Jump to content

Moto Zajednica

PEŠTERSKA VISORAVAN ROUTE 202

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Virago XV250

Bio 2021. godine u jesen. Planirao sam da ponovim detaljnije a uz ovakve opise sledi dopuna i bolja razrada plana. Hvala. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja sam bivao redovno na Pešteru pre 10-12 god, i u više navrata i ovde pisao o tome.

Prilično me nervira sav taj novi asfalt :D 

Kučaj-Beljanica "gore" i Pešter "dole" su krajevi koje je greota "približavati civilizaciji" i na bilo koji način modernizovati/urbanizovati, ali jbg...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 hours ago, zaludan said:

Ja sam bivao redovno na Pešteru pre 10-12 god, i u više navrata i ovde pisao o tome.

Prilično me nervira sav taj novi asfalt :D 

Kučaj-Beljanica "gore" i Pešter "dole" su krajevi koje je greota "približavati civilizaciji" i na bilo koji način modernizovati/urbanizovati, ali jbg...

Mestani naravno imaju sasvim suprotno misljenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 41 minuta, slave74 je napisao:

Mestani naravno imaju sasvim suprotno misljenje.

 

Generalno, da, u pravu si.

 

U to vreme kad sam išao, bilo je podeljenih mišljenja.

Tad je nešto bila pokrenuta priča oko autoputa za CG koji ide preko Peštera, i dosta njih tamo je to smatralo lošim.

Asfalt koji će jednostavno unaprediti postojeće puteve koji su u upotrebi, naravno svi podržavaju.

Ali, urbanizacija i novi putevi nisu svima rado viđeni noviteti.

Ovo pričam isključivo na osnovu iskustava u kontaktu s ljudima koji su živeli tamo 2009-2011.

 

S druge strane, na Kučaju i Beljanici suštinski nema meštana i asfalt na Velikoj Brezovici je...idiotizam.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Njih su ti isti putevi upravo i ostavili u selima,da njje bilo asfaltiranih puteva svi bi ti oni dosli u TT-Np-Sj ovako sada imaju i svoje ambulante,pumpe,markete i sve potrebno za miran zivot gore.Stim da autoput jedva cekaju ne samo oni nego i mi iz okolnih gradova jer mi trenutno prvi izlaz na autoput je u Cacku.
Nadamo se za par godina autoputu kroz Goliju i Pester radovi prema Ivanjici od Pozege vec su u toku

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Ostao sam duzan informaciju oko prelaza za Cg koji se nalazi ispod sela Bare,ima neki 15/17km od toga je 10/12 asfalt i to uradjen prosle god a ostalao dobar makadam,tim putem se stize do Rampe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Ja sam rampu zaobisao i dosao do Manastira Kumanica,tu je i policijska kucica gde sam se upisao,kaze da malo granucni prelaz i da prave izuzetke retko koga vracaju.Posle toga sw nalazite u medjuzoni tj levo je Belo Polje a desno gde sa  ja i isao je Prijepolje pa sam otisao do Vodopada Sopotnica.

Promenio član Adnan1985
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kampovanje nekako ima smisla kada je noćna klima prijatna i kada je skup privatni ili hotelski smešta. U ovom slučaju, smeštaj u okolnim mestima je vrlo povoljan, a domaćini su izuzetno ljubazni i gostoljubivi tako da je šteta izbeći to iskustvo. S druge strane, ja ne bih rizikovao noćenje gore ni u letnjim mesecima jer znam kolike su temperaturne razlike preko dana. Adnan sigurno zna kako je tamo i preko noći pa će ti on bolje reći. Koliko znam iz ranijih pretraga (ribolovačkih), ima nekakav kamp na Sjeničkom jezeru, ali pitanje kakva im je infrastruktura...:neznam:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kamp je Markova ravan

 

GOO.GL

Campingplatz

 

Možda je neko bio poslednjih godina, pa može da kaže kakvo je stanje sad, ali pre 10-tak godina, infrastruktura nije postojala.

 

A svakako je potrebna toplija oprema za noć. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Noćio sam nekoliko puta u kampu, poslednji put pre neku godinu na Kepijadi, tada je već bio izgrađen normalan toalet sa tuševima, a ima i kafanica.

Hladno jeste, ali nije ništa nenormalno (uz odgovarajuću vreću).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha xv950 bolt, Bmw f850GS

Kakvo vrhunsko predstavljanje svog kraja. Svaka čast! Pre nedelju dana vozili pešter al sad moram opet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
4 hours ago, ZoraNS said:

Kampovanje nekako ima smisla kada je noćna klima prijatna i kada je skup privatni ili hotelski smešta. U ovom slučaju, smeštaj u okolnim mestima je vrlo povoljan, a domaćini su izuzetno ljubazni i gostoljubivi tako da je šteta izbeći to iskustvo. S druge strane, ja ne bih rizikovao noćenje gore ni u letnjim mesecima jer znam kolike su temperaturne razlike preko dana. Adnan sigurno zna kako je tamo i preko noći pa će ti on bolje reći. Koliko znam iz ranijih pretraga (ribolovačkih), ima nekakav kamp na Sjeničkom jezeru, ali pitanje kakva im je infrastruktura...:neznam:

Pare mi ne znače apsolutno ništa, nego sam prošle godine par puta kampovao (nikad pre toga) i svidelo mi se, pogotovo kad je neka lepa lokacija.. zato i pitam, kao čovek ima ideju, a možda još nekog interesuje.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sad cujem da je najavljeno asfaltiranje puta sve od Bara do Kumanice. Pa ce i prelaz da se koristi cesce.

Tuda sam prolazio desetak puta. Jednom sam podigao sam rampu, a nisam se ni javio pogranicnoj , koji su smesteni pri zeleznickoj stanici.

Sad na Adnanovoj fotki  , cini mi se da je postavljena rampa na dugme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Moram iz vise poruka odgovoriti svima,

Andrej ako mislis za kampovanje kada je moto skup u Tutinu ima odvojen deo za satore,ako misli na podrucje cele pesteri na prethim stranama sam objavio mesta gde se inace kampuje.Sto se tice noci,pvde je noc uvek hladna pozeljna je bolja oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
On 26.4.2023. at 21:46, AdnanTT je napisao:

                     

Kada se podje iz TT-a prema Pesteri,posle nekih 4km se put odvaja prema etno restoranu RADUSKE STAZE,daleko od gradske buke i pogleda, skriven u obližnjem šumarku ciju hranu i specijalitete morate probati i koji je nadaleko cuven po kvalitetu i ukusu mesa.Vlasnik je takodje nas bajker Salko Kahrovic poznatiji kao Ljaka,i jedan od osnivaca MOTO CLUBA TUTIN.Ovaj restoran je sinonim za bogatu trpezu,uz odlucnu domacu hranu.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja