Jump to content

Moto Zajednica

Voge 525dsx vs QJMotor SRT550x

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N


Pozdrav svima, zelim da kupim svoj prvi motor i izbor se sveo na ova dva. Voleo bih da vozim na duze relacije, ukljucujuci autoput, puteve van naselja, a ponekad i da sidjem malo sa asfalta. Mozda me malo vise privlaci voge jer ima nissin kocnice i kayaba viljuske, procitao sam da je to dobro(nije da se razumem), mada Qj motor daje 4 god garanciju(videh negde).

QjMotor: https://www.qjmotor-srbija.rs/modeli/adventure/srt-550x/

U standardu dolazi sa bogatom dodatnom opremom koja uključuje štitnike za ruke, centralni štender, rolbarove, štitnik motora, nosač zadnjeg kofera, grejanje ručica i grejanje sedišta. Opremljen je  TFT ekranom. Efikasan i siguran kočioni sistem sa ABS-om

  • Visina/Širina/Dužina: 2220x925x1480mm
  • Međuosovinsko rastojanje 1505mm
  • Visina sedišta: 825mm
  • Visina od zemlje: 220mm
  • Težina: 235kg
  • Zapremina rezervoara: 19.5l
  • Tip 4 Takta / 2 cilindra u redu DOHC / 8
  • Radna zapremina (cc) 554
  • Sistem hlađenja vodeno
  • Max.snaga (ks/rpm) 47.6 / 7500 (35kW)
  • Max obrt (Nm/rpm) 51,0/5500
  • Sistem paljenja anlaser
  • Kap. rezervoara (L) 19.5
  • Tip prenosa Manuelni menjač - 6 brzina
  • Gume (PR/ZA) Tubeless/Tubeless
  • Dimenzije (PR) 120/70-17 - Metzeler - Tubeless
  • Dimenzije (ZA) 160/60-17 - Metzeler - Tubeless
  • Tip felni Žbice
  • Tip kočnica PR 2 Diska 320mm sa 4 klipa Ø32mm
  • ABS Dual channel, BOSCH 9.1MB
     

 

Voge: https://www.polovniautomobili.com/motori/21751692/voge-525-dsx?

MOTOR
▪ Tip: 2-cilindarski 4-taktni (Euro 5)
▪ Zapremina: 494cc
▪ Sistem hlađenja: Vodeno
▪ Max. snaga: 47.6Hp (35KW) / 8500rpm
▪ Max. obrtna snaga: 50.5 Nm pri 7.000rpm
▪ Snabdevanje gorivom: Elektronsko ubrizgavanje EFI
▪ Paljenje: Elektronsko
▪ Zapremina rezervoara : 18l
▪ Max brzina: (km/h): 190
▪ Maximalna nosivost 289 Kg
▪ Prenos pogon: Lanac
▪ Brzina: 6

ŠASIJA
▪ Ram: Čelične šipke
▪ Kočioni sistem: Prednji dupli kočioni disk. Zadnje dupli kočioni disk
▪ Prednje gume: 110 / 80-19”
▪ Zadnje gume: 150 / 70-17”

DIMENZIJE:
▪ Dužina:2170 mm;
▪ Širina: 820 mm;
▪ Visina sedišta: 830 mm;
▪ Masa (praznog vozila) : 190Kg;
▪ Međuosovinsko rastojanje: 1456 mm.

Za koji biste vi odlucili i zasto?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav. Na Forumu ima tema o Voge DSX 525 u odeljku Motocikli - Touring. Tamo imas vec pisana iskustva ljudi koji su ga videli - probali...

Mislim da jos uvek nije dostupan kod uvoznika. Sto se tice ovog SRT 550, imaj na umu da u registraciji ides u vecu kategoriju, novcanu zbog 50 cm3. Mislim da razlika nije mala. Takodje treba proveriti dostupnost motora... Svi nesto kao nude ali slabo imaju na stanju...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
pre 1 minut, alexanto je napisao:

Pozdrav. Na Forumu ima tema o Voge DSX 525 u odeljku Motocikli - Touring. Tamo imas vec pisana iskustva ljudi koji su ga videli - probali...

Mislim da jos uvek nije dostupan kod uvoznika. Sto se tice ovog SRT 550, imaj na umu da u registraciji ides u vecu kategoriju, novcanu zbog 50 cm3. Mislim da razlika nije mala. Takodje treba proveriti dostupnost motora... Svi nesto kao nude ali slabo imaju na stanju...

 

Hvala na odgovru, da video sam da vec postoji tema, ali mali broj ljudi ima iskustva sa gorepomenutim motorima(sto je i logicno jer su tek izasli iz fabrike). Mislim da nije lose da ostane ova tema, da bajkeri mogu komentarisati ukoliko imaju ove modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Pored spomenute kubikaže, meni je najveći argument za Voge težina. 

45 kg razlike se veoma oseti.

Ja sam imao Benelli TRK 502 X, i možda i glavni razlog zašto sam ga zamenio je težina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Realno ako pričamo o toj kategoriji onda Benelli ili Voge, tu se ja lomim, a imam u planu na proleće da kupujem... QJ ne bih razmatrao osim onog 700x modela, jer plaćati za 550 skuplju registraciju da bi vozio praktično Benelli, nije mi baš neka logika.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
Pre 9 sati, sole92 je napisao:

Realno ako pričamo o toj kategoriji onda Benelli ili Voge, tu se ja lomim, a imam u planu na proleće da kupujem... QJ ne bih razmatrao osim onog 700x modela, jer plaćati za 550 skuplju registraciju da bi vozio praktično Benelli, nije mi baš neka logika.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Hvala na odgovoru, iskreno nisam znao da je razlika u ceni oko registracije, svakako to treba uzeti u obzir. Ja nazalost imam A2, pa nista vise od 35kW ne dolazi u obzir. I svakako voge je prelep motor, ja sam se znaci zaljubio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Srt550 nisam video uzivo a nisam vozio nijedan od ova dva. Moj glas bi isao za Voge zbog boljeg dizajna( moje mislhenje) i zbog toga sto je Voge do 500 kubika pa je registrscija za oko 10000dinara manja.

 

Nisam bas siguran da li je max brzina za voge 190km/h, to mi je nesto mnogo s'obzirom da moj 500dsx ide oko 160km/h prema fabrici. 

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki ER6N
Pre 2 sati, viktor1986 je napisao:

Srt550 nisam video uzivo a nisam vozio nijedan od ova dva. Moj glas bi isao za Voge zbog boljeg dizajna( moje mislhenje) i zbog toga sto je Voge do 500 kubika pa je registrscija za oko 10000dinara manja.

 

Nisam bas siguran da li je max brzina za voge 190km/h, to mi je nesto mnogo s'obzirom da moj 500dsx ide oko 160km/h prema fabrici. 

Hvala na odgovoru Viktore, iskreno i meni se vise svidja Voge, a sto se tice brzine to mi stvarno nije bitno jer ne planiram da ga vozim 190km/h, mlad sam i tek polako upadam u ovu pricu, planiram da uzivam u voznji i da vozim duze ture(kada malo steknem iskustva).
Nadam se da te tvoj 500dsx sluzi dobro.

Promenio član Luka1233

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Da, dobro sluzi za sada. Vreme ce pokazati koliko je dobar. Moralo bi malo da snize cemu tog Voge-a, 7000e je pa bi sto se cene tice a i garancije prednost dao srt-u. Zbog kubikaze,dizajna i tezine prednost dobija Voge. Odes vidis, probas, uporedis...Pokusaj da snizis cenu tom Voge-u( mislim da tu ima jedno 700-1000evra prostora) jer ko zna koliko je nas uvoznik to platio pa ima velikog proszora za snizavanje cene. Ako se ne varam, kod mene su na carinskoj dokumentaciji sa belilom presli preko tih stvari. 

 

Ma to sam onako spomenuo cisto da znas. I za ovaj moj 500 dsx je pisalo da je tezina motora 140kg( u oglasu atv nautike) sto je nemoguce, ustvari ima oko 190kg. 

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja