Jump to content

Moto Zajednica

Potrebni saveti

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 43 minuta, doktor je napisao:

@Gile

U 5 dana je baš tesno. 2 dana za odlazak i povratak i ostaje 3 dana. Ovaj krug što si naveo teško...osim ako nije puka vožnja bez mnogo stajanja.

Jedino ako si mislio 5 dana vožnje, bez odlaska i povratka, onda OK.

Tako je i planirano, 5 dana na motorima, plus odlazak i dolazak autom do Slo, nocu, da se ustedi na vremenu. Ako imas nekih sugestija sta joa obici na toj ruti tu smo.

Promenio član Gile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mislim da vam je krug kroz Švicu višak. Umesto toga, radije bi vreme iskoristio za Grossglockner i npr. Nockalmstrasee u Austriji.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9
Pre 1 sat, e-mayl je napisao:

Aplikacija sa dosta informacija o Alpskim prevojima (lokacija, prohodnost...)

 

PLAY.GOOGLE.COM

Everything about alpine passes and passes by motorbike and car

 

 

 

Ne mogu da provalim gde da podesim da aplikcija bude na Engleskom jeziku.  Sve info su na Nemackom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 4 sati, e-mayl je napisao:

Na žalost nema ta opcija.
Google translate...

Dzaba, nepismeni smo na nemackom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 6 sati, doktor je napisao:

Mislim da vam je krug kroz Švicu višak. Umesto toga, radije bi vreme iskoristio za Grossglockner i npr. Nockalmstrasee u Austriji.

Odlicno, uzecemo u razmatranje. Ima jos vremena do polaska, treba sve uklopiti, nas zgusnut raspored sa obavezma pre svega. Da sam u mogucnosti i 15 dana bih se zadrzao tamo. Nego gde i kako nalazite smestaj po Italiji? Samo Booking ili ima jos neka fora? I sme li se ici na varijantu da se smestaj nadje na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 1 minut, Gile je napisao:

Odlicno, uzecemo u razmatranje. Ima jos vremena do polaska, treba sve uklopiti, nas zgusnut raspored sa obavezma pre svega. Da sam u mogucnosti i 15 dana bih se zadrzao tamo. Nego gde i kako nalazite smestaj po Italiji? Samo Booking ili ima jos neka fora? I sme li se ici na varijantu da se smestaj nadje na licu mesta?

U Dolomite nikako bez rezervacije. U septembru prosle godine nisam mogao da nadjem smeštaj nigde od insbruka do kortine, na kraju sam se spustio skroz do mora i tu prespavao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
14 hours ago, Gile said:

Odlicno, uzecemo u razmatranje. Ima jos vremena do polaska, treba sve uklopiti, nas zgusnut raspored sa obavezma pre svega. Da sam u mogucnosti i 15 dana bih se zadrzao tamo. Nego gde i kako nalazite smestaj po Italiji? Samo Booking ili ima jos neka fora? I sme li se ici na varijantu da se smestaj nadje na licu mesta?

U sezoni je svakako dobro pogledati malo smeštaj. Ja rado koristim booking. Dobra varijanta su i bungalovi u kampovima, ima ih u dolinama, pored jezera...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Pre 15 sati, Gile je napisao:

Odlicno, uzecemo u razmatranje. Ima jos vremena do polaska, treba sve uklopiti, nas zgusnut raspored sa obavezma pre svega. Da sam u mogucnosti i 15 dana bih se zadrzao tamo. Nego gde i kako nalazite smestaj po Italiji? Samo Booking ili ima jos neka fora? I sme li se ici na varijantu da se smestaj nadje na licu mesta?

Gledaj i Airbnb. Sto se tice Italije na Bookingsu, dobro obrati paznju na "sitna slova" jer moze da se desi da na prikazanu cenu treba da doplatis neke takse ili se trazi depozit. Jos jedna stvar vezana za Italiju i za kampove. Kao sto rece @doktor kampovi su dobra opcija, ali vecina njih isto ima caku, a to je da traze doplatu za posteljinu i peskire.

Uglavnom, obrati paznju na ta sitna slovca dok budes trazio smestaj da se ne iznenadis neprijatno. Slatke muke..... Srecno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Doplata je i za "final cleaning", ali uz sve te doplate, smeštaj za npr. 4 osobe je jeftiniji od noćenja u hotelu, pansionu i sl. plus motori su tu, a može i da se pripremi neka klopa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Imate neke kontakte tih kampova, neki sajt, ili ih nalazite na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U svakom GPS-u imaš gomilu kampova u POI.

A možeš i preko googla da pogledaš...kucaj camping pa neku interesnu zonu npr. Dolomiti, Garda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Zna li neko orijentaciono cenu trajekta Split - Ankona u junu ... Najjeftinija varijanta , bez sobe ... I da li je za taj period potrebna rezervacija ili može na licu mesta da se kupi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
4 minutes ago, Presretac said:

Zna li neko orijentaciono cenu trajekta Split - Ankona u junu ... Najjeftinija varijanta , bez sobe ... I da li je za taj period potrebna rezervacija ili može na licu mesta da se kupi 

Proveri sve preko sajta Jadrolinije. Cena okvirno oko 130e ukupno cena za motor i za tebe sedista. Soba izlazi skuplje za nekih 30e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Presretac kad budeš gledao cene za trajekt, uvek gledaj cene direktno na sajtu prevoznika. Nemoj da rezervišeš karte na pretraživačima/bukerima ferry linija. Razlika u ceni zna da bude i po 50 eur. Preko pretraživača možeš da se informišeš koji prevoznik vozi i kad. Ali karte kupuj na sajtu prevoznika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Ja planiram u Junu da idem. Trajekti ne idu svaki dan nego 3-4 puta nedeljno. Ja sam recimo hteo u petak 09.06 ali ne ide pa cu ici 08.06. Sledeci je 11.06.

Uvek treba uzeti kartu pre jer em je lakse i brze, em sigurnije. Ako planiras da nastavis put sutradan i vozis 300-400km, plati tih 50 evra vise za kabinu i naspavaj se ko covek. 
Dole su cene za dvoje sa motorom, sa i bez kabine.

 

 

B1423AAD-C861-47DE-BF9F-4AAAB3D104EF.png

002A8A0C-AA0C-4CC7-800A-A5A647E0ABC0.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Valjevo

Sada sam pogledao ... 100e 1 putnik , motor, paluba ... E sad , valjda može na palubi da se koristi vreća , eventualno podloga za spavanje ... Nadam se da ima i natkrivenih mesta u slučaju kiše ... Da ne širim šator ...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
Pre 3 sati, Presretac je napisao:

Sada sam pogledao ... 100e 1 putnik , motor, paluba ... E sad , valjda može na palubi da se koristi vreća , eventualno podloga za spavanje ... Nadam se da ima i natkrivenih mesta u slučaju kiše ... Da ne širim šator ... emoji3.png

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

Šiba vetar nemormalno, i hladno je. Ja kad sam bio pre par godina u septembru bilo je ledeno na palubi od vetra i otvorenog mora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Deck odnosno psluba podrazumeva spavanje u separeima brodskih salona, a često i po ćoškovima u vrećama. Ne ostaje se napolju preko noći.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja