Jump to content

Moto Zajednica

Menjam vizir (deflektor) light smoke

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nov novcijat od kolege sa foruma tek stavljen, ipak mi ide bolje skroz clear varijanta.

 

Ima tema na forumu gde je kupljen.

 

0637716465

 

eab384e960edd8038828458130f0e05c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Istražujem deflektore ovih dana.. Koliko parica?

Ili daj link do te teme..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ne mogu da je nadjem ali je tema bila upravo za prodaju ovog, za sad sam ga samo danas probao po gradu na malim brzinama. Vidim na yt da dosta znaci na preko 30,40… . Sto se kvaliteta tice pleksi je sjajan i sirok, podesava se u svim pravcima, ima rupu za podpritisak, ali ceo sklop mislim da nije za neke divljacke brzine.

Ne bih ga prodavao, dobro cuci, estetski i radi posao, eventualno bih menjao za providni sa nekim ko ima clear a vetrobran mu je smokey, cisto da mi ne brije vetar glavu na preko 400 km(h… default_0a-smiley.gif


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Aha, dobro..

Ako bude promene situacije javi.. Ja izgleda pravim kolekciju dok ne nadjem neki da radi kako treba.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Znas sta , malo sam se udubio u temu, tu ima nege igre visokog i niskog pritiska kao sa avionskim krilom. Ako imas slican a ne onaj koji se nastavlja na postojeci, igraj se malo sa uglom. Trebalo bi ali ja nisam expert iz fizike, da najbolje radi ako se preklopi i zarotira malo na gore jer ce pritisak ispod biti veci i gurati vazduh preko dodatno preko glave. Elem moze da me ispravi neko bolji sa fizikom. Slikacu ti ugao koji sam stavio kod mene ali moram da svakako proverim na vecoj brzini. Ima tu i dodatni problem sa mestom kovita iza pa treba naci zlatnu sredinu. Dobra tema za yt video. default_0a-smiley.gif


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8600 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preko 20kom sam ih za sebe napravio :D, zakljucak je sledeci...

.... svaki je motor za sebe i svaki vozac za sebe!

 

Uzimamo drugacije pozicije, vozimo razlicitim tempom, oblik kacige... Bla, bla...

 

Kada se deflektor okomito postavi, uspravljenije u odnosu na osnovni ucinak je bolji na manjim brzinama, deflektor koji prati krivu fabrickog vizira obicno bude pri vecim brzinama funkcionalniji... 

Evo trenutnog stanja, i vizir i nosac sam za sebe napravio, krivio.

Sve komercijalno dostupne kupih, svaki sam morao prilagoditi za meni prihvatljivo.

 

123.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Na motoru mi je vizir poprilično veliki, nisam siguran da li je Givi ili Wunderlich neko čudo, mislim da veći na tržištu ne postoji, osim kada bi ga Ivan pravio po posebnim zahtevima. Skida sav vetar sa tela, ali je tačno ostao vetar u visini očiju pa sa otvorenom kacigom na 80 km/h i više jedva držim oči otvorene. Iritira..

Kad se malo spustim taman je kako valja ali taj položaj je neprirodan. Uzeo sam deflektor od Neše pre neki dan (onaj sa jednim držačem na sredini, montira se kao nastavak vizira) i mislio da će to tačno da bude dovoljno da skine buku sa kacige.. Kad ono.. smejao sam se kako je efekat mali. I dalje sve gura u kacigu, možda sa malo manje pritiska nego bez deflektora. Probao sam sve uglove, ništa, ista priča. Probao sam sinoć na autoputu, zatvara mi vizir kacijge na 140, a posle toga se spušta ugao i ravna se sa uglom vizira i rekao bih da je nešto bolje na 200 ali ne mnogo. A i to mi ne znači ič, jer ne vozim tom brzinom inače.

Sve u svemu, probaću sve što budem našao pa će se valjda nešto pogoditi.. Ako tako neće da može, onda razmišljam da odem do Ivana, da napravimo jedan veliki deflektor pa onda testiramo, skraćujemo i oblikujemo dok ne bude kako valja..

A kad budeš mogao @Endurac, slikaj izbliza taj na tvom motoru, možda bude od pomoći..


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Preko 20kom sam ih za sebe napravio , zakljucak je sledeci...
.... svaki je motor za sebe i svaki vozac za sebe!
 
Uzimamo drugacije pozicije, vozimo razlicitim tempom, oblik kacige... Bla, bla...
 
Kada se deflektor okomito postavi, uspravljenije u odnosu na osnovni ucinak je bolji na manjim brzinama, deflektor koji prati krivu fabrickog vizira obicno bude pri vecim brzinama funkcionalniji... 
Evo trenutnog stanja, i vizir i nosac sam za sebe napravio, krivio.
Sve komercijalno dostupne kupih, svaki sam morao prilagoditi za meni prihvatljivo.
 
123.thumb.jpg.ea7bcaf7cb3ffd85dd045f7bfc2a5a52.jpg

Odlican. Daj sliku skroz sa strane.

Moj trenutno ispitujem u ovom polozaju.
Slika za par min.

082bdd47f1c3a39ed29a89342d0b8686.jpg

03dfb201f5658817f86eec2efc4369a5.jpg

f3e2f7ecfa7c293ed676e9a10ce2423e.jpg

Sad ima tu milion u jednacini, kao i polozaj osovinica koje trpe sa datim pritiskom vazduha najmanje opterecenje, o tome sam takodje mislio ( da se ne razleti).

Videcu kad ga skorz podignem, imam utisak da prebacuje preko glave. Meni sa 180 i najvisim polozajem sedista bez deflektora brije vetar vrh kacige. Sad cemo da vidimo van grada. Najbolje bi bilo da imamo wind tunnel ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Na motoru mi je vizir poprilično veliki, nisam siguran da li je Givi ili Wunderlich neko čudo, mislim da veći na tržištu ne postoji, osim kada bi ga Ivan pravio po posebnim zahtevima. Skida sav vetar sa tela, ali je tačno ostao vetar u visini očiju pa sa otvorenom kacigom na 80 km/h i više jedva držim oči otvorene. Iritira..

Kad se malo spustim taman je kako valja ali taj položaj je neprirodan. Uzeo sam deflektor od Neše pre neki dan (onaj sa jednim držačem na sredini, montira se kao nastavak vizira) i mislio da će to tačno da bude dovoljno da skine buku sa kacige.. Kad ono.. smejao sam se kako je efekat mali. I dalje sve gura u kacigu, možda sa malo manje pritiska nego bez deflektora. Probao sam sve uglove, ništa, ista priča. Probao sam sinoć na autoputu, zatvara mi vizir kacijge na 140, a posle toga se spušta ugao i ravna se sa uglom vizira i rekao bih da je nešto bolje na 200 ali ne mnogo. A i to mi ne znači ič, jer ne vozim tom brzinom inače.

Sve u svemu, probaću sve što budem našao pa će se valjda nešto pogoditi.. Ako tako neće da može, onda razmišljam da odem do Ivana, da napravimo jedan veliki deflektor pa onda testiramo, skraćujemo i oblikujemo dok ne bude kako valja..

A kad budeš mogao @Endurac, slikaj izbliza taj na tvom motoru, možda bude od pomoći..


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka





Eo slika iznad:) ako hoces tj ako si u Bg naleti/te na kafu ja sam na uglu Makenzijeve i Smiljaniceve trenutno u ficka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ovo je drugi sistem.. Onaj moj se samo delimično preklapa sa vizirom na krajevima zato što je takvog dizajna a u stvari namena mu je samo da produži vizir.. Mislim da je fizika pritiska i podpritiska tu neprimenjiva..

Hvala @Endurac, tragaćemo još..

I hvala na pozivu, trenutno sam sa druge strane mosta u obavezama.. Uživaj!

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka



I javljaj rezultate daljih testiranja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Spusti sedište u srednji položaj.Ja sam visok 180 i taman je to to.Još ako imaš suvozača sve ide preko kacige:na_glavi:će

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hvala. Probao, nije lose ali su mi noge manje savijene na gornjem. U Hr sam 21 godine na autoputu morao na pumpi da ga dignem i tako mi je ostao. Sad cu da vidim mislim da ce deflektor tacno to sitno po vrhu kacige da skloni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja