameniti zbog starosti nego zbog istrošenosti pa mi je isključivo zbog toga bitno da kupim gume sa što skorijim DOT-om. Ali opet se udaljavamo od teme. 

 

@aca-pn Bez uvrede, ali ja ne razumem zašto se ljudi koji ne mogu da pomognu konstruktivnim savetima uključuju u diskusije uopšte. Po meni je to potpuno gubljenje vremena.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 400 '20

Mene mene uskoro ceka zamena primarno prednje. Ali poenta koju zapravo pokusavam da izrazim jeste da na srecu imam sjajnog majstora koji ima moje beskonacno poverenje i koji mi je rekao da kad dodje vreme on ima svoje kanale za nabavku guma, da ce mi on naci par varijanti po njegovoj preporuci i u razlicitom cenovnom rangu [a da ne ispastam na kvalitetu], pa cemo videti koja je najbolja opcija. I to i planiram - uopste se necu cimati sama.

Ukoliko imas dobrog majstora kome teras motor regulare kad je potrebno, sigurna sam da moze on da ti bude link za nabavku guma da ne moras uopste da se cimas sam ili da makar ima preporuke gde od koga i koje prodavnice za manju glavobolju.

Ako je ovo nesto sto se podrazumevalo i sto si vec uradio [nisam detaljno citala sve], izvinjavam se, samo sam zelela da podelim svoje [novostecno] prediskustvo za bakcanje sa gumama.

Promenio član zarumi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@zarumi Hvala! Našao sam sjajnog majstora ali moram motor da održavam u ovlašćenim servisima do isteka garancije, nažalost, kako ne bih izgubio pravo na garanciju. A mislim da sam našao i gume u međuvremenu, iz uvoza naravno, samo čekam potvrdu. Napisaću utiske kada ih budem zamenio.

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Kako su mi, usled dotrajalosti, za zamenu došle prvo gume na autu, odlučio sam da sačekam sa zamenom guma na motoru do početka sledeće sezone, ali sam hteo da podelim iskustvo kupovine auto guma ovde sa vama.

 

Pošto sam i prethodni set guma kupio u Beogumi, pozvao sam prvo njih da proverim da li model, koji sam planirao da kupim, imaju u dimenziji koja mi je potrebna. Nakon potvrdnog odgovora sam naravno pitao za DOT. Čovek mi je rekao da mora fizički da proveri, zamolio me da mu ostavim broj telefona i rekao da će me pozvati uskoro. Nakon 10 minuta se javio i izdiktirao mi DOT sa sve 4 gume (sve 4 naravno proizvedene ove godine u različitim nedeljama samo), ja se zahvalio i zamolio ga da mi ostavi gume sa strane dok ne dođem. Nakon dva sata otišao sam kod njih, kupio i montirao gume, ostavio im svoje stare da ih pošalju na reciklažu i otišao zadovoljan kući (lakši za oko 46k doduše, ali s obzirom da su u pitanju all season gume i da su mi prethodne izdržale gotovo 6 godina, to i nije tako strašno).

 

Neka mi sad neko kaže da imam prevelika očekivanja kada od kupovine moto guma očekujem isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@mir_vuk To nema apsolutno nema nikakve veze sa njihovim pristupom prodaji. Mogli su preko telefona da mi kažu da im ne pada na pamet da idu u magacin i proveravaju DOT i ja bih im se u tom slučaju najljubaznije zahvalio i pozvao drugog prodavca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Slazem se. Ali s druge strane, oni koliko znam i nemaju moto gume u ponudi tako da u svakom slucaju moras kod nekog drugog da trazis. 

 

A mozda bi ti neka druga prodavnica auto guma isto rekla da im ne ide na pamet da proveravaju... Mislim, cisto sumnjam da bi nekome bio takav pristup, ali sta ga znas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ne kapiram šta pokušavaš da kažeš, ali nije ni bitno :) Poenta priče je da nemam nikakve nerealne zahteve (mada ne očekujem da si ispratio temu od početka da bi znao o čemu pričam) kao i da  još uvek ima normalnih prodavaca.

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ispratio sam temu, samo kazem, nema veze da li su auto ili moto gume u pitanju. Siguran sam da ima dobrih i losih prodavaca i jednih i drugih vrsta guma. Samo sto mnogo vise ima ovih koji prodaju auto gume pa je valjda lakse naci nekog ko bi ti dao sve potrebne informacije.

 

I ja sam u potrazi za moto gumama sad :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Gledam gde ima al cu tek tamo u Martu da pocnem sezonu kako treba. 

Hocu Miselin road 6 120/70 17 i 160/60 17

Gledao sam po nasim sajtovima i nisam nasao. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Proverite sa Mikeleom iz Garage moto shopa, bio skoro reko treba uskoro gume da menjam gde preporucujes da ih uzmem, kaze da i on radi sa gumama i da moze da nabavi sta mi treba, samo pre toga ide dogovor koje gume i koliko bi kostale.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Sajtovi u nasoj  zemlji skoro da i ne sluze nicemu, osim da se kaze da firma ima sajt. Najbolje je pozvati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Ok, odlučio sam da kupim gume preko autogume.rs, pa me zanima da li je neko od vas već kupio gume preko ovog sajta i ako jeste kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ja godinama kupujem od njih. Pre sam sa Reifendirekt-a kupovao.  Jeftinije su preko, ali sa troškovima tipa časti onog ko ti dovozi,  onog ko je kupio časti ručak kad dođe na odmor..... Iskustva odlična.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

@Urban Rider

Autogume.rs ili motogume.rs?

Ja nešto skapirao da je to ista firma, ali moguće vrlo da grešim.

A motogume.rs ima sjajnu pretragu...

 

I da, kad sam već ovde da pitam, ovaj Motoroom webshop iz Subotice? Jel su legitimni? Imaju dosta povoljne cene za pojedine modele pa mi bi sumnjivo, npr Metzeler Roadtec 01 kod njih jeftiniji nego Z8 Interact kod motogume.rs...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 11. 9. 2023. at 16:36, RankoBg87 je napisao:

Gledam gde ima al cu tek tamo u Martu da pocnem sezonu kako treba. 

Hocu Miselin road 6 120/70 17 i 160/60 17

Gledao sam po nasim sajtovima i nisam nasao. 

 

Ja sam se dugo dvoumio između Michelin Road Classic i Bridgestone Battlax BT46 i izabrao Bridgestone ipak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Zaboravio sam da napišem da sam dobio info o DOT-u. U trenutku porudžbine nisu mogli da mi daju informaciju, pošto se radi o Internet prodaji pa nisu mogli fizički da provere gume, ali su mi rekli da su sve gume koje imaju na lageru proizvedene u poslednje dve godine,  što mi je bilo ok (jbg beggars can't be choosers). Čim su gume bile spremne za slanje, poslali su mi informaciju o datumu dostave i DOT-u na e-mail.

 

DOT 1723
DOT 1923

 

Bolje nije moglo da ispadne. Samo još da stignu i gume. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali mislim da je bolje da pitam ovde nego da pokrećem novu temu.

 

Pitanje je za kolege koje imaju unutrašnje gume.

 

Kako se unutrašnje gume prilagođavaju obliku spoljašnje i pokrivaju više dimenzija, unutrašnja prednja koju sam kupio odgovara dimenziji gume, ali ne i dimenziji felne (nešto je šira), pa me zanima da li i kako ovo može da utiče na osećaj u vožnji?

 

Dimenzije felni su 2.50-18 i 3.50-18. Dimenzije guma su 100/90-18 i 130/70-18.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
Pre 2 sati, Urban Rider je napisao:

Izvinjavam se zbog duplog posta, ali mislim da je bolje da pitam ovde nego da pokrećem novu temu.

 

Pitanje je za kolege koje imaju unutrašnje gume.

 

Kako se unutrašnje gume prilagođavaju obliku spoljašnje i pokrivaju više dimenzija, unutrašnja prednja koju sam kupio odgovara dimenziji gume, ali ne i dimenziji felne (nešto je šira), pa me zanima da li i kako ovo može da utiče na osećaj u vožnji?

 

Dimenzije felni su 2.50-18 i 3.50-18. Dimenzije guma su 100/90-18 i 130/70-18.

 

Hvala!

Na pakovanju svake unutrasnje gume je navedeno po 4-5 dimenzija spoljasnje u koje ista moze da se montira. Tipa na 160/60 R17 moze da se stavi i 140/80 R17 unutrasnja, tj tako pise na pakovanju, tvrdi proizvodjac, ne tvrdim ja, nisam stavljao i nemam iskustva.

 

Evo ti link nekog random sajta, skroluj do pola, ima tabela sa preporukama proizvodjaca sta gdje moze da se montira
 

WWW.BOXER2VALVE.COM

Check out the deal on Michelin Inner Tube at boxer2valve.com Parts for Classic BMW Motorcycles

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Efendija Skalin Hvala. Ja sam gledao dimenzije na Michelinovom UK sajtu:

 

WWW.MICHELIN.CO.UK

Need to replace your inner tube? Browse our selection of inner tubes: we've got plenty of size...

 

 

Prema specifikaciji proizvođača, 18MG mogu da stavim na oba točka dok npr. na prednji mogu i 18MF i 18MC, pa me je, više iz radoznalosti, zanimalo da li postoje prednosti i nedostaci korišćenja  unutrašnjih guma različitih dimenzija. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja