Jump to content

Moto Zajednica

Ćao narode

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Dobro dosla Marija, sad tek vidim temu pa rekog da ti pozelim dobro doslicu. :zdravo:

Moj savet, trazi motor prema svojim gabaritima prvenstveno,

i da mozes da stanes punim stopalom dole, 

vidim da ti je u uzem izboru F650 a cenim da je to dosta visok motor,

nadam se da imas dugacke noge. :D

Gledaj nesto 125/250 za prvu sezonu-dve, dok malo ne ispeces zanat, posle toga moze jace.

Takodje, nisam nikako za psa na motoru, rece ti kolega, bio bi to stres za nju veliki.

Pokusao sam vise puta to, imam 6. (citaj sest) pasa,

jedna od njih je zenkica mesanac patuljastog snaucera i tibetanskog terijera.:dobar:

Tu sam za svaki savet, ako treba i za cuvanje psa :strikanje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

:dobrodosli2: pozzzzz,I ja se slazem sa kolegom u vezi pasa ,stres je to pogotovo ako si na skupu gde non stop neko puca ili turira,mada vidjao sam da ljudi preradjuju zadnji kofer od pleksija da  bi nosili ljubimce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5

Hvala @BokyBoy na savetu za motor. Isla sam da isprobam motor na kom cu uciti, u pitanju je Yamaha xj6 i bez problema mogu da se dohvatim nogama. Sto kaze instruktor, ima me pa mogu i da savladam. Razmisljala sam da ne idem odmah na 600 i jace kubika medjutim ja imam bolest. Ja ako kupim neki motor od 125 kubika, kao sto znas i sam, za vecinu njih mora neko ulaganje. Problem je sto ja ne znam da stanem jer zelim da imam pouzdano i komplet ispravno vozilo sto znaci da cu garant puci Boga oca da bih motor uteglabi to ne utegla da je ok ispravan i da se kotrlja nego ako cujem da nesto krcka, ljuljka, ili sta god, ja cu to morati da popravim i sredim. A racunajuci da bih ga prodavala nakon godinu, dve, onda su mi te pare nekako i bacene jer sigur o necu moci da povratim taj novac. Zato se vodim mislju da kupim nesto od oko 600 kubika, da ga utegnem i sredim i da ga vozim par godina, dok ne resim da promenim. Ne znam, mozda je na motorima jeftinije odrzavanje i u opste ne ispadne to toliko skupo koliko ja zamisljam, eto bas nisam pametna.

 

Hvala i tebi i @aleksuzuki 650sv za savete za psa, bas sam radovala da cu tako neko iskustvo moci da podelim sa svojim clanom porodice ali sad kapiram da ce to za nju biti mucenje a ne uzivanje.

 

Za koji dan idem u Italiju oa sam razmisljala da tamo pogledam neku kacigu, zanimaju me one flip-over, modularne kacige. Jel neko ima neko iskustvo sa njima? Videh neki review od jednog spanca, kaze da je kupio Shark, LS2 i Scorpion. Na Sharkovoj je mehanizam otisao nesto brzo, kod LS2 su se jastucici izdeformisali i pohvalio je jedino Scorpion a mene malo sto za taj model nema Sharp test. Imate neki predlog ili saFet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 4 minuta, Marija_90 je napisao:

Razmisljala sam da ne idem odmah na 600 i jace kubika medjutim ja imam bolest. Ja ako kupim neki motor od 125 kubika, kao sto znas i sam, za vecinu njih mora neko ulaganje. Problem je sto ja ne znam da stanem jer zelim da imam pouzdano i komplet ispravno vozilo sto znaci da cu garant puci Boga oca da bih motor uteglabi to ne utegla da je ok ispravan i da se kotrlja nego ako cujem da nesto krcka, ljuljka, ili sta god, ja cu to morati da popravim i sredim. A racunajuci da bih ga prodavala nakon godinu, dve, onda su mi te pare nekako i bacene jer sigur o necu moci da povratim taj novac. Zato se vodim mislju da kupim nesto od oko 600 kubika, da ga utegnem i sredim i da ga vozim par godina, dok ne resim da promenim. Ne znam, mozda je na motorima jeftinije odrzavanje i u opste ne ispadne to toliko skupo koliko ja zamisljam, eto bas nisam pametna.

Svi mi imamo tu bolest, ne samo ti,

ali u posedovanju motora nema logike,

ne racunaj da ces zaraditi na prodaji motora, kiksnuces sigurno,

to ti ne gine ali to je normalno, barem za nas,

koji zelimo da nam motori uvek budu tip-top.

Meni godisnje ode za odrzavanje 700-800e i to ako je sve ok

i nemam vecih kvarova.

Normalno da ti je za 600 kubika skuplje odrzavanje nego za 125,

zato sam ti i rekao da krenes sa 125/250,

bolje da potrosis tu razliku na voznju. 

Ne zuri sa kupovinom motora i obavezno povedi nekog iskusnijeg, 

znam da je tesko ali neka ti diktira pamet a ne srce, ustedeces sebi mnogo novca i zivaca (ne pitaj me kako znam) :jee:

Srecno u svakom slucaju i obavestavaj nas ovde kako ide obuka i sve ostalo u vezi sa time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ćao Marija...dobrodošla ,ovaj forum je deo celokupne  magije oko motora ili skutera u mom slučaju:ljubav:.

 

Evo o ljubimcima na motoru imaš nešto ovde.

 

:dobrodosli2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Nema na cemu,sluzice xj6 dobro,mozes pogledati i kawasaki  250 ,a sto se tice kacige pa scorpion flip ili agv ls2 imam i nisam zadovoljan  narucito sa tezinom a i unutranjost  je srednjeg kvaliteta ali cuva glvu jer sam imao pad sa njom doduse ima malu pukotinu ali odradila je svoje.sad dajem prednost scorpionu pogotovo ako ima pupicu da mogu da stelujem koliko zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki Er5
pre 39 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Evo o ljubimcima na motoru imaš nešto ovde.

Hvala puno za link! Ne znam kako mi nije iskako dok sam pretrazivala tu temu.

 

pre 23 minuta, aleksuzuki 650sv je napisao:

ls2 imam i nisam zadovoljan  narucito sa tezinom a i unutranjost  je srednjeg kvaliteta

Cula sam na par review-ova da se ljudi zale na kvalitet unutrasnjosti a i na kvalitet mehanizma kod modularnog modela zato mislim da cu je preskociti. Videcu sta ima od Scorpion-a u ponudi tog tipa, mozda i nadjem nesto da mi odgovara i cenovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja