Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem GSXR 1000 K3 plavo beli

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Kupujem GSXR 1000 K3 plavo beli kao na slici ispod u odlicnom stanju.

Mogu vam ponuditi ceo iznos u novcu ili jedan deo novca i jedan deo u  domacim suhomesnatim proizvodima koje mi proizvodimo (slanina, kobasica, kulen, suvo meso), kako vam vise odgovara.

Idealno bi bilo da je motor negde u blizini Sr.Mitrovice, Novog Sada, Beograda, da nije na drugom kraju drzave.

Ako planirate da prodate ili znate nekoga da ima takav motor i da zeli da proda, javite se da se dogovaramo.

GSXR1000_2003.jpg

Promenio član bojanh
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Imao sam 3-4 ponude do sad.

- jedan crno-sivi K3 blizu Sapca od jednog forumasa, deluje ocuvan motor i malo jaca cena, ali mi se ne svidja ta boja

- jedan kao na slici K3 plavo beli, ali farban,tockiran (vidim da lik menja motore kao carape, malo ih izvoza, unisti i ajde dalje na prodaju)

- drugi isto tako K3 plavo beli, isto farban

- treci K4 plavo beli, isto farban, veoma daleko

Jedini dobar motor koji sam nasao je blizu Zrenjanina i izgleda kao na slici (osim sto mu fali nalepnica na repu) sto sam postavio K3 plavo beli fabricki, iz Svajcarske uvoz.

Ima fabricki auspuh, neki otvoren sa db killerom, ima poklopac sedista, 33k na satu i servisnu knjigu iz Svajcarske, bio sam da vidim i probam motor, radi dosta dobro masina i menjac.

Ne cuje se ni lanac u masini, ne menja ni rad motora kad se stisne kvacilo, masina suva, gume su solidne, izdrzace ovu sezonu, lanac isto tako.

Generalno dosta dobar motor s obzirom kakvih sahranjenih motora ima po oglasima.

Jedini problem, covek nije odradio homologaciju iz nepoznatog razloga, navodno je imao neki nesporazum s covekom koji je to trebao da mu zavrsi...uglavnom da ne duzim, stoji mu motor 7-8 meseci na oglasima bez homologacije, pricao sam s par ljudi sto uvoze vozila, rekli su mi da ni slucajno ne kupujem motor bez odradjene homologacije, jer je njegova duznost da to odradi i da motor bude spreman za registraciju.
Trazi 3800e, sto znaci jos homologacija oko 110-120e i registracija, nalepnica, nove tablice 300-350e, dakle oko 4200-4300e, (jos ako moraju i fabricki zmigavci, to je 120e).
Motor ima led zmigavce, a fabricka 4 zmigavca kostaju 120e, juce proverio cenu na KP kod coveka koji radi sa delovima.
Najverovatnije zmigavci koce celu pricu, jer je sve ostalo kako treba bar na prvi pogled.
To je jedini motor da mi se zaista svideo mehanicki i estetski na oglasima, ali mi je iskreno cena dosta jaka s obzirom sta sve treba raditi oko te homologacije (i pitanje je da li su samo zmigavci problem ili jos nesto).

Sve ostalo na oglasima mrka kapa, a skoro svi drze cenu tu negde oko 4000e, +/- koja stotka gore dole.
Bio je i neki K4 plavo beli, fabricke boje, okacio covek sliku gde je menjao lanac i lancanike, lanac bregaste, kocionice plocice, opruge kvacila, ulje u masini i ko zna sta jos, dakle jedan veliki servis, cena 3450e, ja vec hteo da palim kola i da krenem, medjutim imamo pouzdanog kolegu bajkera u Smederevu koji vozi motor,i kaze batali taj motor, nije to za tebe (bio je taj kolega pre par meseci da gleda taj motor za sebe da pazari)...sto znaci da mu nesto fali...i vise ga nema na oglasima, da li je covek uklonio ili istekao oglas, ne znam...ali zanimljivo sta sve ima na oglasima i koliko covek moze da se zajebe ako se dobro ne raspita.

Promenio član bojanh
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: BGD

S obzirom kakva je ponuda bila do 2020 godine, moze se reci da se danas prodaje dosta krseva za velike pare. 

 

Ne znam. Ko moze bolje da kupi novi, ili da ide na neke bas stare proverene izdrzljive masine. Ovo u srednjem rangu postalo sve sumnjivo. 

 

A da ne pricam o sportskim masinama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Treba se naoruzati strpljenjem i samo cekati da se pojavi dobar i ocuvan primerak, po normalnoj ceni. 750 k3 sam cekao nekoliko meseci dok se nije pojavio dobar primerak. S obzirom da sam tek okacio oglas, videcemo sta ce biti vremenom, mada bih najradije onog Svajcarca samo da ima homologaciju i malo nizu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Dosta motora iz CH imaju smanjenu snagu u saobracajnoj.Takvi ne dobijaju uverenje o ispavnosti AMSS ,izuzev u slucaju da su kao takvi izasli sa fabricke trake ,a ne naknadno smanjena snaga.Verovatno je to problem sa tim motorom.Da su problem samo migavci ,ne bi vlasnik cekao 8 meseci da to resi da bi mogao da ga proda 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Pokazao mi je saobracajnu motora, motor se vodi na 120,6kw.
Gledao sam motore i na Svajcarskim sajtovima, nasao nekoliko K3-K4 modela gde su vlasnici okacili isto slike saobracajne, usporedjivao sam saobracajne i snaga je identicna, svima pise 120,6kw.
Nesto drugo ga ipak muci, dal zmigavci ili coveka jednostavno mrzi da to odradi, ne znam.
Zapravo, sad nesto usporedjujem slike saobracajnih i vidim da na njegovoj ima pecat na kojem pise ungültig (sto u prevodu znaci nevazeci) i onda neki text ispod toga.
Sad ako neko moze da desifruje sta je ovo, ne vidi se bas najjasnije.

22.jpg

Promenio član bojanh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice svajcarca migavci nisu problem tj i ako jesu lako je resiv za mnogo manje novaca. 

Znam za slucaj gde vozilo nije imalo homologaciju na identifikacionoj plocici jer Ch nije eu pa nije obavezna a sve je po eu standardima, problem je resen posle dve godine kada je u Ch narucena nova plocica sa upisanom homologacijom, tek tada je proslo pregled. 

Trazi sliku id plocice pa ce stvari biti mnogo jasnije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@bojanh ta saobracajna je odjavljena, piše da nije više važeća, sve je u redu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala, svestan sam svega, em je redak, em je dobar, bice to tesko naci, ajde da kazem da sam nasao vec jedan (licno video i probao), ali dzaba kad nema homologaciju.
U svakom slucaju, ne zurim, mozda naleti prilika kad se najmanje budem nadao, a do tada, pratim oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Skoro sam kupio dva motora koji cu carinjeni 2009, i nikad nije uradjena homoligacija. Motori su bili u dobrom stanju, ali stajali dugo jer vlasnik nije registrovao, posle toga došao AMSS, mrzelo ga da radi, i tako ostalo... Na rizik sam ih kupio, i uspeo sam za oba da uradim homologaciju, bez ikakvih problema. Jedan sam i registrovao, drugi ću sledeće godine. Ako motor izgleda kako treba, ako ima homologacionu pločicu, ako se slažu brojevi, i ako imaš sve carinske deklaracije, fakture i saobraćajnu, ne bi trebalo da bude problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Налетех на овог у Швајцарској, 2999фр. 

Наш човек продаје, ако хоћеш могу да ступим у контакт са њим или да теби проследим оглас па се договарајте ако имаш интереса?

Screenshot_2023-06-04-01-39-37-90_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-06-04-01-39-32-46_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-06-04-01-39-29-59_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-06-04-01-39-19-52_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-06-04-01-39-26-30_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2023-06-04-01-39-14-27_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Koja slucajnost :), nasao sam ga i ja preko Marketplace na Facebooku, poslao sam mu pitanje.
Jos moram dobro razmisliti, troskovi prevoza, carinjenje, porez, homologacija, izadje to na cifru za koju vec imam jednog odlicnog svajcarca ovde (trenutno mu proveravamo homologaciju, dobio sam slike brojeva sasije, saobracajne i identifikacione plocice, pa ako je legalan, verovatno uzimam)
Gledao sam sve moguce motore u Zurichu i okolini, svi koju su malo bolji i ocuvaniji su oko 4000-4500 eura.
Ovaj motor ne deluje bas nesto onako na prvi pogled, jeste fabricka kolor sema, fale mu retrovizori, levi tegic, prednja guma celava, ko zna u kakvom je stanju kad bi ga zagledao jedno pola sata.
Da me neko ne shvati pogresno, ne znam ni coveka ni motor, ali s njihovim platama, mogao ga je za par stotina evrica lepo srediti za prodaju, nije da bas nemaju dobre plate, ovako kad neko vidi nesredjen motor, odmah se pomisli svasta, pogotovo znajuci nas mentalitet, ali to naravno ne mora nista da znaci.
Njega cu ostaviti kao krajnju opciju ako ne nadjem nista cestito ovde.
Hvala na pomoci u svakom slucaju.

12.jpg

Promenio član bojanh
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
Pre sat vremena, bojanh je napisao:

Hvala na pomoci u svakom slucaju.

Нема на чему.

Рачунај још 1000е преко ове цене имаћеш трошкова плус регистрација, видех да га има и на тутију и да је исписао шта је све радио на њему уз бр. телефона.

Оди на сајт агенције за безбедност саобраћаја и укуцај вин бр у претрази за проверу статуса увезених возила ако већ ниси.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sve to stoji, pricamo o R-u od 20 godina i zna se kako se to vozi, ali kad vec dajem tolike pare, gledam da nadjem u sto boljem i ocuvanom stanju, jer ovo ne planiram da prodajem jedno duze vreme, pa necu kasnije da se kajem sto sam ustedeo koji evro i uzeo losiji primerak.

 

Quote

Оди на сајт агенције за безбедност саобраћаја и укуцај вин бр у претрази за проверу статуса увезених возила ако већ ниси.

Jesam, uradio sam ovo, i kaze : Vozilo sa VIN oznakom "broj sasije od tog svajcarca" ne postoji u bazi podataka.
Svakako sam poslao sliku saobracajne i brojeve sasije na proveru na email adrese koje mi je savetovao  @bdada

Promenio član bojanh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala, sad cu mu poslati poruku cisto da vidim jel ima kakvu ponudu i koliko to izadje, ali gledajuci cene po oglasima, tamo su motori skuplji nego ovde, kako li oni uopste imaju neku zaradu i na koji nacin ugrabe dobre ponude ? Jedino ako su u pitanju neke licitacije ili ako je nekome hitno pa ga proda za serpu ribe, ne znam.

Promenio član bojanh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Javi mu se, siguran sam sa ćete se dogovoriti.

Ono što je sigurno da će motor bezbedno stići :)
Prevozio je nama motore za sajam, 9 komada u turi. Za cenu, isto mislim da je ok, sve čovek završava a takođe je i bajker, pa može i da vidi motor pre utovara pa ako ne valja njemu, neće ni tebi verovatno valjati :) i obrnuto.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Kupljen svajcarac K3 1000 o kojem je bilo reci, moze da se radi homologacija, provereno, sutra idem po njega kombijem.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja