Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Busmane, naravno da mislim sto sam napisao, svako moze da se za*ebe, da en oceni dobro grupu itd. Dobro, tu smo,

pomognemo svi, izadje se na put, dodje se do civilizacije, redov Rajan spasen teraj dalje. Ali da taj isti ili ti

isti, opet krenu za istom grupom, i OPET se stalno valjaju po blatu. Izvini ali smatram da su zasluzili da u blatu

i ostanu. Zvuci grubo, i jeste grubo, doduse uvek se vratimo po nesrecnike, ali mislim da je to neispravnije nego

nastaviti voznju.

 

Ispasce sve ovo na kraju jedan dobar dogovor za ubuduce, ali zaista nema potrebe da se bude grub i da se ignorise bezbednost, pogoptovo sto se svi poznajemo. Sta li misle oni koji nas ne poznaju, a zele da udju u ove vode?

 

Sve je pocelo pre par godina kada se skupila grupa nepoznatih entuzijasta koji nisu bili svesni u sta se upustaju i na sta ce sve da izadje. Neko je imao cilj, neko samo zeleo zabavu, neko je samo imao motor. Kako su se nizale voznje, tako su pljustale fotke na forumu i svi su videli u tome odlicnu atmosferu i duh igre. Kroz putopise i najave voznji, svi su bilii pozvani. Svi su prepoznali daleko manji rizik voznje po planinama nego u saobracaju, i lagano se prikljucivali. Kada se ljudi prikljucuju,niko, ali bas NIKO ne razmislja o svojim sposobnostima i tehnici offroad voznje. Oni koji nesto znaju, sami za sebe misle da mogu i na Dakar, a oni koji ne znaju, nisu ni svesni da ne znaju pa ocekuju da ce smo malo da se pomuce u odnosu na asfalt (mislim na asfalt bez saobracaja). E sad, kad dodje neko nov, jel ti mislis da on zna kuda je prosao vozeci za tobom? Nema pojma, jer iznenada dozivljava nesto sasvim drugacije, upao je u vatru i bori se za zivot, a pogled mu dopire najvise tri metra ispred tocka. ALI, on je pozvan i tako se i oseca, i sad nema nazad. A i da hoce da se vrati, ne zeli da se vrati sam onuda kuda je jedva prosao, a i ne zna kuda. Tera jadan dalje za tobom pa sta bude! Ako to pokusas da skapiras, siguran sam da neces biti grub.

 

Ja veoma cenim ljude koji polazu na tehniku offroad voznje i ne srljaju po bilo koju cenu. Ali iskreno, koliko je medju nama takvih?? Vecina vezba bas tada kad dodje na voznju. Svi mi iz ove price nismo tebi ni do nokta, ali ti to ne daje za pravo...

 

Zabava je sve od ispijanja kafe, preko sredjivanja kvarova na licu mesta, do izlomljenih plastika. Ali nikako nije zabava kada dodje do lomljenja rebara i kljucnih kostiju!! Tada je sva mas` otisla u propas` !!

 

Zbog toga, nemoj da mi pises kao mi nije potreban retrovizor i sirena. Lako cu ja da sednem na brzinu i pogledam sta je sa prijateljem iza mene, ako smo prijatelji!

 

 

ps. Izvini ako sam bio malo grub. :zdravo:

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja gledam na off grupnu voznju kao i na putu... organizacija ista, rizik isti... puno godina vozim, izgubio sam par drugara, slomio sam par rebara, ispravio bezbroj krivina, poljubio mnogo balvana... Posle tolko godina, najveca stvar koju sam naucio

je da se vozim za svoje zadovoljstvo, i da imam pravo da biram sa kime cu! Takodje i ne pricam sa mnogim drugim vozacima motora zato sto sam im rekao da necu da se vozim sa njima. Prelomio sam, bolje da ne pricamo nego da me pregazis na sledecoj krivini. Idemo na tacku B? Vidimo se tamo na kafi!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Suri Kvarni :jee:

i opaki Gavra :D

 

Mnogo smo bre različiti.. i ovako i onako..

a opet su neke stvari iste ili slične..

 

Tako da ko se uklopi uklopi..ko ne nek vozi sam ili sa 2-3 ortaka..

 

 

Nije ni ok ići sa ćelavim neadekvatnim gumama u blato..

niti terati preteški motor za mogućnost vozača..

pa šta?

 

Živimo u Srbiji.. gde je sve to normalno.. ai nije..al nema veze :moto3:

 

Ipak smo uspeli da napravimo neku enduro priču..neko se cimao više neko manje..ali priča nam živi, i groznica se širi..

Ljudi promovišu svoje krajeve..mi se vozimo, držimo i uživamo..sve je lepo sve je kul..

 

E sad onima boljima, starno zagorelim i izludelim (adrenalin džankijima :moto3:)..onima koji se trude da uvek voze bolje i brže.. njima i smeta svaki gram.. a retrovizor ne treba jer je uvek prvi i čik ga stigni ako možeš.. :nanana:

a ne možeš jer je bolji i luđi vozač.. i ima bolju opremu, lakši motor i adekvatnije gume.. fali i neka daska više.. a kome pa ne fali.. :D

Oni uglavnom imaju prikolice i to više nije opušteno vozikanje po brdima..nego opako ludilo i borba za život..

 

Zato oni koji se mozda dvoume da otvore temu i naprave neku vožnjicu u svojim brdima..neka se ne stide..

 

http://forum.bjbiker...-kalendar-2012/

 

nekako se uvek izdvoji brža grupa i penzos grupa..

i eto rešenja dal imati retrovizor ili ne :lol:

 

ja moje ne skidam..jedom mi je puklo ogledalo 500 din bolje sferno.. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sem sto ce da uziva u voznji, organizator nekog okupljanja ima moralnu odgovornost prema ljudima koji su mu dosli u goste. Zamisli kvarisa da organizujes voznju po fruskoj gori, ja ti dodjem u goste, ti sa ekipom opletes po poznatom terenu, a ja zaostanem (hipoteticki :D) i ne znam gde cu dalje. Ako si vec pozvao ljude u goste onda je red da ih ispostujes i sprovedes od tacke A do tacke B onom brzinom koju oni mogu da prate. Bar ja to tako vidim, u voznjama koja ja organizujem sigurno niko nece biti ostavljen u planini i jos sigurnije nikom necu da kazem "vrati se ti kuci polako, a ja dalje brzo". Mogu samo da kazem pre voznje, kao sto sam i do sada pricao - vozi se tako i tako, ako ne mozes da pratis idi u sporiju grupu.

 

Kad odem u goste, onda pratim domacina, tj prvih par motora (nekako se tako namesti da sam uvek pri pocetku grupe) i onog iza mene u retrovizoru, a ostalo je na organizatoru, sigurno necu da odem kod nekog u goste i da sa pocetka kolone stanem i propustim sve da bi video da su svi na broju. Mene ova prica oko cekanja/necekanja najmanje pogadja, jer mi se stvarno retko desavalo da ne mogu da ispratim tempo grupe, ali ipak smatram da grupa treba da ostane to sto jeste, a ne da svako vozi svoju voznju i da ga boli uvo za ostale.

 

Uostalom ako je trkanje neophodno, ajde da organizujemo na nekom okupljanju neku deonicu ili napravimo krug gde ce da merimo vreme, pa da vidimo gde je ko :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Lele cele dve strane ste istrosili a ni jedna slika neke voznje i slicno .

 

Jebati ti retrovizori stvarno jaka tema za raspravu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Lele cele dve strane ste istrosili a ni jedna slika neke voznje i slicno .

 

Jebati ti retrovizori stvarno jaka tema za raspravu

 

:lol: E nek si im rekao :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lele cele dve strane ste istrosili a ni jedna slika neke voznje i slicno .

 

Jebati ti retrovizori stvarno jaka tema za raspravu

kakve slike, kakve voznje, pa nemamo svi lance za sneg i lavovsko srce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

E ovako . Hrabrosti na pretek ali ono u glavi i nije bas . Cim smo posli videli smo da voznja nece da bude laka . Sneg je pao do pola butina a temperatura -8 . Jedino sto nam olaksava je rastresit sneg koga i ne bas lako gazimo .

 

V63tQ_img5607ny.jpg

 

Neki su se malo i maskirali jer je bilo mnoooooogo hladno .

 

o8Tfn_img5611x.jpg

 

Ubrzo nakon toga odlucujemo da se ne udaljavamo mnogo od glavnih puteva jer ako neko treba da nas izvuce iz ovolikog snega da mu bar malo olaksamo .

 

cgIzr_img5619y.jpg

jwVfO_img5653b.jpg

r2Xn5_img5658h.jpg

 

Prolaznici , setaci a i dosta gostiju koji se setaju ovde jer je prelepo zimi nisu mogli da se nacude sta mi to radimo . Tj. koji su ovi zamlaceni na -8 i na metar i po snega . Bili smo malo i atrakcija pa su nas i slikali svi redom .

 

813mu_img5633t.jpg

 

E sada evo slike koliko je bilo snega . Tako da ostli deo dana smo morali da provedemo na asfaltu i slicnim mestima jer stvarno ovo nije moglo da se pregazi .

 

yQzD4_img5660e.jpg

e69EO_img5666c.jpg

YCBNV_img5672w.jpg

 

 

I tako da ovde ni sanke za sneg nebi pomogle . Ipak smo se zajedno odlucili da na prolece napravimo jedan projekat da umesto zadnje gume stavimo gusenicu a prednjeg tocka malo siru skiju . Tako da morate da cekate za to do sledece zime . A normalno jos traje ova pa tako da cu jos malo da vas davim .

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Super su fotke..

jedino što niko nema retrovizore :nanana:

 

Dražo..jadni ti sinusi i kosinusi :staa2:

A ni na kolenima ti ne zavidim :jee:

Ako se to izuzme..ostalo je za poželeti :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Nema probleme za te organe . Imam ja dobru opremu tako da mi uopste nije problem voda , sneg i ostalo . Hladnocu osecam samo na prstima na rukama jer nemam bas dobre rukavice . Inace slikacu jedan deo opreme koje nosim ispod kross kacige da vidite pomaze 100 posto na ovakvoj hladnoci . Obrazi , nos , usta sve ostaje toplo .

 

Kada sam pitao jednog mog prijatelja iz Nemacke koji je na BMW-u r 1200 gs adventure-u prosle zime dosao u Srbiju na onoj najvecoj hladnoci kako mnu nije zima i kako je izdrzao toliki put na minusu reko mi je ovako .

NE POSTOJI DOBRA I HLADNA ZIMA , POSTOJI SAMO LOSA OPREMA KOJU NOSIMO .

Jebi ga znam da treba para ali moze i stapom i kanapom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo jednog klipa od danas . Vidite koliko je dubok sneg . Misli smo da nije i hteli da predjemo preko te livade a ono medjutim :staa2:

 

 

Pole ovog cu da postavim sta je sledilo da se nacudite sta je sneg .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo pogledajte sta je sneg . Znaci ospod ovog poslednjeg ima jos nekoliko slojeva starog snega . Kada se ide pesaka to deluje plitko i ne propada ovoliko . Ali pogleajte sta se desava ...........

 

 

Nismo posle kopali do kraja da vidimo koliko je dubok ali mozete da zamislite . Motor na zadnjem tocku uspravljen i ima jos podosta do zemlje . I da vam kazem jedva ga izvukosmo odavde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Nismo mislili da je toliko duboko . Kada se gazi dodje do pola kolena . verovatno zato sto je donji sloj tvrdji pa noga ne propada . Ali kada se potera potezi motor ........ ode za malo u Kinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

I bre druze . Polako ima vremena . Ni ja se nisam bas nesto do ovih godina preterano vozio zimi . Ali ubise ovi zivci i ova nemastina pa jedva cekam da pobegnem u sumu daleko od svih .

 

A za prolece i da ne pricam svi ga zeljno izcekujemo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Ma samo da otopli jedan dan i da nema snega da bude jedno 10 ili 15 stepeni ja krecem u sumu. 0takoje.gif

 

A za prolece da nepricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Bilo bi dobro da nabacite neki mod sa gusenicama za tako dubok sneg sneg, ovako nesto od prilike 1nanana.gif

 

43nsuKrad_Bayde.jpg

 

Svaka vam cast! 1care.gif Rado bih vam se pridruzio 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Nece ni sanke po dubokom snegu. Bilo ovih dana voznje po Goliji ali nije se moglo nesto ekstra. preterano veliki sneg. quadovi sa gusenicama su nekeko i isli, sanke nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja