Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

Ja bi uzeo 125 2 t vozio bi ga 70 posto u OFF ROAD a 30 posto po asvaltu to jest malo po gradu do drugara i tu okolo grada jedno 20 kilometara. Mozes li da mi kaes koji je dobar za mene ovako kao sto sam ti opiso. Ja bi ga tero po potocima rekama sumama livadama planinama makadamom kuda stignem. Nasto da obratim paznju kada ga budem kupovao dali samo da gledam konjske snage ili jos nesto. KTM +A hvala ti na osgovoru otvorio si mi oci i pamet uglavu.

za off roud ti treba lagan motor , a za kombinovano ono sto moze da se registruje . kad budes kupovao obrati paznju na to nasta lici motor i od koga kupujes , sto se tice proizvodjaca . za afalti treba motor koji moze da se registruje , to je i moj uslov bio zato sam uzeo ktm jer jedino on mi je imao odnos tezine i namenu motora . svi ostali proizvodjaci prave full croseve ili full enduro nisam nasao nijedan drugi hard enduro nov osim ktm-ovog . lagan skoro kao kros a nije kros , moze da se registruje . mene nije interesovala motokros staza , interesovao me samo off roud i registracija . opet moj primer nemozes uzimati zdravo za gotovo jer sam ja uzimao nov motor a ti juris polovan koji valja . opisi svoju visinu i tezinu to je jako bitno off roudu , kao i starost , ludost .

neko jednom rece ko nije padao taj se nije ni vozio (u off roudu), zato je jako bitna tezina motora treba ga podizati posle a to nije zanimiljivo posle sat vremena voznje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

1.sa koliko novaca raspolazes(imas li opremu cizme,protektore...)

2.imas li novaca za odrzavanje

3.mislis li ici malo dalje od kuce

 

KTM+A ti je reka dobro izmedju 125cc i 250cc :takoje:

 

jesi li razmislja o 4t motorima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

S obzirom da sam odustao od nekog izvikanog motora i rešio da namunjim Apollo u toku je upasivanje prednjeg točka od 21 inč, pa sledi spuštanje.

 

Da ne davi mdilema je sledeća:

Koje gume uzeti ?

Hoću dobre offroad gume, motor neće biti vožen po asfaltu.

Set 17-21 inč

Sale TA96 se kune u Pirelli MT21

ACAPN se kune u Michelin T 63

B@ne kao i svaki trgovac se kune u Hajdesad gume K60

Videh Continental TKC 80

Ostadoh zbunjen videvši da postoje offroad gume za meke (blato i sl.) i i tvrde (kamen) terene. Skroz sam :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

S obzirom da sam odustao od nekog izvikanog motora i rešio da namunjim Apollo u toku je upasivanje prednjeg točka od 21 inč, pa sledi spuštanje.

 

Da ne davi mdilema je sledeća:

Koje gume uzeti ?

Hoću dobre offroad gume, motor neće biti vožen po asfaltu.

Set 17-21 inč

Sale TA96 se kune u Pirelli MT21

ACAPN se kune u Michelin T 63

B@ne kao i svaki trgovac se kune u Hajdesad gume K60

Videh Continental TKC 80

Ostadoh zbunjen videvši da postoje offroad gume za meke (blato i sl.) i i tvrde (kamen) terene. Skroz sam :zbunjen:

????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Johann,

 

moraš prvo da se odlučiš šta hoćeš. Ako si odlučio da ne registruješ motor već da ga nosiš u Doblu do terena gde ćeš da voziš,tako si mi rekao, onda nemoj da stavljaš ni jednu od navedenih guma. Stavi gume za kros.

 

A, ako ćeš ga registrovati i sa njim prelaziti 100-200km po asfaltu da bi stigao do makadama, ili već gde...onda jednu od navedenih. Bilo koja od navedenih biće ti dobra. Gume mogu mnogo više od vozača, tako da...treba se skoncentrisati na vožnju, tehniku, jer ako tog nema neće ni najbolje gume pomoći.

 

Tačno je da postoje različite gume za kros u zavisnosti od terena gde će se voziti. Npr. Heidenau K69 je za težak, kamenit teren dok je K78 namenjena za mekši teren, pesak,...

 

Ja da sam ove godine vozio MT21 ili T63 ili TKC ili neku sličnu potošio bi sigurno dva seta, jer ni jedna od navedenih mi ne sastave 5.000km, a to je min. 300€ koje nemam. Zato pravim kompromis i vozim ono što traje duže, a pri tom nisam ništa izgubio na kvalitetu vožnje ;) .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Gavro,

Pod spuštanje sam mislio na smanjivanje visine motocikla.

 

B@ne,

Potpuno si u pravu što se tiče tehnike to je najvažnije !

Al kad već nešto radim (mislim na munjarenje apolloa) da uzmem valjane gume. Imaš li u planu uvoz K78 heidenau ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

... Imaš li u planu uvoz K78 heidenau ?

 

Imam u planu ali K78 je zadnja guma za felnu od 19", ti imaš 17" a to je K74 i ima je u dimenzijama 120/90 - 18, 120/90 - 17, 130/80 - 18, 130/80 - 17, 140/80 - 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Motor cu naj verovatnije uvesti iz nemacke za motor mogu dati do 1200 eura. Imam 17 godina visok sam 180 cm tezak oko 70 kg. Vozim ATX vec 4 godine frizirao sam ga sta nisam radio da bude dobar za sumu ali je vreme da se uzima nesto drugo. Padao sam sa ATX om u potocima pa bi jebeno jednom mi se pokvari pukne lanac gurao sam ko kreten 2 kilometra a sto kaze MARKO DJUROVIC bi zeznuto sa ATX sa 70 kilograma a kamoli sa 100kg iamam iskustva za OFF ROAD neznam sta da vam vise kazem amam u februaru polazem za 125 kubika. SVI STE DALI DOBAR SAVE HVALA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Kros gumu za tvrde terene ces bez problema voziti po mekanom terenu, dok ces gumu za mekane terene pokidati na kamenjaru posle dve voznje.

 

Aco,

Mudro zboriš... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Gavro,

Pod spuštanje sam mislio na smanjivanje visine motocikla.

 

B@ne,

Potpuno si u pravu što se tiče tehnike to je najvažnije !

Al kad već nešto radim (mislim na munjarenje apolloa) da uzmem valjane gume. Imaš li u planu uvoz K78 heidenau ?

 

Gledaj da nadjes bandas od 18 cola, pa posaljes Peteru Panu da ti uspanuje sve. Em ces na terenu mnogo lakse prolaziti, em ces gume kje zleis mnogo lakse nalaziti. Tad imas cak i opciju da kupis polovne gume (ja ih licno kupujem za motore koji ne idu na asfalt 30 evrica par u skroz pristojnom stanju za off)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jaoo, ne radi mi to..... <_<

 

 

I ovako se Peter i njegov frend Zoltan pate oko prednjeg točka. Videću koliko će me izaći operacija prednji točak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Iz mog skromnog iskustva tkc je go .urac, mene je ta guma baaaš razočarala.

Pireli i michelin :takoje: .

Haidenau nisam probo.

Sa mitasom više nego zadovoljan za te pare.Ti imaš drugi motor za asfalt a ovaj ti je samo za off i probaj ga sa mitasom mislim da ćeš bit zadovoljan :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

@johann nije losa ideja da prebacis bandas na 18 cola . ako neces voziti asfalt sa motorom kupi kros gume . mogu po asfaltu malim brzinama bez razmisljanja do 60tak kmh , i malo tresu . ali sa njima si siguran 100% van asfalta . pazi sta radis sa po pitanju spustanja motora nezaboravi da nesmes da dozvolis udar zadnje gume u blatobran iznad i blokadu tocka .

 

@hardenduro kupi motor do 125cm3 2t za te pare u nemackoj mozes naci veoma dobar . osim ovde pomenutih nemoj da odbijes ni husenberga ako naletis jer ih u nemackoj ima dosta , a nije problem naci delove . imaj u vidu da ti treba gladijator kvalitetan kod kog se nesavija deo pozadi koji stiti kicmu unazad vec samo napred kao kad se saginjes . kineze koji se savijaju i napred i nazad nemoj da uzimas , to oni prave za one ljude od gume pa se savija i unazad .

trebaju ti i pantalone stitnici za kolena i cizme enduro opet pazi nemoj da uzmes full cross kod njih nemozes saviti nogu u zglobu skocnom a to je veliki problem u enduru voznjama . za kacigui naocare i rukavice netreba ni da ti pricam toliko znas valjda . opremu mozes naci i polovnu preko isto relativno jeftino , ja imam polovne cizme jer nemogu da nadjem enduro cizmu u srbiji da kupim kvalitetnu a polovna kvalitetna je bolje od kineske .

 

imas i visinu i tezinu za enduro voznje , iskustvo ces steci ovi motori nemaju veze sa atx-om , kao sto ni atx nema veze sa biciklom . ja sam bez iskustva kupio 250cm 2t pre njega sam vozio biciklu nisam nikad vozio ulicne motore (zato i neuporedjujem proizvodjace )neprivlace me, ne oni nego saobracajna kultura . jesenas sam se vozio sa deckom koji je menjao motor trkacicu za cross i doplatu ima iskustvo ima znanje dobro vozi , ali je posle 10km crko i odusta od voznje za taj dan . netrebati jaci od 125 cm3 kupi samo dobar motor nemoj uzimati dreš , i opemu obavezno jer ce te vuci gas .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Od opreme imam dobru kacigu MOTORRADHELM nemacka i rukavice sam skoro kupio sa protektorima i imam dobru volju. Sto se opreme tice kupicu jos sta mi treba. I ja sam od samog pocetka bio za 125 to je dosta za mene ali obavezno endura koji moze da se registruje da me nebi ganjala murija. Koliko se krecu cene guma za cros koje je ulje naj bolje za mesavinu kod 2 t motora.BJB-ktm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Od kad je kupio Husu, plašim se za Marka. Pojure ga tako oni njegovi prijatelji seljaci iz Mačve, sa sve nekim vilama, močugama i ostalim ručnim poljoprivrednim alatima, a Marku se ugasi Husa. Pre bismo mu davali 40 dana nego da je upali i pobegne pobesnelim ratarima zakrvavljenih očiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Gavro,

Pod spuštanje sam mislio na smanjivanje visine motocikla.

 

B@ne,

Potpuno si u pravu što se tiče tehnike to je najvažnije !

Al kad već nešto radim (mislim na munjarenje apolloa) da uzmem valjane gume. Imaš li u planu uvoz K78 heidenau ?

 

Gledaj da nadjes bandas od 18 cola, pa posaljes Peteru Panu da ti uspanuje sve. Em ces na terenu mnogo lakse prolaziti, em ces gume kje zleis mnogo lakse nalaziti. Tad imas cak i opciju da kupis polovne gume (ja ih licno kupujem za motore koji ne idu na asfalt 30 evrica par u skroz pristojnom stanju za off)

U mom kraju je jako tesko naci 18", ali zato 19 ima da mogu stadion da ogradim njima, samo sto ovde niko ne vozi motor sa 19 zadnjom gumom. Nasao skoro 18 zadnju polovnu, ali covek trazio 30e, pa odustao. Ti dobro prolazis kad uspes da nadjes obe gume za 30e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ja i dalje ne razumem zasto covek spusta motor...koliko razumem motor je sad SM i on hoce u sumu i hoce da ga spusti....ja sam verovatno neobavesten da se to tako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

pretvara ga u kros varijantu, a spusta ga jer je nizak rastom i cele sezone je imao problem zbog toga na svom BMWu... gde god je nezgodan teren, stajanje postaje nocna mora, padanje na stranu redovno. zbog toga je odlucio da kupi lagan motor i da ga prilagodi svojoj visini i zavrsi sa tim problemom :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Samo ti piči..

 

i nikako nemoj da slušaš Marka.. :nanana:

 

Inače prolazis ovako: :jee:

 

 

 

Nego sta

Kad je leto ja svako jutro ovako vezbam i i i sad mogu ponekad i stignem autobus kad trcima za njim :D :D :D. Vezbanje je cudo.

E sad bilo je tu malo i preprvaki. Izbacen je poluatomatski dekompresor i stavljeno je na manuelni skroz.

Mereno je paljenje i :(. Znaci nesto je tu zabagovalo dal CDI, dal bobina, dal stator. Inace SEM je paljenje i zato mi smrdi na stator (isto kao Kepo sto je imao na KTMu). Bobina i CDI su kako se ono kaze ujedno

 

Eto i pitanja kako da utvrdim u cemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Eto i pitanja kako da utvrdim u cemu je problem?

 

 

Da krenemo redom:

  1. 'ebo te jedan cilindar :P
  2. 'ebala te kurbla :P (muškarčino naša)
  3. idi do Alje da te pretrkelja sve i namesti kako valja i dolikuje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja