Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Ja ću za vikend to da pregledam, mada danas sam ga vozio i uživao sam . više me je nerviralo što retrovizori nisu bili stegnuti ,tablica mi nije lepo postavljena ( molim te slikaju mi ti na BMW kako si postavio i fiksirao jer vidim da je isto postolje).

Moram sve da prekontrolišem, meni je udoban, dovoljno prostora za kolena , ...IMG_20230412_180830.thumb.jpg.3f7cc93ef938ec08fd6f69fdc0ed22ca.jpg

IMG_20230412_180840.jpg

IMG_20230412_180929.jpg

IMG_20230412_180905.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 54 minuta, ZoranBG je napisao:

Izgleda da sam pio i ja :) Evo slike kako to izgleda kod mene… a bio sam ubeđen da sam letos to zavrnuo na max :tras2:

 

20230412_190713.jpg

Ti si na "kecu"to je mekano, dobro je ako ti tu ne udara u graničnik,ne diraj ništa osim ako ga ne opterećuješ dodatno.

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 10. 4. 2023. at 18:22, boza_kg je napisao:

Ali su zato kinezi šou, ima milion džidža bidžica za ovaj skuter na Aliju. Evo na primer nalepnice i grafike ako neko bide želeo da mu motorin liči na papagaja :)

На алију има и за Ц400 налепница и којечега све не, налепница у колориту баш да личи на папагаја и има их од класичних до оних 3Д гумираних

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Pozdrav svima,

Izvinjavam se što nisam pisao neko vreme. Dosta poslovnih obaveza ,generalno loše vreme za vožnju( kišovito). Što bi rekao jedan moj kolega , imaš pare za nove igračke ,ali nemaš vremena za igru. 

Neki prvi utisci ( koliko sam ja kompetentan- obzirom da sam pre toga vozio neke skutere do 50cc)... 

Ja se osećam kao da je pravljen za mene. Prema mojim gabaritima, mesta za kolena dovoljno, lep oslonac nogama gada stojim na semaforu . Veoma moćan i startan . Osećam se lepo na njemu i kao da krstarim po gradu bez nekog preteranog i agresivnog preticanja. Potvrdjujem da je estetski moćan ,svako ko stane motorom pored mene ,zagleda ga i ostavlja pozitivan komentar . Trenutno pokazuje 4L /100km. Vizir je podesiv tako da sam lepo zaštićen .Ajde i jedna mana . Ima dve kasete za ostavu, leva je super i može se dosta toga ubaciti , ali u desnoj su ubacili USB za punjenje mob, e sada kada priključim kablić na mob za punjenje ,i postavim mobilni, knap je za zatvaranje kasete i kabl se krivi . Postoji kao " ručna kočnica " ne znam kako bi je nazvao, nešto slično kao kod kola kada stojite na uzbrdici i aktivirate je i motor je zakočen ,bez konstantnog držanja kočnice.

Ono što je isto za pohvalu je to što kada idete ispod 30km/h poziciona svetla pozadi trepte i upozoravaju vozača iza.

Izvinite nisam baš stručan u opisima pa pišem ovako. 

Ako nekoga nešto više interesuje , slobodno pitajte.

Što se tiče kamere nisam je još aktivirao , jer čekam da mi stigne ta neka malo bolja memory card nove generacije koja se koristi za deonice go pro kamere, tako da će imati Max dojam .

Toliko za sada , ako nekoga ima interesovanje ja ću postaviti fotke.

Pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Samo ti piši slobodno svoje lične utiske, meti fotke ima ko da čita i gleda :)  Što se tiče USB kablića, potraži neki sa konektorom pod uglom, možda bde bolje tako.

usb-type-c-kabl-pod-uglom-5a-2m-sivi-0.j

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Hvala boza_kg,

Morao sam da napišem bar neku manu hhahaha , sve se to reši. E ono što nisam stigao da provalim niti da pročitam ,da li ima da se zaključa volan ono kada se okrene u stranu, možda ima neka fora nisam iskusan u tome.

Na privesku - ključa postoje dva tastera , desni je za otvaranje prostora -prtljaga sedišta- a levi je valjda da zapišti i upali svetla kada ne znate gde ste parkirali ;)

Displej je veliki i pregledan, pokazuje pritisak u gumama , temperaturu, povezivanje bluetooth i wi-fi, mislim da ima sve od funkcija što je potrebno.

Nego pitanje , da li i vama kradu ceradu, meni dve skinuli . Ona iz lidla je bila odlična kvalitetnija, drugu sam poručio preko nekog sajta i jednom sam je navukao i počela da se cepa. Ja sam u Blokovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za zaključavanje, imaš opisano u manualu. Evo ga novi link, ako prethodni ne radi. Valjda se okrene volan u levo i pritisne Ignition switch dugme malo duže. Za otključavanje ide kratko pritiskanje. Ne znam kako izgleda, nemam taki, pa probaj.

Svakako zaključavaj korman, lako je odgurati skuter ako nije zaključan. Ne olakšavaj baš lopovima poso.

 

Nisu mi nikad ukrali ceradu. Kod mene sve neki fin svet :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ciradu imaš da kupiš u barelu oxfordovu koja ima rupu dole predviđenu za lanac ili sajlu(kojom vezuješ motor).Onda ne mogu da ti skinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Pozdrav svima , 

Malo da se javim, i napišem nešto.

Evo prešao sam prvih 1000km (gradske vožnje). 

I dalje je lep osećaj kada stanem na semafor i svako ko stane motorom pored je oduševljen izgledom i postavlja pitanja vezano za motor. I uvek mi prija ta komunikacija sa"kolegama" jer uvek saznam nešto novo.

O samom motoru , koliko sam ja kompetentan, meni je zadovoljavajuća snaga , preteknem koga hoću , startan ,već sam nekako "srastao " sa njim u vožnji. Po gradu ga vozim 60-80km/je  na otvorenom (mostu ili bloku) malo preko 110h ,preko toga se ne osećam prijatno ( bar ne za sada).

Potrošnja pokazuje 3.6 L  , mogu slikati ako nekoga interesuje.

Prostor ispod sedišta odgovarajući za ranac sa laptopom rukavice cirada.

Danas sam sreo drugara ,koji vozi C400gt iz 2021 .

Utisci:

BMW ima veću snagu i možda kvalitetnije sedište .

Ostalo je na strani Voge (šalim se).

Voge ima veći i moderniji display sa više funkcija , ima dodatnu kočnicu ( za uzbrdice - odlična stvar, ne moram u mestu kada stojim da konstantno stiskam kočnicu) . Ima kameru za snimanje u vožnji , obe kasete su veće nego kod BMW, rezervoar kod Voge 12,5L ( kod BMW ne znam) potrošnja moja 3.6 kod njega preko 5L .

Prostor ispod sedišta , ja sam mislio da je bolje odradjen kod BMW-A ,ali nije , kod mene stane i kaciga i ima mesta još za onu jet malu (ja je nemam) . Kod BMW ima opcija da se spušta dno,ali je ujedno i mana jer ne može da se vozi sa tim spuštenim dnom . Ostalo je manje više isti ili slično.

Nisam mišljenja da je Voge bolji od BMW , zadovoljni smo i on i ja . 

Sve što vas interesuje pišite, 

Pozdrav dobri ljudi.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, NenadMat je napisao:

BMW ima veću snagu

Kolega @Džim Džarmuš reče da može da se "otključa" snaga na Voge. Da li si pitao kako to ide, koliko košta?

Mada, opseg brzina kojim ga sad teraš je skroz OK za skuter.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Jesam,stage 1 samo softverski dobijas 3 ks negde oko 350 eur.Ali ne znam za garanciju u tom slucaju.

 

Ima i stage 2 ali ti se menja auspuh valjda +2 ks ali se ne secam cene.

 

Meni trosi od 3.7 do 4.1 l na 100 km u gradu bmw c 400gt .

 

Prostor ispod sedisa je mnogo bolji u vožnji na voge, ali zato su malo pomerili naslon unapred pa je kraće zbog toga sediste(za dugonje je bitna razlika,bio video,probao oba na sajmu u martu).Sediste dosta udobnije na bmw,tu sam dosta veliku razliku primetio.

 

 

Voge malo teži,ali to je minimalno.

 

E sad 5 godina garancije za bmw u odnosu na 2 god..nekom je to opterecenje ..neko bas to hoce.

 

Voge je prva liga jos jedna odlicna i kvalitetna  opcija .

 

Meni je generalno presudila snaga,imam iskustvo sa proslim skuterima.Nisam želeo da mi fali ista nakon nekog vremena kad se naviknem na skuter.I nisam pogresio jel je bmw na donjoj granici onoga što mene zadovoljava(ja ga teram do 160 km/h na auto putu gde uslovi dozvoljavaju..jbga) u ovoj fazi motociklizma.Zahtevi rastu kako "gaziš" kilometre,sa ovim zam miran sigurno par godina i to mi je bitno!

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pitanje i za Bemvejase i za Vogovce: Jel ove vase ljute maKine imaju duple trouglove napred ili ono klasicno skuteraski, sa jednim trouglom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Pozdrav, Alexanto izvini nisam bio dugo na forumu i promaklo mi je tvoje pitanje. 

Nisam baš shvatio tačno šta te interesuje,ali mogu poslati fotke motora sa prednje strane.

Za ostale par informacija , 

Uradio sam prvi servis koji je trebao da bude nakon predjenihn 1000km , ja sam ga uradio sa 1500km jer sam ga pozvao da zakažem tačno kada sam došao do 1000km ali sam bio inenadjen   jer su mi zakazali tek za 15dana nakon poziva . Cena prvog servisa je 9600rsd  . Naredni je na 5000km. 

E sad ,nisam još video u gradu da neko vozi isti, pa da malo razmenimo iskustva, ne znam da li je prodat još neki ,zaboravio sam da pitam momka koji radi u toj firmi, verovatno i oni prate ovaj forum pa neka napišu.

I dalje sam zadovoljan . Tu sam za sva pitanja.

Da li neko može da mi kaže gde ima da se kupi i cenu onog malog dodatka za vizir ( a da se ne poručuje sa aliE). Hvala

 

IMG-76a48b7a83aa752a0b0b3cf4cbc4c366-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Imaš oglasa po KP za deflektore, pa pogledaj, na primer ovaj:

https://novi.kupujemprodajem.com/motocikli-oprema-i-delovi/viziri-i-vetrobrani/nastavak-vizira-deflektor-spojler-vizir-bez-busenja/oglas/116729349

Ima, i većih, srednjih i manjih, pa sad koji odgovara.

image.thumb.png.0cd2c463b807030e312a38ab494a88c7.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A su "brezobrazni"sa cenom.

 

Pa ceo povišeni i prošireni kapa vizir je 13 000 a givi 14 000.

 

I to je viši tipa 20 cm od fabrike.

 

@NenadMatproveri da li je bmw fabrički vizir viši od tvog (meni deluje da jeste).

 

Ako ti odgovara ja ću ti dati ovaj moj nakon što  stavim ovaj viši givi..

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Džim Džarmuš, lep gest, ali da znaš da je dobro imati i kraći vizir u šteku. Ja sam ovog proleća vratio fabrički, zbog silnih kiša. A i vizir može da se slomi. Dobro je imati rezervni, za svaki slučaj.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ima smisla,ali..

 

Ko zna šta ću ja voziti već sledeće sezone.

 

Imam problem sve mi se sviđa i ne libim se da menjam..imam problem..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max
On 23. 7. 2023. at 9:58, Džim Džarmuš je napisao:

A su "brezobrazni"sa cenom.

 

Pa ceo povišeni i prošireni kapa vizir je 13 000 a givi 14 000.

 

I to je viši tipa 20 cm od fabrike.

 

@NenadMatproveri da li je bmw fabrički vizir viši od tvog (meni deluje da jeste).

 

Ako ti odgovara ja ću ti dati ovaj moj nakon što  stavim ovaj viši givi..

@Džim Džarmuš hvala puno ,stvarno lep gest. I na mom motoru može da se podešava visina vizira , postoje još dve rupe pa ću za vikend pokušati da se pozabavim time ( gledao sam neki klip) nije ništa komplikovano. Pozdrav svima ,

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja