Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO 800NK

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vratih se juče sa evropske prezentacije CFMOTO 800NK modela održane u Francuskoj. Šta reći osim oduševljenje ovim motorom. Dva cilindra 799 ccm, 95KS, težina sa svim tečnostima svega 189 kg za advance verziju, 186 kg za običnu.

Amortizer upravljača, dobro ogibljenje i odlične kočnice. Mnogo upravljiv i lud motor. U prvoj i drugoj čim pređe preko 6.000 O/min odvaja prednji točak, QS up and down. Oduševljen sam motorom i stavljam ga (po oduševljenju) u rang sa MT09SP. 

 

Doduše, 800NK ulazi u klasu sa GSX-8S, Hornetom i 790 Duke, ali ono što je najbolje  dere ih cenom. 800NK u Advance (najjačoj verziji) dolazi sredinom jula po ceni od 8.390 EUR, sa 5 godina  garancije i servisni intervali na 15.000 km. Ako sve bude okej, našao sam svoj motor za sve vožnje....

 

BJBIKERS.COM

CFMOTO 800NK je motocikl iz hypernaked klase motocikala koji će ozbiljno uzdrmati tržište, ne samo performansama, već i šokantnom cenom.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pratio sam ovu prezentaciju preko neta, svi odusevljeni motorom.

Nigde ne videh da li nosi isti agregat kao 800MT tj KTM-ov, po specifikaciji to je taj

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Sharky - Alex je napisao:

Pratio sam ovu prezentaciju preko neta, svi odusevljeni motorom.

Nigde ne videh da li nosi isti agregat kao 800MT tj KTM-ov, po specifikaciji to je taj

Male izmene imaju, ali u suštini se dosta gađaju. 

 

pre 44 minuta, QmBGD je napisao:

Jedva čekam da dođem kući večeras da pročitam tekst natenane.

Ovo je samo ukratko, dolazi sredinom jula kod nas, tempiram da ga uzmem na test nakon toga i 20. avgusta da ga probam i na stazi. Počeo sam intenzivne pregovore da postane moj motor. To je to što meni treba, ništa više - ništa manje. Za sve ga majka rodila. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Drugar je skoro uzeo husqvarnu norden 901, kao drugi izbog mu je bio CF moto 800nk, kaze da je nenormalno povozit i da u punoj punoj opremi (3 kofera, grejaci rucica, sedista, rolbarovi, vizir, maglenke, navigacija, bluetooth veza sa pametnim uredjajima itd.) je opet tu sa cenom sa klot japancima u istoj klasi, koliko sam informisan KTM ih je kupio i celokupnu proizvodnju agregata do 790cc prebacio u CF moto fabrike, sto se moze videti po samom izgledu agregata, na sajmu sam bas prijatno bio iznenadjen kako motori uzivo izgledaju i koji nivo zavrsne obrade je u pitanju u odnosu na npr. novog transalpa i horneta koji izgledaju kao da su od recikliranih plasticnih kanti napravljeni. Mislim da ako se ikad preboba taj momenat "znacke" jer je i dalje kod nas zvucnije kad kazes da vozis hondu ili suzuki nego cf-moto u revodu kineza brend ce biti dosta zastupljeniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, velimirjevtic je napisao:

Drugar je skoro uzeo husqvarnu norden 901, kao drugi izbog mu je bio CF moto 800nk, kaze da je nenormalno povozit i da u punoj punoj opremi (3 kofera, grejaci rucica, sedista, rolbarovi, vizir, maglenke, navigacija, bluetooth veza sa pametnim uredjajima itd.) 

Misliš na 800MT? 800NK je naked...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
17 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Ne ne ne ... Nije ih KTM kupio, osnovana je zajednička firma. Velika je razlika.

E to nisam znao, no svakako i time verujem da je kontrola kvaliteta dovedena na neki visi nivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 29. 6. 2023. at 16:26, Jovan Ristic je napisao:

Za sve ga majka rodila. 

:) ja bih pre rekao da je Kinez sa ovom seriom upotpunio učenje slušanjem tržišta.

 

Na ovom NK modelu se jasno može videti evolucija CF-a generalno.

 

Za one koji nisu pratili...ovo je mislim V serija NK modela.

 

I serija je bila očaj i klasični kineski motor...krš, krš i opet krš. Usled plastičnih guma i loših kočnica ljudi su ginuli na ovom motoru...bukvalno. 

 

II serija je ispravila to i uvela maaalo kavlitetnije gume i kočnice ali ostali su problemi sa ogibljenjem, elektronikom i naravno nastavili su se problemi sa prethodnim delovima u smislu guma i kočnica uz problem sa ECU koji je redovno crkavao.

 

III serija je donela veliki napredak jer je tad sa papira krenuo KTM da doprinosi u smislu dizajna, krenuli su i drugi delovi da se ređaju pa je tako Hota Huan (JJ/Brembo) dao kočnice, Bosh elektroniku, brizgaljke i ABS, Kyaba ogibljenje, Continental gume a Ducati ECU. Na žalost ispostavilo se da je slaba karika bio opet ECU ovog puta od Ducati fabrike koji je bio nesrećno konstruisan i zbog toga se pregrevao i crkavao.

 

Obzirom da sam posedovao ovu seriju NK650 mogu reći da je ta serija bila osnova za trenutni NK800.

 

image.thumb.jpeg.0e969d4f28526983bd943e77788c9860.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f1886c4facd405f41d78aad9394aec9d.jpeg

 

 

IV serija je ispeglala još nedostataka i upolvila u komplet KTM dizajn...i evo kulminacije rada i slušanja korisnika, čista evolucija u 10 godina.

 

@Jovan Ristic ako si odlučio da kupiš ovaj model mogu reći samo svaka čast CF! Obzirom na tvoj posao i tvoje iskustvo sa priličnim brojem brendova to nešto znači.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je ovaj NK800 spreda daleko lepši od bilo kojeg KTM-a iz te klase, ali na žalost zadnji kraj su pošteno zasrali, katastrofalno je ružan i nepraktičan, nadam se da će da bude neka Sport-Touring GT varijanta ovog 800cc modela, kao što je to bio slučaj sa 650-tkom, da se popuni rupa izmedju MT800 i NK800 za one koji ne žele da ih vetar šamara i nisu u ADVenture fazonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 57 minuta, Disko Nindža je napisao:

Meni je ovaj NK800 spreda daleko lepši od bilo kojeg KTM-a iz te klase, ali na žalost zadnji kraj su pošteno zasrali, katastrofalno je ružan i nepraktičan, nadam se da će da bude neka Sport-Touring GT varijanta ovog 800cc modela, kao što je to bio slučaj sa 650-tkom, da se popuni rupa izmedju MT800 i NK800 za one koji ne žele da ih vetar šamara i nisu u ADVenture fazonu.

Stiže 700MT.

 

Pre 4 sati, mick je napisao:

 

 

@Jovan Ristic ako si odlučio da kupiš ovaj model mogu reći samo svaka čast CF! Obzirom na tvoj posao i tvoje iskustvo sa priličnim brojem brendova to nešto znači.  

VIdi, ima još motora renomiranih proizvođača koje bih rado posedovao, ali za sad prema odnosu cena - kvalitet, da biram, uzeo bih ili Moto Morini X Cape 650 ili CFMOTO 800NK. Za oko 8.000 EUR, ozbiljno dobri motocickli sa velikim potencijalom. Pregovori su u toku, jer imamo volju da dokažemo da ovi motocikli za kratko vreme mogu da pređu dosta kilometara i cenim bez većih problema. 

 

Sledeći pik bio bi mi V-Strom 800DE u putnim ili MT-09SP u naked, s tim što je MT-09SP postao preskup.

 

Da biram neke sportskije motore, pao bi izbor na Apriliu RS660. 

 

Da baš imam para da kupim motor za stazu, to bi bio Panigale V2 zbog odnosa snage i mase. 

 

Čisto da ne bude da naginjem samo prema Kineskim brendovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 51 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Stiže 700MT.

 

VIdi, ima još motora renomiranih proizvođača koje bih rado posedovao, ali za sad prema odnosu cena - kvalitet, da biram, uzeo bih ili Moto Morini X Cape 650 ili CFMOTO 800NK. Za oko 8.000 EUR, ozbiljno dobri motocickli sa velikim potencijalom. Pregovori su u toku, jer imamo volju da dokažemo da ovi motocikli za kratko vreme mogu da pređu dosta kilometara i cenim bez većih problema. 

 

Sledeći pik bio bi mi V-Strom 800DE u putnim ili MT-09SP u naked, s tim što je MT-09SP postao preskup.

 

Da biram neke sportskije motore, pao bi izbor na Apriliu RS660. 

 

Da baš imam para da kupim motor za stazu, to bi bio Panigale V2 zbog odnosa snage i mase. 

 

Čisto da ne bude da naginjem samo prema Kineskim brendovima.

Nema šta da se pravdaš, svako ko iole prati tvoje tekstove razume celu priču. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Društvo, krajem sezone sam detaljno odradio test 800NK Advance. Moje subjektivno mišljenje: mnogo dobar motor!

 

Po uzbuđenju koje mi pruža i lakoći upravljanja, poredio bih ga sa MT09 koji mi je do sad bio motor snova za svaki dan. 

 

Zanimljiv agregat, lako se vozi, dobro ogibljenje, lep, uzbudljiv. 95 KS, dobar obrtni moment, u 1. i 2. brzini hoće lako da podigne prednji točak. Na velikim brzinama prilično stabilno.


Kvik šifter je dobar, ali ga ne bi trebalo koristiti ispod 5.000 O/Min, iznad toga se ponaša odlično, ispod toga se oseti malo veći prekid pri šaltanju. Pošto sam ga mislim uzeo sa nešto oko 100 km, dešavalo mi se da pogodim lažni neutral između 5. i 6. brzine, ali se to vremenom smanjivalo, naročito posle prvog servisa.

 

Estetka mana: velika instrument tabla. Jeste pregleda i lepa je navigacija i sve, ali nisam fan multimedije na motociklima i stoga mi je ta instrument tabla em prevelika, em ima nepotrebnih stvari i ruži motor.

 

Žao mi je što trenutno nisam u mogućnosti da ga kupim, inače bih ga rado posedovao.

 

BJBIKERS.COM

Pri kraju sezone ovogodišnjih testova na naše tržište je konačno stigao CFMOTO 800NK Advanced koji smo detaljno testirali.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre par dana sam gledao reportažu o najnovijem Miniju (auto) i primetio sam da ima (kao i uvek do sada) okruglu instrument tablu, tj. displej, koji bi ovde legao mnogo bolje, nego ovaj četvrtasti tablet...

 

Mini.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd / Bajina Bašta
  • Motocikl: Zontes 350 GK
On 6/30/2023 at 4:59 PM, mick said:

:) ja bih pre rekao da je Kinez sa ovom seriom upotpunio učenje slušanjem tržišta.

 

Na ovom NK modelu se jasno može videti evolucija CF-a generalno.

 

Za one koji nisu pratili...ovo je mislim V serija NK modela.

 

I serija je bila očaj i klasični kineski motor...krš, krš i opet krš. Usled plastičnih guma i loših kočnica ljudi su ginuli na ovom motoru...bukvalno. 

 

II serija je ispravila to i uvela maaalo kavlitetnije gume i kočnice ali ostali su problemi sa ogibljenjem, elektronikom i naravno nastavili su se problemi sa prethodnim delovima u smislu guma i kočnica uz problem sa ECU koji je redovno crkavao.

 

III serija je donela veliki napredak jer je tad sa papira krenuo KTM da doprinosi u smislu dizajna, krenuli su i drugi delovi da se ređaju pa je tako Hota Huan (JJ/Brembo) dao kočnice, Bosh elektroniku, brizgaljke i ABS, Kyaba ogibljenje, Continental gume a Ducati ECU. Na žalost ispostavilo se da je slaba karika bio opet ECU ovog puta od Ducati fabrike koji je bio nesrećno konstruisan i zbog toga se pregrevao i crkavao.

 

Obzirom da sam posedovao ovu seriju NK650 mogu reći da je ta serija bila osnova za trenutni NK800.

 

image.thumb.jpeg.0e969d4f28526983bd943e77788c9860.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f1886c4facd405f41d78aad9394aec9d.jpeg

 

 

IV serija je ispeglala još nedostataka i upolvila u komplet KTM dizajn...i evo kulminacije rada i slušanja korisnika, čista evolucija u 10 godina.

 

@Jovan Ristic ako si odlučio da kupiš ovaj model mogu reći samo svaka čast CF! Obzirom na tvoj posao i tvoje iskustvo sa priličnim brojem brendova to nešto znači.  

Hej cao @mick :)

 

Kako da budem siguran koja je serija OVAJ motor? Kapiram prva ili druga ali velika je razlika koliko vidim iz tvog posta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Perduh je napisao:

Hej cao @mick :)

 

Kako da budem siguran koja je serija OVAJ motor? Kapiram prva ili druga ali velika je razlika koliko vidim iz tvog posta

To je treća serija…sasvim pristojan motor, lepo se vozi. Ima Ducati ECU koji zna da bude malo problematičan usled pregrevanja pa se savetuje premeštanje na neko mesto sa više hlađenja.

 

Dok sam ga imao jedini problem sam imao sa ekspanzivnim sudom koji je cureo. Morao sam da varim plastiku jer zastupnik nije bio u stanju da pronađe deo. I problem koji je eskalirao usled neadekvatnog zvanicnog servisera koji nije uradio posao kako treba, sto je rešeno u drugom i pouzdanijem servisu.

 

Ovako…sasvim ok motor. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja