Jump to content

Moto Zajednica

Ktm super duke 1290 gt

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Pozdrav drugari.Kako se vreme prolepsalo bacio sam se u razmisljanje.Svidja mi se ali nema novije teme o ovom motorciklu pa me zanima ako ima neko iskustva da mi pomogne.

IMG_7512.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugar ima dotični motor samo je 2019godiste.

Ja sam ga probao par puta, zver od motora.

Inače on je prezadovoljan, sad je išao za Trebinje sa devojkom na motoru i tri kofera i oduševljen.

Motor ima vrhunsko ogibljenje, kočnice, ide kao đavo, udoban, kad se vozi normalno troši 5L, svu moguću elektroniku ima... .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
On 7/3/2023 at 3:19 PM, NIKOLA 1 said:

Drugar ima dotični motor samo je 2019godiste.

Ja sam ga probao par puta, zver od motora.

Inače on je prezadovoljan, sad je išao za Trebinje sa devojkom na motoru i tri kofera i oduševljen.

Motor ima vrhunsko ogibljenje, kočnice, ide kao đavo, udoban, kad se vozi normalno troši 5L, svu moguću elektroniku ima... .

Čitam i mislim se - čudo koliko smo svi različiti i koliko se recenzije i mišljenja generalno razlikuju..

 

Ovo pišem iz razloga jer je već 7ma godina kako vozim BMW S1000XR koji je poprilično nagruvan opremom, snagom, i kilometražom na kraju krajeva :) taj motor je nešto najbolje što sam ikad vozio, u smislu da u njemu imam gradski, putni, trkački i kulerski motor, sve u jednom paketu. Pomenuh da ga imam 6 punih godina i mislio sam da se malo apdejtujem, čisto da malo promijenim i da se pozdravim sa mojim ljubimcem. Na oglasima sam vidio Super Duke GT 2020 godište i odmah mi se svidio. Počeo da gledam recenzije na YouTube koje su me ubijedile da odem da probam motor.

Čim sam ga ugledao uživo vidio sam da je komad manji od XR-a. Koferi su dosta manji, mjesta za mene i za suvozača ima manje, vjetrobran je dosta kratak čak i u najvisočijem položaju glava mi igra(visok sam 182cm) pri većim brzinama. Sjedište je dosta tvrdo(mislim tvrđe nego serijsko na XRa) i položaj je više nagnut prema naprijed, znači malo si ipak u nekom polutrkačkom položaju.

S druge strane nikad ništa brže, stabilnije, startnije sa boljim kočnicama nisam vozio. Maltene čita misli koliko je upravljiv. Kad se dobro zagrije to će tvoje noge dobro da osjete, u to ne sumnjaj.

 

Vratio sam vlasniku motor, zahvalio mu se na prilici da ga probam ali to nije motor za mene. Nije iz gore nabrojanih razloga + što sa gospođom idem na malo veće ture i znam da bi nas jedna tura na ovom motoru dokusurila.

 

Vjerovatno bih drukčije mislio da ne vozim ovo što sad već vozim, ali kako vozim XRa on mi je reper za ovaj moj post

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Sam si rekao, zavisi kome sta treba.
Ja ga povremeno vozim već 5 godina i kao primer nikad nisam stavio kofere na njega iako sam ih dobio uz motor.
Motor je kompromis između sporta i touringa, dobićeš i jedno i drugo, manje touringa.
Tačno za Vetrobran i sedište ali kao što rekoh gore kompromis je tako podeljen.
I na kraju ne možeš u jednom motoru imati sve.
Imam jedan koji je strahovito okretan i dobar za bilo koje manevre i brzu promenu pravca a imam i jedan sa visokim vetrobanom i comfort sedištem.
Ovaj prvi nema ni ključ za sedište ali mu ni ne treba, zna se namena.
Drugi ima sve ali je kilavko i naravno stim uvek ide da lošije koči.
Sve su to različite priče.

Kod SD 1290 GT bila mi je bitna njegova snaga, obrtni moment, M50 kočnice, solidno vešanje a sve drugo ide pod senku ovoga što sam naveo, što naravno nije pravilo za sve niti treba da bude.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

@vecicrnogorac druze mislim da ne mozes da poredis XR sa SD ali opet ajde.. probaj da uporedis XR sa SAT?! Jesi li to probao? Po meni samo u izgledu XR moze da odnese bodove. SAT je svojevremeno imao najbolju opremu koja je postojala na trzistu. Probaj pa javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

@marko78 druze iz tog istog salona samo 7dana pre tvog posta sam ja isterao KTM :jee5:

 

a sto se tice SD GT - mnogo dobar motor sa puno snage koja iskreno i ne treba. Jeste udoban i sve ali za put nije jer vremenom ces se umoriti. Za manje relacije od 300-500km moze ali za sve preko bih podelio na vise dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja