Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Tako nesto  i meni rece prijatelj koji se bavi motorima, prodaje, preprodaje, kupuje...

-Da li ti se cuje nesto|?

-Ma, radi ko sat, prede!

-Naranji svinje i ne pipaj dugmadice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

;D ;D ;D

Ja sam nedavno probala GPZ 550, i odličan je ali sam precenila sebe...to je veliko za mojih 50 kg. Manje-više što na vrhovima prstiju dohvatim zemlju, nije to problem, nego puno mi je 190 kg. Vozeći po onoj dolmi kod mornarice (Novosadjani znaju gde je to), nisam smela da ga okrenem :o. Pa sam ga gurala :P. Lep, lep ali to je za korpulentnije bajkere i bajkerke ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

;D ;D ;D

Ja sam nedavno probala GPZ 550, i odličan je ali sam precenila sebe...to je veliko za mojih 50 kg. Manje-više što na vrhovima prstiju dohvatim zemlju, nije to problem, nego puno mi je 190 kg. Vozeći po onoj dolmi kod mornarice (Novosadjani znaju gde je to), nisam smela da ga okrenem :o. Pa sam ga gurala :P. Lep, lep ali to je za korpulentnije bajkere i bajkerke ;D

 

Ne znam za 550 ali 500s je bas nizak motor.Ako te tesi ja imam 60 kg.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa da, visi je gpz550, ipak ima tockove od 18 cola :) ...kad smo vec kod drugih clanova gpz porodice, meni je onaj gpz900 mnogo simpatican. motor je cista klasika. voleo bih da ga nekome mazem na jedan krug ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

pa da, visi je gpz550, ipak ima tockove od 18 cola :) ...kad smo vec kod drugih clanova gpz porodice, meni je onaj gpz900 mnogo simpatican. motor je cista klasika. voleo bih da ga nekome mazem na jedan krug ;)

 

Od njega je i počela era R-motora. To je prvi serijski motor sa punim oklopom. Od tad je prošlo četvrt veka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

eh, pa ko nebi voleo da ima neku noviju mahinu :) ... ma ja to planiram da u nekoj dalekoj buducnosti skupljam klasike kao sto je gpz 900 :P  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ajde da se razbudite malo ;) ... Rep od R6, auspuh ispod sedista, i gomile stvarcica... sta mislite, koliko treba kinte za tako nesto?

post-4174-12879016372346_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Zavisi koliko kostaju te gomile stvarcica, ali sigurno vise nego sto ima smisla. Ja sa svog bogami skidam polako sve sto mu ne treba, na kraju ce da ostanu samo dugmici.

Moje misljenje: budziti gpza ovako = suludo.

Sta fali ovom mom..... (znam, fali oklop  ;D)

post-396-12879016386155_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

furas naked foru? kul, kul i ja sam svog neko vreme takvog terao, cisto da malo promenim :) ...

ako vec furas naked foru, sto ne bi probao nesto ovako ? ... ::) ::)::)

post-4174-12879016389608_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Zato sto ta viljuska i auspuh kostaju vise od mog motora..... na primer  :D..... a i volem ovog mog ovakvog ruznog.....stavicu mu plastiku tek kad ga budem prodavao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kako li se cuje taj top,

ima na moto-berzi nekoliko primeraka, oko 94 god, sa predjenih 50.000+ km, za 1650evra, sta mislite, da li se isplati, da ne bude da mu radim  generalnu, zbog kilometraze?

sta mislite, ipak ste vi iskusni GePeZeovci ...  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Zbog te kilometraze neces raditi motor, radices ga ako je krs  ;)

Skupo je 1650 za gpz '94 ja bi rek'o..... jedino da je ko chasha i da oce da spusti na 1500  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa 1600 je otprilike realna cena za neki 92-93 u dobrom stanju. ma kakva generalna :D ... kupuj i upadaj u klub :) ... za te pare nema boljeg motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

kako li se cuje taj top,

ima na moto-berzi nekoliko primeraka, oko 94 god, sa predjenih 50.000+ km, za 1650evra, sta mislite, da li se isplati, da ne bude da mu radim  generalnu, zbog kilometraze?

sta mislite, ipak ste vi iskusni GePeZeovci ...  :P

 

Da znaš da je taj motor najverovatnije prešao mnogo više od tih 50.000 što tamo piše npr. moj ima 10god. i 45ooo na satu(od toga 10ooo prošle sezone samnom).

 

Kad odeš da vidiš motor, upali ga, poslušaj, probaj i vidi da li ti odgovara, jer je kilometražu najlakše vratiti. A što se cene tiče to ne znam šta da ti kažem, ali s'obzirom da je jenuar mesec mislim da je mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

kako li se cuje taj top,

ima na moto-berzi nekoliko primeraka, oko 94 god, sa predjenih 50.000+ km, za 1650evra, sta mislite, da li se isplati, da ne bude da mu radim  generalnu, zbog kilometraze?

sta mislite, ipak ste vi iskusni GePeZeovci ...  :P

 

Kad nadjes motor koji ti se svidja,znaci odgovara ti cena,vizuelno je ok,prodavac ti ne izgleda kao neki prevarant,

tj.resis da ga kupis.Zamoli ovde,u temi,nekog ko ima taj motor da ode sa tobom i da ga proba.

P.S.Upao sam vam u sektu jer sam ljubitelj Kawe a i svidjaju mi se ove 500tke! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imao sam GPZejca pre par godina, i nemogu se pozalit na njega, stvarno je bio dobar motor, nikakvih problema nisam imao sa njim osim sto me zezao spaner bregaste, sve ostalo je perfektno funkcionisalo, UVEK je palio ko mina, bilo leto ili zima -5 , dobro je isao, kao sto su neki vec rekli hteo je da se zaleti do nekih 180-190 kmh sto je sasvim dovoljno za 500ccm dvocilindricnu masinu od 20 godina...

na kraju mi je cak bilo i zao sto sam ga prodao :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ova 2 oglasa su mi zapala za oko

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23203&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-gpz-500-s

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23194&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-EX500F

 

u kombinaciji je i neki GS500,

i bratov Suzuki Bandit 600, '04god, havarisan pa popravljan, najvise bih voleo bandita, iako je bio havarisan, ja sam ga licno popravljao i znam kako i sta, ali bi to bio prevelik zalogaj za mene,

tako da su u igri

 

GPZ  -  bih uzeo sa 4 cilindra zbog zvuka  :o

GS

Bandit

Hyosung GT250  http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22205&trazi=1&ur=1&model=84&m=Hyosung-Comet-GT250

 

 

 

 

:)  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

;D ;D ;D

Ja sam nedavno probala GPZ 550, i odličan je ali sam precenila sebe...to je veliko za mojih 50 kg. Manje-više što na vrhovima prstiju dohvatim zemlju, nije to problem, nego puno mi je 190 kg. Vozeći po onoj dolmi kod mornarice (Novosadjani znaju gde je to), nisam smela da ga okrenem :o. Pa sam ga gurala :P. Lep, lep ali to je za korpulentnije bajkere i bajkerke ;D

 

Dok si uspela da ga guras to znaci da si polozila i da nije pretezak za tebe!!!  ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

@nesic

 

svakako da je bandit najbolji u ovoj ponudi, ali opet to što je bio havarisan pa sređivan (ko god da je redio to više nije ono što je bilo) je veliki minus. Opet tu stoji i cena registracije koja je nekih 6000 din. ako se nevaram, a razlika je i u 17konja i nekih 20ak kilograma u korist bandita, a još se i javlja problem vetra na većim brzinama.

 

Meni se iskreno GS ne sviđa, a GT sa 250ccm je mnogo slab

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Meni su kočnice bile katastrofa zbog diskova koji su bili u krajnje jadnom stanju tj. puni riseva i dosta ispod minimalne dozvoljene debljine. Onda sam ih promenio i stavio nove JT diskove i sada motor koči neuporedivo bolje. Jedan od razloga zbog koga sam se opredelio za GPZ-a je bio i taj što ima duple diskove napred tako da mnogo bolje koči od recimo Zamahe XJ 600 koja je em teža, a ima samo jedan disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ova 2 oglasa su mi zapala za oko

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23203&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-gpz-500-s

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=23194&trazi=1&ur=1&model=60&tip=500&m=Kawasaki-EX500F

 

u kombinaciji je i neki GS500,

i bratov Suzuki Bandit 600, '04god, havarisan pa popravljan, najvise bih voleo bandita, iako je bio havarisan, ja sam ga licno popravljao i znam kako i sta, ali bi to bio prevelik zalogaj za mene,

tako da su u igri

 

GPZ  -  bih uzeo sa 4 cilindra zbog zvuka  :o

GS

Bandit

Hyosung GT250   http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=22205&trazi=1&ur=1&model=84&m=Hyosung-Comet-GT250

 

 

 

 

:)  :P

 

sumnjiv mi je nesto onaj crveni. mozda je samo tako ispalo na slici, ali izgleda da su mu malo krivi auspusi, i da se boja na nekim delovima razlikuje... mada, ko zna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ja sam imao fabricke koji su bili krivi, tj. desni je bio kriv... pa sam uzeo kratku TORU, koja grmi kao necitava! najbolja investicija ikada ;D!  ajd okaci snimak kako tvoj zvuci, ako imas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja