Jump to content

Moto Zajednica

Dvoumljenje zbog neiskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Sinak? Izvini ali koliko imaš godina? To što voziš 35 je apsolutno irelevantno sa takvim stavovima. Bespotrebno si se uključio u diskusiju jer si se iz nekog razloga osetio prozvanim samo zato što sam napisao da nisam siguran da je Drag Star kvalitetniji, ali razmisli koliko je to od koristi novom kolegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 12 minuta, Lone rider je napisao:

Sinak? Izvini ali koliko imaš godina? To što voziš 35 je apsolutno irelevantno sa takvim stavovima. Bespotrebno si se uključio u diskusiju jer si se iz nekog razloga osetio prozvanim samo zato što sam napisao da nisam siguran da je Drag Star kvalitetniji, ali razmisli koliko je to od koristi novom kolegi.

Pa ti ga przis, ja samo reagujem na promociju jednog brenda, i to ne izvornog.juce si poceo da vozis  a vec komentarises kvalitet. Pa zar se ti ili neko drugi nije zalio na kvalitet zavrsne obrade( farba) RE? I sta ne potpada pod garanciju?

Da imam 49 godina ,poceo sa Puch-om ,preko Tomosa,Mz do japanaca i na posletku amerikanca.

I da procitao sam tvoje utiske ranije kada si hvalio u nebesa RE, pa sam stekao dojam da si mozda influenser, jer niko od ostalih clanova nije imao tako dirljive reci o odredjenom brendu osim Sekte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 8 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

... prijatelju, zaista poštujem što si toliko pobornik brenda, i ja sam "Honda pa tri mesta prazno" ali da bi se pričalo o kvalitetu nekog motora treba da prođe 5 godina. Onda možemo da pričamo o kako se pokazao. A recenzije na YT su mi omiljene.. počeli da voze juče, kupili GoPro i od jednom su stručnjaci svetskih razmera...

Kako si došao do tih 5 godina, naučnom metodom ili slobodnom procenom? :) Nisam pobornik nijednog branda samo mislim da je kupovina novog motora razumniji izbor od kupovine motora starog 15 godina. Nisam mislio na bilo koje ili plaćene recenzije, već na recenzije  sa pouzdanih portala. I da se razumemo, da imam izbor između NOVOG Drag Stara 650 i Super Meteora 650, kupio bih uvek pre Drag Star 650. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 2 minuta, vex je napisao:

Pa ti ga przis, ja samo reagujem na promociju jednog brenda, i to ne izvornog.juce si poceo da vozis  a vec komentarises kvalitet. Pa zar se ti ili neko drugi nije zalio na kvalitet zavrsne obrade( farba) RE? I sta ne potpada pod garanciju?

Da imam 49 godina ,poceo sa Puch-om ,preko Tomosa,Mz do japanaca i na posletku amerikanca.

I da procitao sam tvoje utiske ranije kada si hvalio u nebesa RE, pa sam stekao dojam da si mozda influenser, jer niko od ostalih clanova nije imao tako dirljive reci o odredjenom brendu osim Sekte.

Za nekoga ko ima 49 godina ponašaš se prilično nezrelo. Da si tako pažljivo čitao sve što sam pisao verovatno bi primetio da sam imao primedbe na lošu završnu obradu kod Interceptora, a ne kod Super Meteora. Čak je i kod Meteora 350, završna obrada na višem nivou nego kod Interceptora, no nebitno. Inače, vozio sam i Drag Star 650 i Hondu Shadow 750, pa ih dodaj na listu motora koju sam vozio, pošto vidim da vodiš evidenciju, a tvoj komentar  "juče si počeo da voziš" samo potvrđuje moju pretpostavku da si  iskompleksirana osoba i da je jedini razlog tvog uključenja u temu lečenje tih kompleksa, tako da se isključujem iz dalje diskuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 minutes ago, Lone rider said:

Kako si došao do tih 5 godina, naučnom metodom ili slobodnom procenom? 

 

... ponešto znam o ovlašćenim servisima i mrežama i garancijam... 

Svaki novi model (motor auto kamion) verovatno će imati problema i kvarove i proizvodi se konstantno unapređuju, u prvih godinu dve se manifestuje, pa se ne mogu odma ni svi lako i odma rešiti pa redizajn pa tako .. to je proces od jedno 4 godine. Zato se modeli "redizajnirani" izbacuju uglavnom na tom periodu. 

Druga stvar je što sam svake godine izlazi "novi model" a on kao jugo kad mu promene plastike pa je novi... 

I jedna drevna mudrost: nikad se ne kupuje novi model, novi agregat, tek izašao. Kupuje se se druga generacija. 

;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 15 minuta, Lone rider je napisao:

Za nekoga ko ima 49 godina ponašaš se prilično nezrelo. Da si tako pažljivo čitao sve što sam pisao verovatno bi primetio da sam imao primedbe na lošu završnu obradu kod Interceptora, a ne kod Super Meteora. Čak je i kod Meteora 350, završna obrada na višem nivou nego kod Interceptora, no nebitno. Inače, vozio sam i Drag Star 650 i Hondu Shadow 750, pa ih dodaj na listu motora koju sam vozio, pošto vidim da vodiš evidenciju, a tvoj komentar  "juče si počeo da voziš" samo potvrđuje moju pretpostavku da si  iskompleksirana osoba i da je jedini razlog tvog uključenja u temu lečenje tih kompleksa, tako da se isključujem iz dalje diskuje.

Rekao sa posedovao ne vozio. A sto se tice kompleksa ne vidim razlog za etiketiranje osim da su ti postovi slozeni kao  naruceni za RE. 

Tvoje rezonovanje da je bolji novi RE nego polovni Drag Star i potkrepljivanje tvrdnje kvaliteto na motoru kojem ni prvi servis nisi odradio je ,paa smesno.

Elem Yamahu nisam posedovao, ali i sada sam radije kupio polovni nego  novi jer vecina navog izaziva ocnu bol i nije za iskompeksirane tipove:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 21 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

... ponešto znam o ovlašćenim servisima i mrežama i garancijam... 

Svaki novi model (motor auto kamion) verovatno će imati problema i kvarove i proizvodi se konstantno unapređuju, u prvih godinu dve se manifestuje, pa se ne mogu odma ni svi lako i odma rešiti pa redizajn pa tako .. to je proces od jedno 4 godine. Zato se modeli "redizajnirani" izbacuju uglavnom na tom periodu. 

Druga stvar je što sam svake godine izlazi "novi model" a on kao jugo kad mu promene plastike pa je novi... 

I jedna drevna mudrost: nikad se ne kupuje novi model, novi agregat, tek izašao. Kupuje se se druga generacija. 

;)

Royal Enfield je svoj novi 650 twin agregat razvio 2018-te i pokazao se besprekornim zaista. Imaš long term recenzije Interceptora na netu. Ako te zanimaju, pročitaj da ti ne bih prepričavao ovde i ispao influenser i promoter Royal Enfielda. Super Meteor deluje kao kvalitetnije izrađen motor od Interceptora i ne verujem da će vreme pokazati drukčije u njegovom slučaju. Stay tuned. Recenzije renomiranih portala su ipak malo relevantnije od mišljenja "stručnjaka" sa xy godina vozačkog staža bez ikakvog kontakta sa motorom i brendom uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Podeljena misljenja. Bespotrebno prepucavanje. Citajuci komentare svi su upravu. Svako ima svoj stav zasto bi nesto kupio. Zato i postoje na svu srecu razni motori, klase itd. Sta god da odluci bice dobro ako mu je srce na mestu i na kraju ako je guzica zadovoljna voznju. Ako od ta dva nesto nije, menjaj motor. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

To i jeste sad problem, mlađi (da ne kažem klinci) imaju sad izbor do j.ja, više se ima para, lakše je doći do ozbiljnijeg motora...kad se setim kad sam ja počinjao pre 25+ godina nije bilo puno za biranje, kretao sam sa apn4 80+ godište (sa onim kormanom kao koza i izlivenim farom), atx, ctx, bt50, jawa twin sport (sa dva cilindra, dva paljenja...Bože kad se ta dva klipa posvađaju...),mz etz 251...pa konačno JAPANAC!!! Sad je problem koji vrh motor kupiti za prvi motor. Ako si laik, neiskusan...(mada si radio dostavu, nisi neiskusan) kupi nešto polovno, povoljno, da radi posao, teraj sezonu-dve pa ako si siguran da si za to, uđi u ozbiljniju priču, do tada ćeš znati šta ćeš kupiti. Lagano samo, treba svašta da se proba. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre sat vremena, Zarkela je napisao:

Podeljena misljenja. Bespotrebno prepucavanje.

Sve bi bilo ok da kolega nije pokušao da ispadne pametan i pritom me isprozivao samo zato što sam novom kolegi pokušao da pomognem da donese racionalnu odluku. Ali jbg, shit happens. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 8 sati, Hertzeg je napisao:

jawa twin sport (sa dva cilindra, dva paljenja...Bože kad se ta dva klipa posvađaju...)

Ахаххаххахаааааааа, имао па схватам ... додуше после једног свађања тако сам га раставио да ни сам нисам могао да га саставим, па га два мајстора састављала недељу дана ... ал када га саставише вала радио је као сингерица, никад више штуцнуо није а прешао је ихахај, после мењао моторе али јава је увек некако остајала

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, Hertzeg je napisao:

jawa twin sport (sa dva cilindra, dva paljenja...Bože kad se ta dva klipa posvađaju...),

Vratio si me u mladost !

Kad se samo setim te Jawe, koliko sam je gurao uzbrdo, pa palio nizbrdo, ona teška, ja klinac...slatke muke !

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
Pre sat vremena, ПИпезос je napisao:

Ахаххаххахаааааааа, имао па схватам ... додуше после једног свађања тако сам га раставио да ни сам нисам могао да га саставим, па га два мајстора састављала недељу дана ... ал када га саставише вала радио је као сингерица, никад више штуцнуо није а прешао је ихахај, после мењао моторе али јава је увек некако остајала

Sva sreća pa komšija iz sela je te jawe poznavao u dušu, jednostavno ih razumeo. Da nije bilo njega Boga mi bi se i ja nagurao kao kolega @Blaza

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 46 minuta, Blaza je napisao:

Vratio si me u mladost !

Kad se samo setim te Jawe, koliko sam je gurao uzbrdo, pa palio nizbrdo, ona teška, ja klinac...slatke muke !

Strvina od motora. Moj prvi ozbiljniji motor posle raznih tomosa. One fabričke "plastične" gume... Dobro da sam živ :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 2 minuta, Hertzeg je napisao:

One fabričke "plastične" gume

хаххахаххааааа, не знам какве су биле али су ми приликом куповине новог мотора у продавници рекли да су гуме одмах замењене јер су и на мало влаге на путу проклизавале

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500
pre 8 minuta, ПИпезос je napisao:

хаххахаххааааа, не знам какве су биле али су ми приликом куповине новог мотора у продавници рекли да су гуме одмах замењене јер су и на мало влаге на путу проклизавале

Kao da surfuješ na teflon dasci za sečenje suvog mesa :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 3 minuta, Hertzeg je napisao:

Kao da surfuješ na teflon dasci za sečenje suvog mesa :lol:

уф јбте, зајебато брале 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Jawa bi trebalo u toku ove godine da se pojavi kod nas na tržištu. Dobio sam info od poznanika koji je testirao jedan od novih modela za uvoznika, ali mi nažalost nije dao više informacija (poslovna tajna valjda).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja