Jump to content

Moto Zajednica

Najjeftiniji sa B kategorijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Dobar Dan,

Potreban mi je polovan motor sa 3 točka tj. onaj koji mogu da vozim sa B kategorijom pošto nemam A.

Motor mi je potreban kao prevozno sredstvo za poslovno putovanje po Srbiji preko leta.

Motor bih koristio zbog ekonomskih razloga u odnosu na automobil, manji troškovi, bolje provlačenje po gužvama i manje gubljenje vremena oko parkinga.

Znaći bitan mi je pouzdan motor koji će ovog leta da odradi posao, cool izgled, perfomanse, ubrzanja, ležanje u krivini i ostalo, totalno ne bitno ako ne utiče na ekonomsku isplativost prevoza.

Pošto sam slab poznavalac motora jel možete da mi date neki savet, šta da gledam i odakle da počnem.

Da li se sve svodi na Mp3 ili ima još neke varijante?

Motor treba da mogu da vozim sa B kategorijom, da malo troši, da se ne kvari i da može da ide 80 na sat, i to je to, a sledećeg leta...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1265 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja bih dodao samo da upitaš sebe da li znaš u šta se upuštaš, vožnja motora pa i tog sa 3 točka je skroz druga stvar nego vožnja auta. Prvenstveno mislim na ono što većina motorista zna, a to je da moraš da se ponašaš u saobraćaju kao da si nevidljiv, navike iz vožnje auta moraš odmah da zaboraviš da bi uspeo da tu sezonu na motoru preživiš. Možda ti deluje da preterujem ... Vidim planiraš i provlačenja.. Srećno...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Pa ako imate bolji predlog kako da obiđem sela po Vojvodini a da me što manje košta, slobodno predložite.

razmišljao sam i bajsom, ali nemam toliko vremena, inače nije problem.

Ne nisam planirao provlačenja po Kneza Miloša ili preko Gazele, to je bilo više figurativno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Punto na plin ili kineski skuter 50cc. Svaki trotockas je daleko skuplji i za kupovinu i za održavanje - proveri cenu guma i rezervnih delova pa će ti se samo kazati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

Punto na plin ili kineski skuter 50cc. Svaki trotockas je daleko skuplji i za kupovinu i za održavanje - proveri cenu guma i rezervnih delova pa će ti se samo kazati.

Upravo to sto kolega kaze 3 gume za trotockasa sigurno duplo skuplje nego set za punta ulje duplo skuplje ta prica da je motor jeftiniji za odrzavanje i tako dalje cista zabluda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1492 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Hocu coveku da prodam motor da i on uziva a vi mu na moto forumu nudite punta, neka neka, prodavacete i vi motore pa cu ja da nudim sikvecenta :na_glavi::):lol2:

  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Evo jedne alternative.

 

Zašto trotočkaš?

Koliko bi dnevno prelazio?

Imaš li AM kategoriju (tj. da li si polagao B po starom)?

 

 

Ako je ekonomija najvažnija, ako imaš AM i ako ti je oko 200km dnevno dovoljno (ili možeš stati na 2-3 sata da dopuniš), onda možda ovako: 

  • Super Soco TS (link): 3140 EUR nov
  • 2 dodane baterije velikog kapaciteta + Y-kabl: oko 2000 evra (ovo bih morao da proverim, nisam gledao cene od jeseni)
  • Zamena fabričkog kontrolera (lako se menja, na šraf), da bi mogao da ideš maksimalno 75 km/h: 160 evra

Ukupno: 5300 evra

 

 

Dobijaš: 

  • ekstermno jeftinu vožnju: oko 9 dinara na 100km
  • jeftinu registraciju: sve takse i dažbine za električni motor su svega oko 5000 din
  • ograničen domet: 2 dodatne baterije daju domet od oko 170km pri maksimalnoj brzini od 75km/č. Pri manjim brzinama je domet značajno veći. Fabrička baterija bi mogla da bude u rezervi, sa dometom od oko 45km.

 

Lakše bi bilo da imaš A, onda bi TC Max bolje radio posao (brži, jači i sa većim dometom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1492 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I potrose ti se baterije negde izmedju Čuruga i žablja na sred njive i mozes da se slikas. Ljubazni seljaci koji tu obradjuju njive stanu da pomognu, pitaju da li treba goriva, a ti im kazes “ja vozim na struju” :moto2:

Da bi to izbegao, zakacis jednu vecu solarnu plocu na ledja pa izgledas kao pera kojot :)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hehe, daš 5.300 € edabi da se voziš za 9 din :) Za te pare može da se vozi taksijem par godina, ko gospodin čoek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1492 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sve to sa strujom deluje lepo na papiru ali je u praksi malo drugacije.

Koga god znam da je uzeo elektricni motor/auto navozao se cela dva meseca i prodao.

Do skoro je bila neka radnja u djure djakovica prodavali neke male autice za dvoje na struju (nesto kao smart), delovalo mi interesantno, jedan se vozio po Borči par meseci, vise ga nema, jedan sam vidjao kod robne kuce u zemunu, vise ga nema. Prodali su i pošti dosta tih autica, nijedan nisam video da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Pa eto, ja imam Super Soco TC godinu dana i neću ga prodati. Uradio sam neka jeftina poboljšanja (povećao brzinu sa 45kmč na 75kmč, ugradio zvuk klasičnog motora da bi me pešaci čuli) i sa time me koštao ukupno oko 3500 evra. Domet je sa povećanjem brzine pao na 50km, što je meni dovoljno za dnevne obaveze po gradu. Na ovo sam mogao dobiti i 150 evra subvencije države, ali nisam imao živaca za papirologiju koju su nametnuli. 

Da sam ga uzeo nekoliko meseci malo ranije na novembarskom popustu, bio bi 1000 evra jeftiniji. 

 

Ne menja u potpunosti klasičan motor, ali je fina igračka za lokal (za duže trase imam Trejsera). Veoma pokretljiv i lak za vožnju po gradu i provlačenje, poput skutera. 

 

Sem cene goriva i smešno jeftine registracije, prednost je i jednostavnost i odsustvo skoro bilo kakvog održavanja.

Bošov motor je ugrađen u zadnji točak - nema lanca i podmazivanja, svećica, goriva, ulja, rashladne tečnosti. Ne postoje redovni servisi.

 

Samo treba proveravati gume i kočnice... i to je to.  Svaki deo možeđ naručiti sa Alija i zameniti sam. 

 

Ne ubeđujem nikoga da je ovo dobro, samo delim svoje iskustvo. Svaki motor ima svoju namenu. 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, Sharky - Alex je napisao:

Hocu coveku da prodam motor da i on uziva a vi mu na moto forumu nudite punta, :):lol2:

I to mu jos nude kolege bajkeri a da sam mu ja preporucio cudo tehnike za koji mu cak ne treba ni vozzi, biciklista bi me isprozivao samo tako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Sharky - Alex je napisao:

Da bi to izbegao, zakacis jednu vecu solarnu plocu na ledja pa izgledas kao pera kojot :)

I ispred sebe malu vetrenjacu...

Mislim ne zajebavam se, video sam prosle godine lika kako vozi onu lezecu biciklu, ima solarnu plocu kao krov i ispred sebe mali vetrogenerator. 

Spusta se niz plantazu na smederevskom, ona vetrenjaca se vrtlja ko propeler, da je rasirio ruke mislim da bi se odvojio od zemlje :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Zahvaljujem na konkretnim predlozima,

Zašto 3 točka?

Zato što nemam A, ali ako kažete da zaboravim zbog troškova, Ok, razumem, zato sam i postavio temu da dobijem savet nekog ko zna.

Imam AM, ali mislim da sa malim Scooterom i 50 kmh, ne bih daleko dogurao, možda do gore pomenutog Čuruga.

Punta ne bih, imam auto, ali bih hteo nešto na 2 ili 3 točka, barem zbog parkiranja.

Gledao sam polovne automobile, Mp3 ide od 1800 eur pa na gore, što mi je prihvatljivo, mogu i najjeftiniji sa oglasa, ali ako ima dodatnih troškova..........

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Motorom sa dva ili tri tocka neces dobiti nikakvu ustedu,naprotiv.Dobices na laksem prolazu kroz guzvu i lakse mesto za parking.Kupovinom najjeftinijeg si u problemu 95%.Ako bar malo ne uzivas u voznji motora onda...mozda ipak punto-plin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

To mi treba, lakši prolaz kroz gužvu, i lakše mesto za parking, iiiiii malo da uživam u vožnji motora,

možda je ipak malo bolje negu u puntu sa klimom i gasom, i kruženjem oko parking mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1492 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@zoleprole isto sam krenuo kao ti, hocu motor iz prakticnih razloga, muka mi bila od parkiranja, mrzelo me da polazem za A.

Znam za MP3 i krenem da trazim polovan, nemam pojma ni sta da gledam a cene ludacke, polako se radja ideja da bi bilo mozda najbolje nov uz neki kredit ako skupim jos malo para, eto cilja i motivacije za stednju. U medjuvremenu proguglam sta jos ima na 3 tocka sa B, izadje mi yamaha i cim sam je video rekoh to je to, polovnih nije bilo pa sam hteo nehteo morao novo. U medjuvremenu se uz prakticnos pojavila i ljubav prema motorima pod stare dane.


Dobro gledaj ako uzimas polovno ili povedi nekoga ko se razume, obrati paznju na prednje tockove i ceo taj sklop ima dosta udaranih i iskrivljenih pa budzeno nesto zato sto je skupo za popravku onako kako treba da se popravi tj zameni

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 4 sati, zoleprole je napisao:

To mi treba, lakši prolaz kroz gužvu, i lakše mesto za parking, iiiiii malo da uživam u vožnji motora,

možda je ipak malo bolje negu u puntu sa klimom i gasom, i kruženjem oko parking mesta.

Gde se izgubi ekonomicnost iz prvog posta

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kao i Sharky, ja sam imao slican put. Imas mone teme o Kymco Agility i RE Meteor. Sve ti se na kraju svede na polaganje za A.
Benefit motora/skutera u gradu je neverovatan. Na primer, ja sam sinoc sat vremena trazio parking...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Народе, не знам какво је стање у Србији, али ево да питам. Уколико већ има Б категорију, да ли је улазе скутери у оптица, они до 50 кубика? Можда је ту нешто другачији закон...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja