Jump to content

Moto Zajednica

Dvoumljenje zbog neiskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Super 8

Kolegijalni pozdrav svima!

 

Ja sam Lazar iz Kragujevca i nov sam član ovde. Duže vreme vozim mrtvih 49cc i oduvek mi je bila želja da imam i vozim "normalan" motor.

 

Naime, zbog neiskustva se dvoumim između novog Royal Enfield Super Meteor 650 i polovnog Yamaha Drag Star 650. E sad, pošto sam visok 196cm i težak 120kg, ne znam koja opcija bi bila najbolja za početnike zbog veličine karoserije i same snage i upravljivosti motora. Naišao sam na zasebne recenzije oba modela, ali nisam nigde naišao na poređenje. Ako bih kupovao polovno, kupio bih samo Yamahe jer mi se najviše sviđaju.

 

Zamolio bih kolege i prijatelje da me detaljnije upute ako im nije teško jer mislim da ću ovde naći prave odgovore za moju specifičnu situaciju.

 

Hvala unapred.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 923 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Za prvi veliki motor svakako je preporuka polovno, čitaj jeftinije. S druge strane, stvarno verujem da sa RE nećeš pogrešiti. S treće, probaj, makar da sedneš na oba modela, mnogo će ti se samo kazati.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Super 8

Hvala na odgovoru, ali mislim da će biti malo neprijatno da pitam stranca da sednem na njegov motor radi probe, čuo sam da bajkeri to ne dozvoljavaju... Hehehe

 

U svakom slučaju, RE mi je interesantan samo zbog cene kao novog, ali mi se svakako više sviđa Yamaha i po dizajnu i jer je na kardan a to dosta znači nama neiskusnima za održavanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: Ne znam šta bih ti rekao? Drag star ne drži džaba takvu cenu, o RE ne znam ništa. Drag star je dobar i cenjen motor, naravno svi imaju neke mane pa i drag star. Što se tiče tvojih gabarita ne bi ti preporučio ništa ispod 650cc čak i više bi ti preporučio kad je ovakav tip motora u pitanju. Ja bi razmislio i o Hondi Shadow, takođe dobar motor. Ja lično vozim Vulcan-a i za sada sam zadovoljan. Zavisi i u kakvom stanju kupiš motor, koliko je prešao a najviše zavisi kako je održavan. Što se tiče upravljivosti mislim da nećeš imati problema, ljudina si ti, možeš upravljati i sa tenkom na dva točka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Super 8

Hahaha to je istina, radio sam dostavu kada sam prvi put seo na skuter i do sada za sve ovo vreme nisam pao niti sam imao problema jer bolje ja stanem nogama i ukočim nego što on može da stane... Hahaha

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pa to ti kažem. Ja sam 10cm niži od tebe a 10kg teži. Taj tip motora koji tražiš je dosta nizak tj. sedište je nisko pozicionirano, težište samog motocikla je u donjoj zoni, nećeš imati problema ako čak gledaš i 750,850,900,1100cc. To su motocikli koji se ne voze mnogo brzo, ni ne mogu da idu mnogo brzo, kruziraš sa njima i uživaš. Optimalna putna brzina je 100-120km/h, mogu oni i 170-180km/h ali po mom mišljenju nije to za taj tip motora. Jadan taj skuter od 49cc sa tobom :lol:

Promenio član Hertzeg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Super 8

Hteo sam Midnightstar 1300, ali ga nema kod nas na oglasima, a i mislim da mi je to jako za početak...

 

A sto se skutera tiče, sva sreća pa je 4t Hondin agregat, ne ide nešto posebno, ali može da me nosi... Doduše izgledam na njemu srednje žalosno, kao Atomski Mrav... Hahahaha

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ja bih ti preporucio Drag star, drugar ga ima. Velik je motor, lepo ide a bogami i poteze. Sedi se zavaljeno i jedan je od retkih copera koji sa 650 kubika izgledaju kao sa 1000 i plus. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Drag star ima loš kardan,ako se za njega odlučiš,obavezno da ga pregleda neko ko se u to razume!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 533 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 151 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Kolega @triton je već pisao u nekoj temi o problemu sa kardanom kod drag star-a i sa problemom radilice kod vulcan-a (ne znam tačno koji je model), preporuka da prelistaš forum i nađeš odgovarajuće podforume za sve modele koji te interesuju (ima bukvalno za sve modele nešto), više je ljudi pisalo, više raznih iskustva... Ovo je ipak sekcija za predstavljanje novih članova. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Elzedar Dobrodošao! Za koji god motor da se odlučiš, moraćeš da ga probaš tako da nema šta da ti bude neprijatno. Kao neko ko je želeo Drag Star 650, a zatim kupio Royal Enfield Meteor 350, najbolji savet koji mogu da ti dam je da probaš oba motora, a zatim odlučiš. Royal Enfield salon u Beogradu ima demo Super Meteor 650, pa možeš da zakažeš probnu vožnju.

 

Da ja sada biram između ta dva, odlučio bih se za Super Meteor iz više razloga. Prvi i najveći je kupovina novog motora sa garancijom od 3 godine bez obzira na pređenu kilometražu. Drugi je to što nov motor možeš da kupiš na kredit i otplaćuješ ga mesečno, dok ćeš Drag Star morati da iskeširaš, a uz to nikada nećeš biti siguran koliko je zaista km prešao i kako je održavan, osim ukoliko ga ne kupuješ od nekoga koga poznaješ. Takođe, računaj da ćeš na Drag Staru najverovatnije odmah morati da zameniš gume i uradiš servis. 

 

Prednost Drag Stara je u V-twin agregatu jer za mene kruzer nije kruzer ako nije V-twin kao i to što ćeš moći da ga održavaš bilo gde dok ćeš Super Meteor morati da održavaš u ovlašćenim servisima u toku trajanja garancije što bi za tebe značilo odlazak u Beograd ili Novi Sad.

 

Royal Enfield je drastično unapredio kvalitet proizvodnje, pa nisam siguran da li uopšte možemo da govorimo o tome da je Drag Star kvalitetniji motor, ali i da jeste, imaš motor star 15-20 godina nasuprot novog, tako da za mene tu nema dileme.

 

Što se tiče izgleda, Super Meteor 650 je za mene možda i najlepši middle weight kruzer ali to je subjektivno mišljenje.

 

Pre par meseci sam pokrenuo temu o Super Meteoru ovde. Diskusija nije zaživela ali ima nekoliko slika pa baci pogled:

 

https://forum.bjbikers.com/topic/214487-royal-enfield-super-meteor-650/

 

Pozdrav,

 

LR

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
On 2. 6. 2023. at 10:58, Lone rider je napisao:

Royal Enfield je drastično unapredio kvalitet proizvodnje, pa nisam siguran da li uopšte možemo da govorimo o tome da je Drag Star kvalitetniji motor

Hahaha

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
Pre 1 sat, Lone rider je napisao:

Šta je tačno smešno?

Vozio si 1.5 motora iste marke i upustas se u komentarisanje ostalih. Po cemu cenis kvalitet novog RE i 10+ god starih japanaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 21 minuta, vex je napisao:

Vozio si 1.5 motora iste marke i upustas se u komentarisanje ostalih. Po cemu cenis kvalitet novog RE i 10+ god starih japanaca?

Pročitaj malo recenzije Super Meteora po netu pa ćeš možda nešto i ukapirati. Razumem da si možda zatucan i da su u fazonu "a koja su to kola bolja od Moskviča" ali to ti aspolutno na daje pravo da budeš arogantan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 57 minuta, Lone rider je napisao:

Pročitaj malo recenzije Super Meteora po netu pa ćeš možda nešto i ukapirati. Razumem da si možda zatucan i da su u fazonu "a koja su to kola bolja od Moskviča" ali to ti aspolutno na daje pravo da budeš arogantan.

Sinak, ko se na netu leci umire od slovne greske. Ponasas se kao PR RE, kao naj naj.

Jedino zbog cega se prodaje je cena i nista vise. Dizajn- pa new age , satro retro. Licno ja ga nikad ne bih posedovao.

Recenzije su jedno, al ti sa svojim zavidnim moto stazom poredis RE i Yamahu ,izvini al ne biva.

Vozim trideset pet godina, promenio desetak motora i mogu da poredim doticne, nikako nesto sto nisam POSEDOVAO.

Mislim Super Comet, Interceptor? Kakav je Regular ako je ovaj Super, i koga ce presretac presresti, baku sa hodalicom?

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Lone rider said:

Pročitaj malo recenzije Super Meteora po netu pa ćeš možda nešto i ukapirati. Razumem da si možda zatucan i da su u fazonu "a koja su to kola bolja od Moskviča" ali to ti aspolutno na daje pravo da budeš arogantan.

... prijatelju, zaista poštujem što si toliko pobornik brenda, i ja sam "Honda pa tri mesta prazno" ali da bi se pričalo o kvalitetu nekog motora treba da prođe 5 godina. Onda možemo da pričamo o kako se pokazao. A recenzije na YT su mi omiljene.. počeli da voze juče, kupili GoPro i od jednom su stručnjaci svetskih razmera...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja