Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Xmax 300

Pozdrav drugari, evo

par reci o sebi.. Dolazim iz Novog Pazara, suprug, otac, preduzetnik.

Ljubav prema motorima gajim jos iz detinjstva, ali sam se na taj za mene veliki korak odlucio tek u 37.godini zivota :popovanje: tj. prosle godine u septembru sam upisao za A. Moje prvo iskustvo sa motorom je bilo malo bolno, jer sam na obuci za motor imao nezgodan pad i povredu ramena koje me par meseci izbacilo iz stroja. Nakon dosta razmisljanja, a uz nagovor i podrsku drugara, iskusnih bajkera, ljubav prema motorima je prevagla, odlucio sam da prevazidjem strah i pokusam ponovo, odvozio nekih 10ak casova ove godine i trenutno cekam dan polaganja voznje. 

Plan je da pocnem sa skuterom radi sticanja iskustva, a cilj za kasnije je neki motorcikl :BJB-Transalp:, videcemo sta buducnost nosi. Posebno sam zainteresovan za Hondu SW400 kao prvi skuter, iscitao svih 80 stranica tog odeljka na forumu, odgledao dosta recenzija i prosto sam odusevljen motorom. Ako postoji neka ponuda SW400 rado bih je razmotrio.

Nadam se da cu zvanicno postati vas kolega ovog proleca, zelim vam puno srece u voznji i vidimo se na ulici. :)

Dino

  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pozdrav 

 Nemoj ti meni 37 god. i neki dekica, moze neki od 57 god da se uvredi :)

  Ja prosle zime polozio i do sada pregazio 15.000km.

Moj prijatelj polozio pre nedelju dana u 62. godini.

 Dobro dosao u zajednicu 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

37 je bas dobro doba za motor, spoj i mentalne i fizicke zrelosti. Nemoj da te pad obeshrabi, desava se, pogotovo ako budes vozio i van puta. Dobar je plan krenuti od skutera, ali ne moras dugo.

Ako nisi previse aktivan, radi malo na fizickoj spremi, kondicija, snaga, sve to dosta znaci na motoru, a i kod pada.

Mozes li reci kako se pad desio, jesi analizirao greske?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Xmax 300
Pre sat vremena, Blackened je napisao:

Ako nisi previse aktivan, radi malo na fizickoj spremi, kondicija, snaga, sve to dosta znaci na motoru, a i kod pada.

Mozes li reci kako se pad desio, jesi analizirao greske?

Mislim da je generalno situacija kod vecine autoskola, a to nije promasilo moju, da se kod njih za obuku javlja veliki broj osoba koje vec imaju svoje motore i neko prethodno iskustvo u voznji.  Problem nastaje kad instruktor misli da si i ti jedan od njih i zeli da 20 casova obuke koje su zakonom propisani "ugura" u 2-3casa zbog razloga u koje ne bih ulazio. Iako sam svom instruktoru nekoliko puta naglasio da nemam nikavog iskustva, on je nonsalntno zeleo da prodjemo sve vezbe, tako da eto mene na Burgmanu 650cc prvi cas obuke radim slalome tj zaobilazenje cunjeva. -_- Kod 2 ili 3 cunja da motor ne bi pao u stranu, dao sam gas malo jace nego sto je trebalo, motor je prosto skocio, a onda sam potegao kocnice vise nego sto je situacija zahtevala i eto mene na zemlji.

100% se slazem za fizicku spremnost i verujem da bih bolje prosao da je drugacije bilo.

 

Hvala svima jos jednom na recima dobrodoslice.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Bezveze im je pristup. Skole su bas problem, nemam ni i ja dobro iskustvo s njima kada sam polagao pre 10 godina. Samo par casova, polaganje pre vremena i kraj. A nikad vozio motor pre toga nisam (samo skuter par nedelja).

Bas sam pogledao ovu emisiju skoro i kakvi su kursevi - vredelo bi i za iskusije (koliko vidim ide neki kratki test i onda naspram znanja se ide na razne tehnike). Eto kad dodje vreme, to bi dosta vredelo u startu, da ne ucis sve sam i na greskama.
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 6 sati, NoCopy je napisao:

Nadam se da cu zvanicno postati vas kolega ovog proleca

Čim si se prijavio na forum, ti si postao naš kolega, da te to ne brine !

Pozdrav, i dobrodošao !

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Dobro došao komšo.
Srećno sa tim polaganjem i sa potragom naravno.
Budi pažljiv i detaljan, pa se javi kad se budeš vozao prema KV.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja