Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

znaci ispod 1000eur ni slucajno nedaj, samo iznad ,jbt kakve sve lomine starudije i poluraspadnute kineze ljudi prodaju za 800eur, ovaj tvoj GPZ je zlato :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U zadnje godinu dve sam imao par kombinacija sa gpz. Jednostavno taj motor nema neko trziste. Ljudi ili traze kle ili en ili er5, drugar je skoro prodao tek registrovanog u fenomenalnom stanju sa bas dobrim izduvima za 1150. Tako da se ne nadas bas da ces tek tako dobiti 1000e. Mislim da je 800e mnogo realnije. Ipak ima tu ulaganja, koliko god da deluje da su sitnice, nakupi se tu

 

Svestan sam toga zato se i razmisljam da li prodavati.

Ako ti nije frka za lovu stavi da bude 1000€ ili zamjena za veći. Možda se neko zainteresuje. Inače što kaže gavrolini je tačno, nisu nešto poželjni kod nas, generalno ih svi preskaču kad kupuju veći motor i idu odmah na R-ove, čak i u CG đe su razlike u registraciji između 500 i 600cc preko 100€ bez obzira na kilovate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ne podcenjujem niciji motor samo kazem. Ako pogledas da pegasa sa full koferima u odlicnom stanju 2000.god. covek ne moze da proda za 1300-1400 vec neko vreme onda ti je jasna situacija. Ipak ti je motor punoletan, ni ja ne mogu da se naviknem na to da je 2014. godina i da je sad i 2004 spada u starije motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

neko je morao taj od 500 da kupi, odjavi, plati tamo neke takse, preveze, plati prevoz, carinu i porez, mozda malo i majstora da ga ulicka, a oce malo i da zaradi. to je jedan od razloga, drugi je sto se tamo slabo ceni polovna koriscena roba, svi voze na lizing 2 3 godine pa onda od nemca ide kod turcina, pa kod komsije turcina, pa kod grka malo, kod bosanca i onda dodje na plac gde ga kupuju srbi i bugari. Nemac je odmah uzeo nov model na lizing i terace ga naredne tri godine dok je u garanciji. Tu je ipak standard u pitanju, nazovi nekog iz moto kuca da ti kazu koliko su ukupno prodali novih motora u toku jedne kalendarske godine (mislim na japance motore ne skutere). tu smo gde smo i fala bogu vozimo se.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ma znam ja sve koliko kosta ali jednostavno nije normalno da nas covek sa platom od 300e placa nesto tri puta skuplje od nemca koji ima 3000e. Ja mislim da kod nas ljudi ne znaju da cene to sto ih je nesto sluzilo. Kupe motor, voze ga 3-5 godina i onda ocekuju da za njega dobiju koliko su ga platili+ulaganje+odrzavanje+ako moze i mala zarada. Najvise mrzim kad mi prodavac krene sa pricom "znas ti koliko mene kosta ovaj motor"......aman covece koga boli ona stvar koliko tebe kosta ,vrednost na nasem trzistu mu je takva i cao. Odoh u debeli off.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pazi nije ni Pegaso nesto bog zna sta trazen motor ovde. Ima svoje boljke, i to skupe boljke za razliku od gpz-a. Gpz ovde nije trazen dok npr. na americkom trzistu jedan od osnovnih pocetnickih motora (pod nazivom ninja500r). Shvatam da gpz nije ni neki lepotan, ni tehnicki napredan ali je mali potrosac, nije velika cena registracije, i nema nekih boljki. Dobar je motor. Plus, moj je registrovan na 20kw znaci moze sa A2 kategorijom da se vozi. Ima dosta delova za njega, znaci nije neki model tipa zzr250, zxr400 i slicno.

Nije ni servis skup na 12.000 se steluju ventili itd.

Ali ovde ipak ljudi vole da kupe nesto vise, znaci 600+ kubika, sa 4 cilindra na sta ce ljudi da obrate paznju, pa makar i zvucao kao kanta samo da je glasno.

 

Pratio sam i oglase, 800 evra se krecu gpz-ovi koji su 1. generacija! i koji su farbani bokte pita kakvom bojom, i koji nemaju celu masku i ne znam u kakvom su stanju.

Pa zasto je sada mojih +200 evra toliko puno :neznam: ? A kontam i da stavim 900 isto mi se hvata interesovanje je slabo tako da tij 100 evra ne igra ulogu. Ali da stavim istu cenu nekog ofarbanog dresa, sa rdjavim auspusima-nema sanse. Ja sam napisao sta na mom motoru ne valja i napisao sam sta mu valja.

Sto je rekao bikerboy, za one mrtve dresine i one krsine '80 godiste (kao klasici) moj izgleda kao premija. Od zamene do zamene ulja ja ne dosipam nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja bih voleo da ti dobijes i 2000e za tvoj motor samo kazem sta mislim da je realno. Nemoj gledati koliko ljudi cene motore vec za koliko ih prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Razumem krizu gavrolini, i znam o cemu pricas vec sam prodavao ranije i znam o cemu pricas ali stvarno ne jurim pare tako da ne bih davao u bescenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Pitao sam Nikolu, ali ok :) U Kompp-u nisu imali u katalogu, zato i pitam. Snaći ću se već

 

Nemam dimenzije semeringa jer sam semeringe kupio kod Kawasaki dilera tako da tu nije bilo mnogo mudrolije :) a u viljuške sam sipao Motul 10W Medium

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Ovo mi je tek druga registracija za ER5, ima li neko predstavu koliko treba para? .. , ja spustio cenu na 1250e , slabo se ko i raspituje :staa: , ljudi uglavnom hoce neke zamene za skutere i tako to...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2469 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N

Kakvi bre kvarovi, zna se ovde čiji se motor jedino kvari........ moj :D

 

Kako teku popravke, jel si stavio na papir kako ce da izgleda reinkanacija? Inace kako tece tvoja rehab, jel sve ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

mi smo otvorena kawasaki zajednica, javno i otvoreno govorimo o problemaima sa kojima se susrecemo kao i manama pojedinih modela kawa, a ne kao oni hondasi sektasi, nigde nista o kvarovima, to se kao ne kvari, HONDA je to , :) svi rade samo estetiku, da ne pominjem ostale :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kakvi bre kvarovi, zna se ovde čiji se motor jedino kvari........ moj :D

 

Kako teku popravke, jel si stavio na papir kako ce da izgleda reinkanacija? Inace kako tece tvoja rehab, jel sve ok?

Čekam da mi zarastu noga i prst i da ovi pederi pljunu pare, pa ću da izvršim detaljnu inspekciju motora(rasklopim ga totalno :D) da mogu da donesem odluku, šta i kako dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sto ne pitas mohikanca mozda ce da otkupi za neki projekat :D

A ne ne, moj motor je još dobro iznad standarda za njegove projekrte :D , sumnjam da je u njegovom cjenovnom rangu :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja