Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...opšte prihvaćena jedinica mere kvaliteta skutera je da li staje "kanta od jupola" između nogu..  🤣

Od lubenica do brusilica, sve je išlo u kofer za sirotinju. Ovi lepi i fensi skuteri nemaju tu draž "radnog magarca" što ja kažem.

I tvrdim, skuter nije motor, skuter je najbolja zamena za auto na svetu. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
14 hours ago, nikmih said:

Ja sam vise za varijantu, da ostave i ovaj npr. E350, vide za sezonu dve gde su omasili, da isprave, malo zategnu, nekom restajl linijom, da mozemo mi kojima se svidja mnogo model, da vozimo to jos dugo dugo, ili vratimo u salon, pa doplatimo za isti samo novi 😂 Ne bi menjao sad ovaj, taman stane stalak za kameru ispod sedista haha

Nema tu biznisa, mora svakih godinu dve nesto novo izgleda. Sve je pocelo sa M310, pa sad E350, uskoro E501, K, H....i sve do Z :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
On 6. 3. 2024. at 12:56, nikmih je napisao:

I da, vec mi Zontes odbrojava sledeci servis za 2999km ? Znaci prvi na soma

km pa na 4k pa onda 8k itd. 

Čuo sam se sa ljudima iz AP i rečeno mi je da motor fabricki odbrojava 3.000km i da su ih kontaktirali da to isprave. Znaci prvi je na 1.000km drugi na 6.000 pa na 11.000km i tako redom na svakih 5.000km. Eto da javim samo😁

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ovaj Autopromet deluje kao ozbiljna firma bas, trude se, cimaju se, imaji probno sve. Kolega od mog druga kod njih kupuje Opele, vozi dok su u garanciji pa menja staro za novo. Bas ih hvali da su poslovni i profesionalni, uvek su sve u garanciji brzo resavali, daju zamenski auto... Za razliku od onog olosa iz Kompresora, sreca je da ne prodaju motore jer bi im verovatno neko dovoljno lud zapalio salon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Pa sad ispada da nije na 4 nego na svakih 5 hiljada. Ispada da su se kinezi zeznuli za dve hiljade km, sto mi je malo sumnjivo. 3 pa 5... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ovako piše u uputstvima na svim jezicima za Zontes E350.

 

image.png.73654eff11366685a0f43f0e11818dfd.png

 

Tako je fabrika propisala. Brojač je ugrađen u softver za display, prodato je x primeraka skutera širom Evrope...

I sad će neko iz AP da javi kinezima da isprave grešku :zbunjen: Vrlo zanimljivo, aj da vidimo i to čudo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Pogresili u uputstvu i u softveru 😂 
Vrti se to, jedan cilindar, 350cc i 37ks

kompresija ko u dizela skoro, žedne hinzle, vape karike za novim uljem na svaki 4000km 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Naravno, iscedili su suvu drenovinu, što se kaže, da bi dobili visoke performanse iz tako male kubikaže. Ali zato mora češće da se menja ulje. Sasvim je logično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

ja cu da menjam kako je po bordu, na 4000, ...necu ustedeti mnogo cekajuci jos 1000 :D 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: N/A

Zdravo ekipo, planiram da postanem vlasnik Zontesa 350E u slucaju da do jula ne stigne 501g :)

 

Interesujeme da li znate da li imaju praksu zamjene staro za novo?

 

Da li postoji neki problem sa ovim motorima? Koliko vidim na internetu nisam pronasao nista. Da li je to sto nece niko da ih ocrni da bi uspjeli da ih prodaju ili su toliko dobri? :)

 

salim se :) koje su ima mane? Da li plastike blijede i koliko je ko najvise od forumasa do sada presao sa svojim ljubimcom? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sta bi vam imao malo pametnog kazti....

Ako na sajam izadju, znajte da je to poskupa igranka.

Ne bi da se frljam sa ciframa ali znajte da se m2 plaća u € i košta ko sv petra kajgana.

Meni muka bila od pakovanja skutera u kombi pa iz kombija u halu pa posle sve isto nazad + dodatna oprema, kuferi, kacige.

Dobra stvar je što se na sajmu može napraviti dobra priča u smislu prodaje.

Loša strana te priče može biti ako je model lošeg kvaliteta ali to je drugi par opanaka.

Zontes i ako ga nisam video, pipnuo, stipnuo deluje mi da neće imati problema, dečije bolesti ne računam.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Kažu mi danas u jednoj  prodavnici moto opreme (svima poznatoj) ,da su im naplatili 1mio rsd za prostor na sajmu.Jbte to je 6 dana,1400 eur dnevno..a gde su ostali troškovi i ovaj trud što Dare pominje..

 

A za zontes,to niko ne zna,moje misljenje je da je to sve "stara"oprobana tehnologija,mehanika koja se na njihovom višemilionskom trzistu probavala dugi niz godina.E sad ..to da li će far da rikne ili mikro prekidači jer nisu na nivou japanca ..to je bas to ,decije bolesti,ako ih bude!

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da često proizvođač ili regionalni zastupnik to (su)finansira. Preveliki su to novci za kuću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Pa brate ono ..kako da ti kažem ..zajednički su interesi,spram toga i rabat,zarada,popusti principala...u tome su zajedno, trošak utiče na sve u grupi, interesno poslovnoj ,pod tim brendom.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
10 hours ago, deshaz3 said:

Interesuje me da li znate da li imaju praksu zamjene staro za novo?

Da, rade to ali samo ako je vozilo kupljeno i redovno servisirano kod njih. Znaci ne mozes bilo sta doterati za zamenu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
10 hours ago, deshaz3 said:

Zdravo ekipo, planiram da postanem vlasnik Zontesa 350E u slucaju da do jula ne stigne 501g :)

 

Interesujeme da li znate da li imaju praksu zamjene staro za novo?

 

Da li postoji neki problem sa ovim motorima? Koliko vidim na internetu nisam pronasao nista. Da li je to sto nece niko da ih ocrni da bi uspjeli da ih prodaju ili su toliko dobri? :)

 

salim se :) koje su ima mane? Da li plastike blijede i koliko je ko najvise od forumasa do sada presao sa svojim ljubimcom? :)

Druze bicu kratak...skuter je odlican i neces se pokajati, sve je super sto se tice snage, kobfora, uzitka, prostora i zastite od vetra. Ako mislis da mozes da odvojis pare za seriju 501, bolje cekaj nego da kupis novo i promenis za manje og godinu dana 😇

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, deshaz3 je napisao:

Da li plastike blijede i koliko je ko najvise od forumasa do sada presao sa svojim ljubimcom?

Koleza, prvi primerak se pojavio kod nas pre nepunih godinu dana. Koliko misliš da neko može da pređe za to vreme i koliko je to uošte bitno? I ovo je premium klasa skutera, bez obzira na cenu. Nije to jeftini kinez od pre dvajes' godina, pa da se samoraspadne za kratko vreme.

 

A koliko će ti piti lep i trajan, sve zavisi koliko ga paziš i održavaš. Ako ga ne ostavljaš da cvrči ne vrelom suncu po ceo dan, ako ga osušiš na promaji posle pranja ili kad pokisne... ima da traje i da ti služi dugo dugo.

 

A ima i razne hemije, ko već želi da licka motorin, da ga održava u top stanju i izgledu. Meni je Neša dao silikon u spreju, da povremeno premažem metal (amortizere recimo), da ga štiti od korozije. Ima i sredstava za vraćanje inteziteta sjaja crne plastike, nije to ni skupo... sve je do tebe.

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

@boza_kg da li mozes da reporucis neki sprej ili sredstvo za odrzavanje diskova za sprecavanje korozije i rdje...eventualno posaljes sliku 🙂

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@CuleBG nisam ti ja baš neki "kozmetičar", lenj sam za te stvari :) Ja se trudim da skuter bude čist, opran i osušen, a meni to N.F.S istretira periodično, "podmladi" crnu plastiku, poskida površinske ogrebotine... pa izgleda ki nov.

 

Al kad već mene pitaš, evo par preparata koje mogu da preporučim.

chem.jpg

Sleva na desno - neki jeftini break cleaner koga kupujem u prodavnici auto kozmetike. Đaba je, tipa 300 din, a radi posao isto kao i skupoceni "moto" cleaneri.

Sledeći je taj pomenuti silikon sprej, iz Linde, za zaštitu metalnih delova. Pa onda ide repelient sprej za odbijanje mačaka i kučaka, da ne zapišavaju motorin. Radi pos'o, mogu ti reći, samo mora svakodnevno da se prska.

I dole je univerzalna mast, za ležajeve, kvačilo... a koristi mi i za svašta nešto, tipa podmažem šrafove od sedišta da ne rđaju itd.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj još par reči o ovoj Ipone masti, kad smo već počeli...

Negde tačno na 10.000 km pređenih, počeo je da štucka prenos na mom skuteru, odnosno kvačilo, što me užasava. Kad recimo oduzmeš gas pred ležećim policajcem, pa dodaš nakon, a on tres tres... Da skratim, zaključim da je vreme da se kvačilo celo rasturi, očisti  i podmaže gde sve treba. Stara mast se ili "razbila", ili kontaminirala prljavštinom, mehanički razletela po ćoškovima itd. tj. svakako izgubila svojstva i vreme joj je za osvežavanje.

 

I onda sam gledao koju mast da metem. Treba da ima dobra mehanička svojstva, da se ne suši, da lepo drži, da izdržava visoke temperature. Čitam i gledam svašta po forumu, Netu... svaki majstor preporučuje neku svoju caku, te grafitna, te litijumska, te ova te ona... I onda naiđem na ovu reklamu za Ipone:

 

OK super, dakle može ona. Može da se nabavi u Moto-bike shopu, dostupna, daj!

Uradim manje više sve ovo sa videa, i prenos se preporodi. Nema treskanja, nema štuckanja, teče sve kao mlekce!

Prošao sam nekih 2.000 km od tada, sve radi kao novo. Tako da, što se mene tiče, dobar proizvod!

 

E da, ovo jeste problem kod novih skutera, koji su pod garancijom. Ovako čišćenje i podmazivanje jednostavno treba, da ne kažem mora, da se uradi periodično, da sve bude kako valja. A neće to da rade u ovlašćenom servisu, uglavnom. Treba par ili više sati, zametno je, a ne mogu to da naplate. Mušterija laik često bi se žalila da ga "kradu"i naplaćuju čišćenje. Tako da je najčešće odgovor - mora tako da treska, ili eventualno hoće da zamene delove novim, po principu odšrafe, zašrafe i naplate.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
Pre 6 sati, boza_kg je napisao:

da, ovo jeste problem kod novih skutera, koji su pod garancijom. Ovako čišćenje i podmazivanje jednostavno treba, da ne kažem mora, da se uradi periodično, da sve bude kako valja. A neće to da rade u ovlašćenom servisu, uglavnom. Treba par ili više sati, zametno je, a ne mogu to da naplate. Mušterija laik često bi se žalila da ga "kradu"i naplaćuju čišćenje. Tako da je najčešće odgovor - mora tako da treska, ili eventualno hoće da zamene delove novim, po principu odšrafe, zašrafe i naplate.

Promenio pre 3 sati član boza_kg

Tačno 101%.Ovo isto,sam čuo direktno od servisera,doduše u pijađu.

 

Uzkomentar da oni to rade tek kad dođe menjanje kaisa po kilometrazi,cca 20k km ako se secam,mozda i 15k km..

Edit.

A da ovako pedantno rade ,čisto sumnjam..zato treba oterati (ako od alata imaš samo Hilti kao ja😄)kod nekog Dareta il Neše,zbog ovoga se ne gubi garancija svakako.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A zavisi od stila i načina vožnje. Ja dosta vozim po gradu i kratke relacije. Nekom ko više vozi otvoreni put dođe vreme za operaciju kasnije, ali ipak svakako mora da dođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Danas sam prvi put vozio 300km u komadu sa suvozacem, i prijavio mi je onaj znakic pneumatik, e sad, da li zato sto je guma bila zadnja zagrejana od opterećenja i dostigla 43 stepena ili zato sto je pritisak prešao 3 bara. Bio je 3.1bar. Obicno je 2.5 napred i 2.7 iza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja