Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ja se danas igrao malo sa diodama i ispod tablice ubacio Eagle eye crvenu led diodu sa e bay-a. Koštala me je manje od dva dolara, a sija jače od zadnjeg fara. Povezao sam je na plus i minus koji idu na zadnju sijalicu.

 

6gZUp3M.jpg

 

ZbM4lfy.jpg

 

mkTCtUc.jpg

 

47mie3n.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Zanima me kakva su vaša iskustva, da li stavljati drugi top ili ne? Mislim ako se motor ponaša, kako ide? Bilo kakav komentar ili savjet. Da mi je da je malo glasniji a opet ne bi da upropastim granu nekim sjeckanjem i budženjem. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

problem kod er-a je sto moras da seces cev, kad bi stavljao drugi samo ovaj bi razmatro :) kod njih dobijas cevku selnu veliku i selne manje moze svako sam da montira.

http://www.fuelexhausts.com/

evo kako covek odradio i kako se cuje motor.

p.s. koga mrzi da slusa kako je covek radio nek premota na 9.40 da cuje kako se cuje auspuh. Bez dbkilera od 11 minuta.

post-19856-0-21458200-1418054857_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

i ja razmisljam o kupovini novog topa, mada se nisam jos uvek raspitao oko cene..

nadjoh lika na netu izgleda da pravi auspuhe.. moracu da se raspitam kako radi itd, posto zivi u mojoj blizini..

evo linka, fb profil

https://www.facebook.com/flash.inazuma.9?fref=ts

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja se uopste nisam dvoumio oko auspuha.

 

Pre svega, imam stav da motocikl, mora da brunda i da se cuje da dolazi i odlazi.

 

Drugo, jako mi je bitan detalj i treba da bude poseban. Evo kako je to kod mene:

 

Maksimalno kulturica, slip on, sa dve opruge.

XqTjQ2x.jpg

 

Inace, zamenio sam vizir pre par dana:

 

38E3TzA.jpg

 

Inace, ovako zaledjen pali iz prve i nema da omane:

r2qpSXr.jpg

 

Stize hrpa stvari uskoro, ulje, filteri, neki sprejevi za kozmetiku, pa cemo zimi da cackamo.

 

Cekam da padne sneg pa da demontiram ceo zadnji kraj, hocu da ocistim onaj prostor ispod sedista, crash barove saljem na plastifikaciju, izduv cu peskarim i ofarbam da bude pucka i da ispoliram onaj aluminijum na hladnjaku.

 

Treba jos da mu nakacim neke stvari ali samo mi je na hemiju za kozmetiku otislo 40 evrica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zanima me kakva su vaša iskustva, da li stavljati drugi top ili ne? Mislim ako se motor ponaša, kako ide? Bilo kakav komentar ili savjet. Da mi je da je malo glasniji a opet ne bi da upropastim granu nekim sjeckanjem i budženjem. 0stabre.gif

 

Na mom je Dragon Ada i on je za preporuku kako se cuje,grmi ubija ,nemozes da prodjes ili da se priblizis vozilu a da ostanes ne primecen. imam i db killer,a imam i fabricki top koji je prepravljen tako da ovaj uvek mozes da skines i stavis fabricki.. odgovor na tvoje pitanje je : ako stavis neki otvoren top,neces izgubiti performanse ali ih neces ni dobiti ! Dobijas samo zvuk i paznju vozaca u saobracaju(mada ima onih koji ni to ne cuju u svom dzipu il ih samo zabole..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dali neko moze da podeli iskustvo koje je imao prilikom kupovine/izrade nosaca za top case za Kawu er5 .. pitao sam momka sa foruma "Seba011" da mi da ponudu za izradu barova za zastitu agregata i nosaca top case-a i dobio odgovor.. medjutim ja cu za tu cifru morati dobro da stedim neko vreme.. pa me interesuje gde ste vi kupovali / pravili te stvari i naravno po kojoj ceni.. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam kod Sebe radio sve sto mi je trebalo od gvozdjurije. Nosaci za Wingrack, nosac navigacije, nosaci maglenki i jos neke sitnice. Uglavnom, nemas boljeg coveka za taj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Izgleda cu i ja kod njega morati posto ne mogu da nadjem autogeni aparat.. mada mi ne izgleda preterano komplikovano..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Meni je nosač za top case radio drugar. Materijal izašao nešto ispod 2000 din. Drugar nije ništa tražio, ali sam ga častio 2000 din. Iako njemu to nije bilo nešto posla jer ima iskustva i napravio ih je dosta, ne za ER5 nego generalno. Vozio pre, pre tovaren kofer od 42l 180km/h, tako da mislim daj e valjano testian i atestiran :) Na 150 i 160 testiran više puta.

Nisam ga prefarbao nikako, pa me sramota da kačim slike hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

potvrdjujem za Sebu, covek je maximalno korektan i profesionalac u svom poslu, meni je radio nosac kofera za CB, fantastican je, i jos u cenu radi plastifikaciju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel radite nesto ili samo ja srafim :P

 

Nedelja je posvecena Kawi.

 

Ovo na slikama je nesto kaljavo sto se vozi svaki dan :neznam: Bez obzira na sve, mora da bude puckica.

2014_12_14_12_23_38_218.jpg

2014_12_14_12_30_43_452.jpg

 

Prvo je usledilo pranje, klasicno sa ciscenjem agregata, felni, lanca, viljuske... Lanac treba da se opere svakako i generalno sve mora biti cisto zbog malog servisa.

 

Nakon nekih sat vremena, moze se reci da se radi o Kawasakiju ER5.

 

Kawa.jpg

 

Nakon pranja, zamenio sam ulje i pri tom napravio previd, nisam video da mi je ostala zalepljena stara gumica pa sam isprljao dvoriste i izgubio nekih 300gr ulja u sanaciji :neznam: Naucena skola.

 

Zamenio sam i filter vazduha. Naravno, servisni limit je 12000km, ja sam ga u medjuvremenu duvao kompresorom i skontao da, zamena filtera treba da bude ucestalija. Vozimo po jako prljavim i prasnjavim drumovima, filter ima mnogo mnogo teskog posla. Od sada menjam filter vazduha svake sezone bez obzira na kilometrazu.

 

Usput sam podmazao sajle, ocistio i nauljio lanac, podmazao bravice i tak.

 

Motoric sapuce, odusevio sam se kako mirno i tiho radi.

 

Igrom slucaja, lanac i lancanike sam mu menjao pre par meseci a pre par nedelja svecice, servis kocnica sam takodje radio pre par meseci pa mi se rastrskalo. Ja volim da odradim sve u jednom servisu ali o.k. je i ovako. Ostalo je jos da mu u naredim danima zamenim lezaj upravljaca i usput cemo da pregledamo ventile i vakuume karbova. Radi super, ali ajd', nece da skodi. To je to, bukvalno nema nista da se dira na putu ka 100,000 km.

 

Naravno, imam u planu nesto kozmetike, poliranje i farbanje auspuha, poliranje alu na bokovima hladnjkama, farbanje wingracka i plastificiranje crashbarova.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

ima li neko ideju gde mogu da nadjem set za reparaciju karburatora za er5 , karbovi su keihin cvk34 ...

pre par dana sam ih skinuo, u ocajnom su stanju.. 0tuzan.gif nije ni cudo zasto je trosio vise goriva..0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

http://www.wemoto.co...s_ex_500_a1/87/

 

Evo ima ovde ako mozes nekako poruciti.

 

mislim da ni ovde ne mogu da kupim iglu sto ide na siber a treba mi i dizna gde naleze igla kao i drzac igle 0tuzan.gif

 

http://prntscr.com/5lwy9k to su stavke pod C,D,I

 

specifikacija http://prntscr.com/5lwyzb

sto he bzvz ne postoji oznaka za Needle Jet i Needle Jet Holder

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja