Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem alu felne 4x108 15" za Berlinga

Recommended Posts

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Nasledio sam Berlinga 2001 1.6 benzin/tng, kog mi je bilo greota prodavati jer je ko čaša spolja, pa sam odlučio da ga dovedem u savršeno stanje i ostavim sebi za radni auto...

20230117_130003.thumb.jpg.fa4ed6f90f0f7c161664bf64dbf98cb0.jpg

Iako finanijski cela prica oko Berlinga nema smisla, nekad srce radi sta glava ne konta :) 

Tako da sad imam problem da mi bodu mi fabričke  celicne 14ice, pa bih bar sad za proleće da spremim neke lepe alu 15" ice....

 

ono što sam našao na netu, njemu pašu felne:

4x108 15" centralna rupa 65.1 i 6Jx15 ET18

eventualno moze i varijanta sa gumom ako je letnja guma u  dobrom sTanju na njima (185/65R15)

 

shodno tome, ako nekom stoje neke felne ili se bavi tim, slobodno nek mi prosledi ponudu, pa da do promene guma nadjem nesto ubavo za njega :)

 

i da, vidim na nekim tablicama da mogu i 16" felne i gume:

185/60R16 i 195/55R16 na 6Jx16 ET18

ali nisam dovoljno u materiji, pa ne znam koliko je pametno sa 14 na 16 preci? 

 

Promenio član zlig0r
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4
13 hours ago, zlig0r said:

eventualno moze i varijanta sa gumom ako je letnja guma u  dobrom stanju na njima (185/65R15)

 

 

Mala greska u kucanju kolega. :lol3:

Inace lep auto, pomislio sam da je na prodaju. Ja bih nesto tako trebao uzeti za posao. 

Promenio član Drelens

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 3 sati, Drelens je napisao:

Mala greska u kucanju kolega. :lol3:

Hvala kolega, ispravljeno!

 

Moj pokojni ujak je toliko pazio taj auto, da ga recimo nije terao kad je sneg jer tad postoji sansa da so sa asfalta dodje u dodir sa berlingom...ali isto tako, kad je pao u krevet i dok nije otisao na onaj svet, nikom od nas nije bilo dozvoljeno da pipa njegovog ljubimca...sto je dovelo do toga da auto 3 godine stoji u garazi bez paljenja i pomeranja...uz sve to, isteklo i 10 godina od ugradnje plina, crkao aku, zapekle sajle....

 

posto sam ga u tom stanju mogao prodati za tepsiju ribe, prebacim ga kod prijatelja kog smatram vrsnim mehanicarem, pregledamo sve i dodjemo do toga da sobzirom da je ulazna cena bila 0, a osnova autoimobila odlicna, ako je agregat citav ima smisla menjati sve ostalo na njemu...posto je sam agregat preziveo stajanje, i ima 170.000 na satu, odluka je bila jednoglasna...mislim da sam sad vec presao 1000e ulozenih... 

 

u ponedeljak ide na zamenu boce i atest gasa, i posle toga na regu. i ostaje ta neka moja "sminka", poput malo ozbiljnijeg playera i zvucnika, parking senzora, felni...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Dobar je Berlingo. Ja sam jednog uvezao iz CH za prodaju,relativno brzo ga prodao za 1950€ , 2005 godište. Ima lepu opremu,tempomat,naslone za ruku. Baš udoban,samo je moj bio restajling.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

O ulaganju ne vredi polemisati. Sama ta draz i osecaj koji to sredjivanje daju coveku je ne zamenjivo. Mene ceka neka slicna restauracija mog apn koji mi je otac dao. A imam i juga koji ima slicnu sudbinu kao berlingo. 

Uvek sam posebnu paznju imao, prema stvarima koje znam da je neko tako cuvao, i nekakav poseban odnos. Mogao bi postaviti neke fotografije ako imas u adekvatnoj temi. Mozda jos nekog interesuje kako je tekla restauracija. 

Izvini za off. 

Promenio član Drelens
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 5 minuta, Drelens je napisao:

A imam i juga koji ima slicnu sudbinu kao berlingo. 

Ako sta bude trebalo, slobodno viči ...

 

...

pre 6 minuta, Drelens je napisao:

Mozda jos nekog interesuje kako je tekla restauracija.

Mene zanima startovanje agregata posle toliko godina stajanja pa ako je kolega raspolozen neka reče koju o tome.

Pre 9 sati, zlig0r je napisao:

posto je sam agregat preziveo stajanje,

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moracu da pitam prijatelja koji je tacan raspored poslova obavljen pre prvog paljenja, posto nisam imao potrebu da kontrolisem sta majstori rade...znam da je prvo bilo skidanje tanka (sa 40 litara benzina u njemu), i da je pumpa za gorivo izgledala kao neki vanzemaljac...znam da su slali i dizne na pranje...da su jedva skinuli pumpu za vodu...bilo je malo rvanja, ali kad su ga upalili, kazu prede agregat savrseno....imam spisak svih delova koji su kupljeni i zamenjeni....a izmenjeno je sve i svasta...

 

inace, od ujaka ostao i tomos automatik...na zalost, njegov agregat je zakovao, te sam motorin prebacio na sigurno za sad...tek je taj motorin posebna prica za mene...kad sam sa 14 polozio psp, nije mi dao da ga vozim, iako me pre toga turirao da mi ne da jer nemam polozeno...mislim da sam mesecima bio besan na njega....te tomos planiram da potpuno sredjivanja i sacekace mog sina i cerku, da imaju prvi motor, jer sam ga ja na zalost nikad nisam provozao, pa da neko nadomesti ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

To za automatik sam zapamtio, pisao si vec u nekoj temi. Nemoj to sredjivanje propustiti da ispratis fotografijama. :)

Kad si slobodan i ako si voljan, mozemo se videti negde da razmenimo iskustva i popiti kafu, ja castim.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 29.1.2023. at 3:49, zlig0r je napisao:

 i ostavim sebi za radni auto...

 

Tako da sad imam problem da mi bodu mi fabričke  celicne 14ice, pa bih bar sad za proleće da spremim neke lepe alu 15" ice....

 

ono što sam našao na netu, njemu pašu felne:

4x108 15" centralna rupa 65.1 i 6Jx15 ET18

eventualno moze i varijanta sa gumom ako je letnja guma u  dobrom sTanju na njima (185/65R15)

 

i da, vidim na nekim tablicama da mogu i 16" felne i gume:

185/60R16 i 195/55R16 na 6Jx16 ET18

ali nisam dovoljno u materiji, pa ne znam koliko je pametno sa 14 na 16 preci? 

 

Овако са слике , лепо ауто , лепо сређен .  Лично ми се  Берлинго  ( и то овај први што је изашао  "96 ) свидео када сам га први пут видео на сајму.   

Ако ће бити радни онда би гума требало да има меса.   Смањивањем  тога кроз,   висина  гуме  (70,   65  , 60 , 55 и повећавањем величине  фелне  )  даје му  више стабилности и крутости а умањује удобност , лежерност  ...  Ако ће да буде радни боље остави мало јаче .  

Одговарају ти  од Пежоа  306  ( 91 - 2001)  ,   309  (85-93)  ,  406 (95 - 2004) , Партнер ( 96- 2008)  , Опел Кросланд (2013 -      )  , Ксара Пикасо  (2000 -2006)   ,   Ц5   (2001 -2008)  , Ц3 Пикасо  ( 2009- 2017) .     

 

Све остало је или маторо или ЕТ број не одговара ( фелне превише увучене или избачене.   Пример је   206  којих има да бираш  али је  ЕТ 27 - одступање 9мм није нешто , за толико прилази кочионим клештима,  за толико ће бити увучена )    

 

Бирај лагано , као себи  ;) 

фебне цитроен.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 19 sati, Drelens je napisao:

Kad si slobodan i ako si voljan, mozemo se videti negde da razmenimo iskustva i popiti kafu, ja castim.:)

jašta nego će da odemo...pusti mi samo broj fona porukom pa se dogovaramo...

 

@Jašim, pod tim "radni" mislim prevoz  sa i do posla, a ne poslovno tovarenje necega u njega i arcenje u tom smislu :) 

i svaka cast za to znanje oko felni, nista ne kapiram, i sto vise gledam brojke i oznake po oglasima, manje mi jasno :stabre:

 

 

inace, berlingo danas preteran kod plindžije da pregleda sve... sigurno mora nova boca i onda atest...ako se sve posloži kako treba, moguće da će biti i registrovan do kraja nedelje...

 

Screenshot_20230130_173146_Gallery-01.thumb.jpeg.628de90bbb006810cae6625a4403d402.jpeg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

фабрика каже   

 

 

Berlingo 96 - 2007.png

са 175/65/14   на   175/60/15    било би малог одступања  

Пречник :  58,31  /   59,1          обим :  183,19 / 185,67     бр обртаја по км :   545,89 / 538,6       обртају у сек при 100км:  15,16 / 14,96                       при брзини од 100 сат би показивао 98,66                  разлика пречника:  1,35 %

 

Што се мене сматра неке лепе 14тице ,   евентуално 15 

Promenio član Jašim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

update:

plindzija zamenio bocu, odradio sve oko instalacija, i dobih novi sertifikat na 5 godina (+ reatest na jos 5)...

auto prebacen na tehnicki, ali boze moj, FT1P...nemam original potvrdu da je majka izmirila dug prema drzavi, tj da je platila porez na nasledstvo (imam original resenje po kom je platila,uplatnicu da je platila, kopiju potvrde da je platila, i rešenje da sam ja oslobodjen plaćanja....ali avaj...) ...no sutra i to stize, pa se nadam da ce ubrzo i tablice biti namontirane....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Imam ja 17 ice sa Picasa. Mogu ti slikati (kao cetvrte u prvom redu...od prilike).

Fabricko stanje 150 eura. Imaju letnje gume na sebi, ali gume su lose, mogu mozda jos malo.

063 266 606 Boban Matić

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

huh, nisam siguran da 17ice mogu uopste na njega...koje god tabele sam gledao, 16" je max.....

generalno, posle zbog guma, mislim da je najbolje da ostavim ove celicne 14ke za zimski set,  a da kupim 15ke alu za letnji...

 

cak, da su mi recimo ove felne blize, i da znam da pasuju, ne bih časa časio koliko su mi fan-ta-zi-ja - što bi rek'о gosn Čvarkov

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

inace, juce sam odneo i original papir koji je falio, pa mi javili uvece da ce danas da rade tehnicki i registruju....

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Ове  14 тице су много избачене .  Можда би могао да  исечеш рубове па да легну      :lol2: 

Гледам , овако истурене фелне 4 x 108  са ЕТ42  једино је носио Фокус РС  2002-2003 

Точак држи централна рупа и мора да одговара 100%  или да се прстенује.  Шрафови фиксирају.   

Иначе , баш су лепе, сјајне  и добра је цена .   ;)  

Promenio član Jašim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

hvala kolega, sto mislis na mene!

 

ali, doslo je do obrta, posle 30ak predjenih kilometara sa Berlingom, zazvonio telefon, covek dao ponudu koju nisam mogao da odbijem, te je Berlingo dobio novog vlasnika....

shodno tome, obustavlja se potraga za felnama...a vama svima hvala na pomoci i ponudama ;)

 

 

20230208_142206-01.jpeg

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako sam i ja prodao auto. Skontao da auto koji je u nadprosečnom stanju, kompletno servisiran, vredi više od eura. Jedino se tešim što imam veći auto, što nije da mi nije potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja