Jump to content

Moto Zajednica

Rim lock

Recommended Posts

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zanima me mišljenje  o rim lockovima na enduro i dual sport motorima. 

Ima li potrebe ili nema, u kojim sličajevima. benefiti protiv dodatnih rizika ili teškoća itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa ja ih imam na oba točka. Posam im je da spreče zaokretanje spoljašnje gume na felni i kidanje ventila kada se vozi na niskom pritisku.

 

Sad da li rade ili ne posao ne znam, ali meni se do sada ventil nije kidao :)

 

Neku manu im ne vidim, osim sto  obično ide malo više tegova za balansiranje jer je to dodatna masa, i moze biti poteškoća ako se guma menja na terenu, jer nije lako sve to uklopiti u nekoj šumi i sl.

 

Generalno, mislim da ih treba imati na enduro motorima, ako ne pomažu siguran sam da i ne škode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Omogućava da se vozi sa niskim pritiskom po terenu,  0,9-1, bara, bez opasnosti kidanja ventila kao što je već rećeno.  Sve zavisi i od težine motora. Bolji su metalni rimlokovi. Plastični ponekad proklizaju, pa ode ventil. Na aliju ih ima za male pare. :takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ok, vidim drz 400.On je lakši. Kolko ima, 140kg?

Šta je sa težim motorima,gde se neće drastično spuštati pritisak? Ima li potrebe? 

U mom konkretno imam rim lockove, na preporuku ali nisam balansirao točkove. Asfalt sam vozio do 100km/h. Gume su skroz za off, aj ona Tracker neka bude 90% off 10 asfalt. 

Razmišljam da izvadim rim lock napred, ne vidim situaciju u kojoj bi "zavrteo" prednji tolikom silom. 

Nisam profesionalac da radim stopije i vozim 100 po blatu. Mislim da je rim lock napred za bajk od 160kg i normalnu upotrebu preterivanje. 

Ne znam jel se slažete... 

Uz to, nisam nešto razmišljao da su i rim lokovi raznih kvaliteta, platio sam ih preko 50e al su plastični. 

Kao motiv dodatni za vadjenje rim loka napred je sitiacija gde je čovek navodno loše montirao rim lock napred, i pri vožnji na asfaltu je uštinuta unitrašnja, ispustila prebrzo i došlo je do pada. Sad, on pretpostavlja da je to bilo u pitanju, tako da eto opet jedna začkoljica. 

Za lake motore što ljudi voze na prikolicama i opasno drndaju po terenu se slažem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ih recimo nikad nisam imao, a drzim pritisak 1-1,2 bara i nikad mi se nije otkinuo ventil. Desavalo se da vremenom ispusti, pa kad proverim pritisak bude 0,8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa to, zadržim na zadnjem, on zna da se zavrti.

Što se tiče UHD unutrašnje, koliko znam ne preporučuje se za veće brzine i na duže, pregreje se i puca. Scenario koji mogu da zamislim leti, vreo asfalt voziš duže, veća brzina nego van puta. 

Kakva su iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa zavisi sta računaš u veće brzine. Što se tiče enduro/dual sport motora tu je sva preko 100km/h mučenje . Vozio sam i tim režimima i ništa nije falilo UHD gumi, evo upravo sam stavio novu spoljašnju a ostavio staru unutrašnju, kao nova je.

 

Mislim da je veći problem loša montaža. Stavio sam nove UHD gume i vrlo brzo se prednja na jednom mestu izlizala i pustila, naverovatnije loše montirana. Na njeno mesto sam stavio običnu i to u šumi na kamenu i evo drži od tada već par 1.000k 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja