Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr

Pozdrav ljudi,

 

Godinama sam vec zaljubljen u motore, a poslednjih meseci blago receno opsednut :D

Cuvao sam novac i danas sam odmah otisao u auto skolu, uplatio odmah celu sumu za polaganje za A kategoriju, da ne mogu da se predomislim haha. Mala pozadina vezano za mene, 30g, 185cm, oko 95kg (trudimo se da bude manje malo :D ), zivim u okolini Beograda. Naime, gledao sam puno motora, puno kupujem/prodajem i jedan motor mi je bas zapao za oko.

 

Planiram da motor koristim za dnevno kuca-posao, ali i takodje da imam mogucnosti da je dovoljno uzbudljiv na drugim putevima, autoput, putovanja, cak bih voleo da idem i na trake, da se oprobam ili barem tu opciju da imam u buducnosti.

Naime, motor CTFmoto 450SR (engleski link, jer srpska verzija nema puno opisa), ali ukratko motor je tezak sa punim rezervoarom 179kg, 39 nm, 450cc, 2 cilindra, ABS, maks brzina oko 190km/h, 50 konjskih snaga ili 36kw.
 

CFMOTOUSA.COM

The 450ss provides riders with easy handling and precise agility. This bike is fast and reliable option for both track racing and daily riding.


Za cenu ovog skroz novog motora i garancijom od 3god, bez obzira na KM predjenih, mislim da je ok odnos cene i kvaliteta. CFmoto je poprilicno nova kompanija i cene su im mnogo nize u odnosu na konkurenciju (npr, Ninja 400, koji sam video da je za cak 1000e skuplji polovan u odnosu na CFmoto skroz nov). Slusajuci savete neta, nije bas pametno uzimati skroz nov motor kao prvi (ima smisla, neizbezno je da ce mi pasti ili sl), ali sa druge strane, ako me je taj motor naveo da krenem uopste na ovaj put, fer bi i bilo da bas njega uzmem.

Nadam se da sam donekle opisao situaciju (ili sam se previse raspisao), ali poenta posta je pitanje.
 

Da li preporucujete ovaj motor (ili uopste takve klase recimo oko 400-500cc, sportski) za prvi motor? Definitivno mi se spotski/super sport jako dopadaju, tako da bih voleo da vozim takav tip, mada super sport zahteva poprilicno nagnut polozaj tela koji mi kazu da postane neprijatan posle 20-30min. A posto bih voleo da se vozikam i duze, obican sport mi deluje kao dobar komporomis. Znam da nisam bas tip za akcione, dirt bike i taj fazon, ali ni za potpune kruzere. Ovo mi deluje uzbudljivo i iskreno i estetika mi se jako dopada.
 

Saveti sa interneta su poprilicno razliciti, od toga da je to previse i da je bolje uzeti 250cc max, do toga da je najbolje minimalno uzeti 600cc kako bi se "raslo" u njega. Oba slucaja imaju svoju logiku, sta vi mislite?

I na kraju, samo da dodam cenu i nacin placanja. Da kupim polovan motor, moram odmah imati celu sumu spremnu (sto definitivno nemam nekih 4,5,6,7k e), dok kupovinom ovog novog moram samo imati oko 20-30%, sto mu dodje do maks 2000e i ostatak ide mesecno sa relativno niskom ratom, a to mi deluje prihvatljivije.

Promenio član BikerNoob93
pravopis
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Na ovom linku možeš da ubaciš svoju visinu i visinu od stopala do prepona (inseam), kako bi video u kom položaju se sedi na motoru - https://cycle-ergo.com/

Samo videh da nema neka ponuda CFMoto (odavno ne ažuriraju).

 

Baci pogled na članak...

 

BJBIKERS.COM

Imali smo prilike da posetimo stazu Istanbul Park u Turskoj na kojoj je CFMOTO održao zvanični test i prezentaciju novog 450SR

 

Mogu da te spojim sa dečkom koji ima isto neki sportski model CFMoto-a, nije član foruma.

 

Moja Honda je sport turing (više sport :D) i ujedno moj prvi motor, ima nešto više heble u odnosu na čistokrvne R motore.

Svakako nemaš kofer, gde god da kreneš moraćeš stvari na leđima da nosiš ili da mu naknadno kupiš repnu/tank torbu/bisage...

Prosečna potrošnja je 6,5l ili ti domet od ~220km (do uključivanja rezerve). 

 

Preispitaj sebe koja bi mu namena bila, dosta će ti olakšati izbor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne znam kako se ti motori voze po gradu tj kreni stani, ako zahteva da se vozi u nekim visim obrtajima brzo ce te smori, ako vec hoces grad gledaj neki skuter ( nasao i ja da nekom pricam, za prvi motor uzeo Hondu NC750 ), baci pogleda na ovaj skuter, drugar se bas zagrejao a po ovom testu i ide lepo i ima opreme.
Za isto koristimo motor, okolina sam Bg-a, radim u MMl.

https://www.youtube.com/watch?v=rgrJdahm6Mc&ab_channel=ShoneSan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ima da ga smori ako trazi vise obrtaja pa bude vozio prvom a kad pusti da kruzira on ce da cima :D
ja bi to dao nekom da testira ako ima da odmah zna na cemu je, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr

Cao, hvala svima na velikoj pomoci i savetima. Zaista je svaka informacija zlata vredna.

 

@Alexandra995 probao sam sajt, nemaju bas ovaj model, ali zatrazio sam da ga ubace, pa ko zna. Mozda me neko i poslusa haha
 

Pre 22 sati, Alexandra995 je napisao:

Mogu da te spojim sa dečkom koji ima isto neki sportski model CFMoto-a

To bi bilo vise nego sjajno! Znaci, hvala ti uopste na ponudi, ljudi su tako super ovde i bas puni podrske. Bas bi mi znacilo da vidim uzivo, probam i pitam zapravo nekog sa iskustvom. Sto se tice namene, ja dnevno predjem oko 37 km samo do posla :D od toga, mozda je 3km grada, tako da ne bih ga tako stalno koristio kao "gradski" motor. Put od mene do posla ima 3 trake i autom se ide oko od oko 80 do 150km/h :D Mislim, tako se svi voze, jer je put preko pupinovog mosta i ogranicenje kao da ne postoji haha. Takodje, voleo bih i za pocetak malo da se setkam po Srbiji dok ne steknem osecaj, a kasnije naravno i van. A lagao bih da kazem da ne volim brzinu, jer i autom volim brze da idem.

Nadam se da sam ovim i donekle odgovorio ostalima. Posto takvo vozikanje podrazumeva vise brzine, recimo do 100-130km na sat, koliko sam istrazivao, 300cc verzija bi bila bas knap, da ne opterecujem bas preterano motor na tako visokom obrtaju, a posto je 450cc dosta jaci, ne bi mu to tako tesko padalo.

 

Gledam i sa prakticnog nekog polja, posto cu uzeti nov motor, sanse su da cu ga zadrzati barem narednih 5-7god i voleo bih da nemam tolika ogranicenja kad postanem iskusniji. Cak i ako prvih recimo godinu dana necu ici u neke velike brzine, ima mi smisla da imam motor koji ima mogucnost da vozi brze, kako se i ja razvijam kao vozac. Sad, pitanje je da li pocetnik moze da kontrolise takav motor, cak i sa manjim brzinama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1081 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, BikerNoob93 je napisao:

Cao, hvala svima na velikoj pomoci i savetima. Zaista je svaka informacija zlata vredna.

 

@Alexandra995 probao sam sajt, nemaju bas ovaj model, ali zatrazio sam da ga ubace, pa ko zna. Mozda me neko i poslusa haha
 

To bi bilo vise nego sjajno! Znaci, hvala ti uopste na ponudi, ljudi su tako super ovde i bas puni podrske. Bas bi mi znacilo da vidim uzivo, probam i pitam zapravo nekog sa iskustvom. Sto se tice namene, ja dnevno predjem oko 37 km samo do posla :D od toga, mozda je 3km grada, tako da ne bih ga tako stalno koristio kao "gradski" motor. Put od mene do posla ima 3 trake i autom se ide oko od oko 80 do 150km/h :D Mislim, tako se svi voze, jer je put preko pupinovog mosta i ogranicenje kao da ne postoji haha. Takodje, voleo bih i za pocetak malo da se setkam po Srbiji dok ne steknem osecaj, a kasnije naravno i van. A lagao bih da kazem da ne volim brzinu, jer i autom volim brze da idem.

Nadam se da sam ovim i donekle odgovorio ostalima. Posto takvo vozikanje podrazumeva vise brzine, recimo do 100-130km na sat, koliko sam istrazivao, 300cc verzija bi bila bas knap, da ne opterecujem bas preterano motor na tako visokom obrtaju, a posto je 450cc dosta jaci, ne bi mu to tako tesko padalo.

 

Gledam i sa prakticnog nekog polja, posto cu uzeti nov motor, sanse su da cu ga zadrzati barem narednih 5-7god i voleo bih da nemam tolika ogranicenja kad postanem iskusniji. Cak i ako prvih recimo godinu dana necu ici u neke velike brzine, ima mi smisla da imam motor koji ima mogucnost da vozi brze, kako se i ja razvijam kao vozac. Sad, pitanje je da li pocetnik moze da kontrolise takav motor, cak i sa manjim brzinama?

Hajde da ga pitam pa da ti javim. 

Ako mene pitaš, višak snage nije naodmet. 2 cilindra su ti ekonomičnija, 4, pa već sam pisala konkretno za moj model...

Ja sam skoro trećina težine moje Honde, pa mi nisu problem ni polukružna okretanja, stvar osećaja za ove naše mašine. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr
pre 6 minuta, Alexandra995 je napisao:

Hajde da ga pitam pa da ti javim.

Ako bi mogla, to bi mi tako znacilo. Hvala ti puno!
 

 

pre 6 minuta, Alexandra995 je napisao:

Ako mene pitaš, višak snage nije naodmet.

Bukvalno je ovo i moja filozofija haha Kapiram da za pocetak cu da koristim malo od kapaciteta zapravo bilo kog motora, ali ima mi smisla ideja da uzmem motor koji ce biti zanimljiv i dobar i u narednih recimo 5god. 
 

Ne bih da zvucim kao da forsiram jednu stranu, a pitam za savet. Samo ne vidim toliko povoljnosti uzimanje manjeg motora u odnosu na veci, jer zaista ih i ne znam. Verujem da ima, pa vas sve zato i pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CTmoto 450sr
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Javio se, njegov je 300SR. :)

 

To mi je bas drugi izbor :D da li njega ili ovaj malo veci od 450 

 

Skutere sam vozio, a od druga sam i vozio Kawasaki, ali pojma nemam koji je imao. Svakako, radije bih da se malo vise oprobam u auto skoli, da ne sednem na tudji motor ne spreman jos. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja