Jump to content

Moto Zajednica

VZ hello

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800

Zdravo svima.

Pisem ovde jer nisam siguran da li treba i ima li svrhe otvarati neku novu temu ili se nastavljati na postojecu jer je problem delikatnije prirode.
Svaka sugestija je korisna tako da izvolite...

Marauder koji je gore na slici, uzet u Novembru 2022 i lepo placen. 
Motor je imao jednu manu a to su karburatori kojima je bilo potrebno stelovanje, sve ostalo je bilo "sedi i vozi".

Polovinom februara ovde godine motor je ostavljen na servisu ( zamena ulja, filtera... i sredjivanje karburatora ) medjutim...
Nakon odradjenog servisa, na auspuh je prstalo ulje na sve strane...

Nakon otvaranja agregata, cilindar je imao pukotinu koja je nastala od fizickog ostecenja na vruhu cilindra i karike su popucale.
Cilindar je prosiren na 1.0 specijal i karike nisu mogle da se nabave nigde mesecima, na kraju sam nasao coveka koji to pravi. 
Nazalost, nista to nije vredelo jer se nakon sklapanja motora sve raspalo nakon par minuta rada... 
Gospodi iz pazara bih se jako zahvalio na dobroj podvali "sedi i vozi", zivi bili. 

Mene sad zanima misljenje i sugestije iskusnijih jer ja iskustva nemam niti znanja, sve gore napisano je samo prepiska onoga sto je meni receno od strane majstora..

Da li je moguce popraviti agregat tj da li postoji lice koje je sposobno da to uradi?

Ili je najbolje prodati motor u delove ako je ikako moguce?

ili kupiti drugi agregat ( koji je prakticno nemoguce nabaviti )?

Ili skroz nesto peto...?

 

Otvoren sam za sve vrste sugestija tako da pisite. 

Hvala.

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800

Ne zelim da prozivam bilo koga tako da ne bih da pisem kod koga je bio motor na servisu. 
Moze biti njegova greska ali cisto sumnjam.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nisam mislio da krivim bilo koga nego da od majstora dobiješ preporuku, skidanje i slanje mašine na rad, ako je moguće. I ugradnju nakon toga...

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800

Masina je rasklopljena i kod mene u garazi a od tog majstora sam dobio preporuku da se trazi drugi agregat. Jedino gde sam nasao polovan agregat je u FR i to za 1200e:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4008 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gerade bei #Kleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

WWW.KLEINANZEIGEN.DE

!!! AKTUELL !!!Ich biete hier einen hinterenZylinder inkl. Kolbenfür eine Suzuki VZ 800 an.Er...,Suzuki VZ 800 Marauder Zylinder mit Kolben hinten in Niedersachsen - Meppen



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4008 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

GLOBALMOTOPARTS.COM

Zylinder Kolben Suzuki VZ 800 Marauder JS1AF kaufen bei GlobalMotoParts ➤ Geprüfte Qualität ✔️️️️ Blitzversand ✔️️️️ Jetzt bestellen!



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800

@el classico hvala na odgovoru.

Ne znam da li zamena vrsi posao jer u tom slucaju moram oba da zamenim i sve novo. 

 

Ja se zaista ne razumem ali sam otvoren za sve sugestije koje mogu da predstavim majstoru kao opciju za resavanje situacije. 

 

Kao sto sam napisao, moze i preporuka za majstora koji zna i koji ima znanje u glavi i rukama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 12 sati, Funker je napisao:

Nakon odradjenog servisa, na auspuh je prstalo ulje na sve strane...

Prva greška kod preuzimanja motora. Ako ranije nije prštalo ulje, a posle štelovanja karburatora i malog servisa curi, mislim da je problem u majstoru.

Pre 12 sati, Funker je napisao:

Nazalost, nista to nije vredelo jer se nakon sklapanja motora sve raspalo nakon par minuta rada... 

Ovo je drugi pokazatelj da je problem u majstoru...

 

Ako je ikako moguće, naći pravog majstora (ima ih na forumu). Svaka mašina bi trebalo da može da se osposobi. Račun za izvršene usluge prosledi ovom prvom majstoru...:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2006 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

E, ali stvarno, kako čovek da ne popizdi...

Položiš za motor, kupiš ono prvo što ti se svidi na oko, i sav srećan, kreneš da voziš sa osmehom na licu. I onda te ovako nešto strefi... Nevezano za tebe, Vlado, mislim na svakoga ko se slabo razume u motore. Ne znaš da li je kupljen sa greškom koja je zamaskirana, ili te "majstor" još više ukanalio, dovoljno da se zapitaš, "šta mi je ovo trebalo"... i ajde, daj da se popravi, plaćaj delove, juri karike, a sezona teče... I sve se spakuje, i stativa, hladan tuš ! Raspad... Svako bi popizdeo, razumem te.

Opet, verujem da je lakše spakovati mašinu na lep, i očuvan motor, nego imati dobru mašinu na kršu...

Nadam se da ćeš naći snage i sredstava da spakuješ ovu lepoticu...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800
Pre 4 sati, Blaza je napisao:

Prva greška kod preuzimanja motora. Ako ranije nije prštalo ulje, a posle štelovanja karburatora i malog servisa curi, mislim da je problem u majstoru.

Ovo je drugi pokazatelj da je problem u majstoru...

 

Ako je ikako moguće, naći pravog majstora (ima ih na forumu). Svaka mašina bi trebalo da može da se osposobi. Račun za izvršene usluge prosledi ovom prvom majstoru...:neznam:

Navodno je u motoru bilo mnogo gusce ulje nego sto treba i zbog toga nije izbacivao ulje na auspuh. 

Mislim da je trenutno najveci problem sto su cilindri razbuseni na 1.0 specijal i sto je tesko naci delove za to... mozda gresim ali tako mi je preneto tj tako je majstor rekao... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Marauder VZ 800
Pre 2 sati, Paljevina je napisao:

Slažem se s @Blaza, proveri ti dobro šta se tamo desilo kod tog majstora ako pre njega nisi imao probleme.

 

Nađi novog majstora, kupi novi cilindar gore s oglasa, original karike i rešićeš problem.

Kao sto rekoh ne znam da li to moze s obzirom da je specijal i plus na to, nakon raspada posle sklapanja, sada je i klip iskrivljen i ko zna sta jos... 

Meni za pocetak treba neko dovoljno strucan da pogleda i kaze moze ili ne moze da se radi i da li uopste vredi cimam ti se... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja