Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

probudise se bjb enduro fanovi  ;D

 

bilo bre mnogo lepo, al sto kazu domacini, pitoma je t63 za ovu bljuzgu  ;D

 

T63 i inače nije guma za veliko blato, ona je neki kompromis svepomalo, za blato su

bolje MT21 a najbolje full enduro gume. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mitas E-02 ako se ne varam ? Imam je na DRZ-u, extra je guma za teren, samo sto mi je vec pri kraju, pa nije vise to to :) Gde si je nabavio i koliko kosta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Mitas C-02 Stoneking, malo je za***na nabavka, ja sam to narucivao preko 100 nekih kanala i cekao dva

meseca da stigne. Cena 60e kolko se secam, rado bih nasao neku pouzdaniju opciju nabavke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tacno, C-02., presao sam se. Velika je steta sto kod nas covek bez nekog lomatanja ne moze da nabavi mitas gume. Kad je stavis, odusevices se, za teren extra, a odlicno drzi i na asfaltu (naravno, bez previse opustanja). Jedino sto ces da je potrosis za 3-4k km. Moja je dosla sa motorom kad sam ga kupio, bila je skoro nova. Presao 2k km i pri kraju je, na terenu drzi mnogo slabije nego ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Tacno, C-02., presao sam se. Velika je steta sto kod nas covek bez nekog lomatanja ne moze da nabavi mitas gume. Kad je stavis, odusevices se, za teren extra, a odlicno drzi i na asfaltu (naravno, bez previse opustanja). Jedino sto ces da je potrosis za 3-4k km. Moja je dosla sa motorom kad sam ga kupio, bila je skoro nova. Presao 2k km i pri kraju je, na terenu drzi mnogo slabije nego ranije.

 

Ima ovdje Mitas guma ko šodera, većina koja vozi hard vozi na njima jer su najjeftinije. Inače, kažu

hardenduraši da su zakon Trelleborg gume i Metzeler Six Days.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bas zbog cene su mi i interesantne. Kvarisa mislim da je svoju preplatio, bar ja ne bi dao 60e za gumu koju cu da zgulim za 3-4k km. Bas mi danas covek nudio novu kros gumu, neka vijetnamska, isto 60e. Samo sam mu se zahvalio, mada mocno izgleda, kramponi vire 2 cm :) Najverovatnije da cu na prolece uzeti komplet T63. A to sto kazes da nisu za blato, da li je motor sa tim gumama slabo prohodan (zaglavi se u blatu) ili ne moze da se vozi brzo po blatu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ima ovdje Mitas guma ko šodera, većina koja vozi hard vozi na njima jer su najjeftinije. Inače, kažu

hardenduraši da su zakon Trelleborg gume i Metzeler Six Days.

evo kako izgleda posle ove zadnje voznje,sravnjena.  ;D

post-4859-12879099202192_thumb.jpg

post-4859-12879099202682_thumb.jpg

post-4859-12879099203283_thumb.jpg

post-4859-12879099203589_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3647 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Jeste da govorite o gumama za teske terene, ali da napomenem samo za pirelli MT90 S/T. Ta mi je zadnja na motoru i nova je. Ne vredi ni po pi***e ladne vode. Na mokrom ne drzi apsolutno nista, na travi je ista kao na mokrom, makadam tu i tamo moze, na suvom asfaltu nije losa. Napred mi je pireli scorpion trail i rekao bih da je po mokrom dobra, za teren nema neku saru, po suvom asfaltu dobra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Bas zbog cene su mi i interesantne. Kvarisa mislim da je svoju preplatio, bar ja ne bi dao 60e za gumu koju cu da zgulim za 3-4k km. Bas mi danas covek nudio novu kros gumu, neka vijetnamska, isto 60e. Samo sam mu se zahvalio, mada mocno izgleda, kramponi vire 2 cm :) Najverovatnije da cu na prolece uzeti komplet T63. A to sto kazes da nisu za blato, da li je motor sa tim gumama slabo prohodan (zaglavi se u blatu) ili ne moze da se vozi brzo po blatu ?

 

Zaglavi se i nece izadje, a tek sto se klizajuuuu. Npr dunlop mx51 iako su isto meke su mi se mnogo bolje pokazale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ako ikad budem vozio prvenstvo u cross-u (naravno da necu nikad) mozda i budem birao marku i model gume. Sad kupujem ono sto mi naleti da ima velike kampone  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

ako ikad budem vozio prvenstvo u cross-u (naravno da necu nikad) mozda i budem birao marku i model gume. Sad kupujem ono sto mi naleti da ima velike kampone  ;D

 

+1  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Bas zbog cene su mi i interesantne. Kvarisa mislim da je svoju preplatio, bar ja ne bi dao 60e za gumu koju cu da zgulim za 3-4k km. Bas mi danas covek nudio novu kros gumu, neka vijetnamska, isto 60e. Samo sam mu se zahvalio, mada mocno izgleda, kramponi vire 2 cm :) Najverovatnije da cu na prolece uzeti komplet T63. A to sto kazes da nisu za blato, da li je motor sa tim gumama slabo prohodan (zaglavi se u blatu) ili ne moze da se vozi brzo po blatu ?

 

Kod endura je uvek kompromis. Po asfaltu se prevezem, da bih stigao de terena. Sada imam Pirelli Scorpion i neupotrebljive su za asfalt. Kramponi otpadaju od zanjeg, a klizi na najmanje neginjanje u krivini. Jos ih nisam probao po mokrom asfaltu, verovatno klize gore od Mitasa.

Sto se tice T63, minus je sto  Prednja  lose drzi po blatu, sa zadnjom se nekako izborim i zbog nje se ne pada na nos. Plus je  sto sa T63 po asfaltu vozim kao sa putnom gumom, obara do ivice i ne proklizava. Po makadamu isto odlicna.  Kramponi ne otpadaju ma sta joj radio. Najkompletnija enduro guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Bas zbog cene su mi i interesantne. Kvarisa mislim da je svoju preplatio, bar ja ne bi dao 60e za gumu koju cu da zgulim za 3-4k km. Bas mi danas covek nudio novu kros gumu, neka vijetnamska, isto 60e. Samo sam mu se zahvalio, mada mocno izgleda, kramponi vire 2 cm :) Najverovatnije da cu na prolece uzeti komplet T63. A to sto kazes da nisu za blato, da li je motor sa tim gumama slabo prohodan (zaglavi se u blatu) ili ne moze da se vozi brzo po blatu ?

 

Kod endura je uvek kompromis. Po asfaltu se prevezem, da bih stigao de terena. Sada imam Pirelli Scorpion i neupotrebljive su za asfalt. Kramponi otpadaju od zanjeg, a klizi na najmanje neginjanje u krivini. Jos ih nisam probao po mokrom asfaltu, verovatno klize gore od Mitasa.

Sto se tice T63, minus je sto  Prednja  lose drzi po blatu, sa zadnjom se nekako izborim i zbog nje se ne pada na nos. Plus je  sto sa T63 po asfaltu vozim kao sa putnom gumom, obara do ivice i ne proklizava. Po makadamu isto odlicna.  Kramponi ne otpadaju ma sta joj radio. Najkompletnija enduro guma.

 

Е, то је оно што сам чекао да прочитам, тј. чујем... Дефинитивно...

 

'фала Ф...

 

Дефинитивно Michelin!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikad ja ne bi razmisljao o kros gumama, da igrom slucaja nisam dobio kros gume na motoru. Ogromna je razlika na terenu izmedju njih i dual-purpose guma tipa TKC80 (njih sam imao i vozio sa njima, T63 jos nisam). Ali sa kros gumama jednostavno ne mogu da se opustim na asfaltu iako mi nikad nisu proklizale jer pazim. Eh ti kompromisi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nikad ja ne bi razmisljao o kros gumama, da igrom slucaja nisam dobio kros gume na motoru. Ogromna je razlika na terenu izmedju njih i dual-purpose guma tipa TKC80 (njih sam imao i vozio sa njima, T63 jos nisam). Ali sa kros gumama jednostavno ne mogu da se opustim na asfaltu iako mi nikad nisu proklizale jer pazim. Eh ti kompromisi....

najbolji kompromis je na originalne felne staviti kros gume a kupiti SM felne i gume za asfalt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5311 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ima mitas ovde u komsiluku(75km)  oko 50e zadnja  a oko 40e prednja.Nisam nesto posebno testirao ali mi se cini da su Ok.Znam da nevole asfalt jer su mekane a te vijetnamske sam gledao one su jos jeftinije ali su protektirane i rok im je kazu oko 2 sedmice voznje  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa svi smo mi hteli zicane ali zbog cene vecina stavlja alu. evo ti dobre ponude. ova zicana je bas dzabe ali ne vredi ako ne mozes da nadjes drugu. a i ova druga kombinacija je povoljna.

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=77707&trazi=1&ur=1&model=0&tip=super%20moto&m=Yamaha-Super-Moto

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=77526&trazi=1&ur=1&model=94&m=--Oprema-i-delovi-Supermoto-felna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

pa svi smo mi hteli zicane ali zbog cene vecina stavlja alu. evo ti dobre ponude. ova zicana je bas dzabe ali ne vredi ako ne mozes da nadjes drugu. a i ova druga kombinacija je povoljna.

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=77707&trazi=1&ur=1&model=0&tip=super%20moto&m=Yamaha-Super-Moto

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=77526&trazi=1&ur=1&model=94&m=--Oprema-i-delovi-Supermoto-felna

ta prva je prodata :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

T63 uzeo nove s početak maja

zgulile se opasno,

prednja drži šumu (pa i mokru),asfalt ok

zadnja se troši kao da je šmirlglam, šuma mokra kad je klizi na sve strane  i hoće da zaglavi,asfalt klizi.

to je moje iskustvo za ova 4 meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Baš bi voleo da dođem na popravni i da vidim kako se ponašaju ove moje Hajdesada (Haidenau) K60  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja