Jump to content

Moto Zajednica

Potrebni saveti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Planiram u maju-junu da vozim Italiju, konkretno Emilia Romagnu, Toskanu i Dolomite. Prva opcija je da se spustim do Trebinja na skup, pa dalje jadranska Split ili Zadar do Ancone, pa Misano/Tavullia. E sad odatle treba napraviti neku lepu rutu do Como-a ili Garde, ukljucujuci ona brda Toskane sa slika :) gradovi me ne interesuju previse. Moze oko Bologne i Firenze ali ne bih ulazio u obilazak samih gradova, bio sam. Druga opcija je kraj maja, da se uhvati Mugello. U tom slucaju ne bih isao na Trebinje i jadransku nego Visegrad-Sarajevo-Split-Ancona. U svakom slučaju to je prvi deo puta koji je potrebno isplanirati, a drugi deo su Dolomiti, od lago di Como ili Garde do Bleda. 
Ako nekoga ne mrzi, neka piše šta treba videti, koje passove, kuda proći, šta izbegavati…. Hvala :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Mozda ovo moze da ti pomogne.

WWW.MOTOITINERARI.IT

Itinerari moto Lombardia,itinerari in moto motoitinerari.it, per scoprire e percorrere strade, paesaggi, luoghi. Seleziona un itinerario della lista oppure cercalo per parole chiave...

Ja planiram za maj jednu italijansku turu, ali krecem iz Barija. Akcenat je na centralnoj Italiji, pa sam istrazivajuci naleteo na ovaj sajt gde ima dosta nekih interesantnih predloga, pa mozda nadjes nesto zanimljivo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 23 minuta, Kadezi je napisao:

Ja planiram za maj jednu italijansku turu

Blago tebi, ja za 1.maj moram da krečim a ove godine bas lepo padaju neradni dani.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 26 minuta, Kadezi je napisao:

Mozda ovo moze da ti pomogne.

WWW.MOTOITINERARI.IT

Itinerari moto Lombardia,itinerari in moto motoitinerari.it, per scoprire e percorrere strade, paesaggi, luoghi. Seleziona un itinerario della lista oppure cercalo per parole chiave...

Ja planiram za maj jednu italijansku turu, ali krecem iz Barija. Akcenat je na centralnoj Italiji, pa sam istrazivajuci naleteo na ovaj sajt gde ima dosta nekih interesantnih predloga, pa mozda nadjes nesto zanimljivo.

Hvala!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@travelmansamo da znas da sam samo zbog tvog putopisa ubacio u turu San Marino. I reko ajd da te pitam za smestaj negde u tom kraju i setim se: covek spava u autu... :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 7 minuta, Kadezi je napisao:

@travelmansamo da znas da sam samo zbog tvog putopisa ubacio u turu San Marino. I reko ajd da te pitam za smestaj negde u tom kraju i setim se: covek spava u autu... :)

Da si me pitao za cene pašteta i narezka to bi znao al za krevet :neznam: ....

 

Benzin je 20/25 centi jeftiniji nego u italiji, to sam zapamtio.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, Kadezi je napisao:

@travelmankoje su cene pastete i narezka u C marketu u San Marinu i okolini?:)

Sve zavisi od namene, one za slikanje po haubi su skuplje od onih obicnih sto se jedu na klupi u parku gde te niko ne vidi :ph34r: ...

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Toscana je prelepa i ne treba ti neki naročiti plan. Ja sam jedne godine vozio po ADAC-ovim kartama i bilo je vrhunski.

Ne znam koje si gradove posećivao, ali definitivno neki vrede da se posete...Siena, Montepulciano...Između Firence i Bologne je Passo dela Futa, omiljeni put za lokalne motoriste, uključujući i Chalet Raticosa (biker point), a i restoran Futa Pass (posebno mesto za ljubitelje relija Mille Miglia).

Što se tiče Dolomita, Garda je mnogo više na putu nego Como. Odatle su ti čitavi Dolomiti na tanjiru. Dosta zavisi i od broja dana kakvu rutu možeš da napraviš.

Ima ovde na forumu nekoliko putopisa koji ti mogu pomoći u planiranju.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 22 minuta, doktor je napisao:

Toscana je prelepa i ne treba ti neki naročiti plan. Ja sam jedne godine vozio po ADAC-ovim kartama i bilo je vrhunski.

Ne znam koje si gradove posećivao, ali definitivno neki vrede da se posete...Siena, Montepulciano...Između Firence i Bologne je Passo dela Futa, omiljeni put za lokalne motoriste, uključujući i Chalet Raticosa (biker point), a i restoran Futa Pass (posebno mesto za ljubitelje relija Mille Miglia).

Što se tiče Dolomita, Garda je mnogo više na putu nego Como. Odatle su ti čitavi Dolomiti na tanjiru. Dosta zavisi i od broja dana kakvu rutu možeš da napraviš.

Ima ovde na forumu nekoliko putopisa koji ti mogu pomoći u planiranju.

Hvala. Obisao sam I firenzu i bolognu pa za njih kaxem ne bih opet. Ostalo cu sve da pogledam :) 

sa brojem dana nisam ogranicen mnogo ali od 7 do 10 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Pregledaj Youtube kanal od  Čika Storija https://www.youtube.com/@CikaStory vozio čovek solo ili sa ekipom prošle godine Toskanu (serijal Moto tura Krug po Mediteranu) i Alpe (serijal 7 Alpinerosa) pa ćeš tu naći puno lepih opisa i preporuka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pratim temu, ženče i ja planiramo u junu takvu turu ali malo drugim smerom.

Slovenija - Alpi - Garda - Toskana.

Veće gradove izbegavam jer nemamo toliko vremena da ih obiđemo kako valja, to ostavljamo za neki drugi put sa društvom i kolima.

Ne volim da se cimam u moto opremi po vrućini. Biće razgledanja ali manjih mesta kroz koje se budemo vozili.

Mi planiramo do 14 dana, sve zavisi od vremenske prognoze. Ako nam nije naklonjena menjamo rutu u hodu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 21 sati, Kadezi je napisao:

@travelmansamo da znas da sam samo zbog tvog putopisa ubacio u turu San Marino. 

....

Pre 21 sati, travelman je napisao:

Blago tebi, ja za 1.maj moram da krečim a ove godine bas lepo padaju neradni dani.

....

Samo da znas da sam zbog tebe odlozio krecenje, proradio mi pundravac citajuci tvoje planove.

Kazem zeni sinoc bolje da krećimo tokom leta, kad otopli jel za 1.maj mozda bude kisovito :ph34r: ...

 

Kaze ona, pa nisam ni ocekivala da ces 4 dana biti u kuci.

 

Odo da planiram drezden i okolinu, truba mi  azurna obala  na 4 dana :vitez::vitez: :vitez:

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@travelman, pa realno, ko jos kreči za 1. maj. Praznik rada čoveče. Za nas proletere i radni narod, to mu dodje crveno slovo. Tako da si dobro odlučio. Čekam sa nestrpljenjem da obelodaniš tu istočnonemačku turu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Drugari, išao bih letos s motorima i drugarima do Stelvio Passa, na tu stranu još nisam otišao, pa red je i Alpi da se prođu motorom barem jednom u životu. Ima li neko iskustva, koje su najbolje rute, gde je najbolje proći, šta videti. Konkretno me buni na Google Maps kad pokušam da izaberem Stelvio Pass, ne dozvoljava mi da prođem kroz njega, a negde na internetu pročitao da je taj put zatvoren od X do X meseca. Interesuje me šta se tu zbiva i koja je zapravo ruta kojom uglavnom ljudi idu motorima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@Paljevina

WWW-TRUERIDERS-IT.TRANSLATE.GOOG

È la strada più alta d’Italia, e un’impresa che rimarrà tra le tue grandi avventure in moto. Su TrueRiders il miglior itinerario sul Passo dello Stelvio.

When is the Stelvio Pass open and when is it closed

The Stelvio Pass usually closes in October and reopens in June . In the cold months, temperatures below zero and frequent snowfalls prevent it from opening. 

The precise dates vary from year to year and are communicated not long in advance: check institutional or tourist sites to be sure of this year's opening and closing dates. 

For this reason, the best time to travel it is summer . However, we advise you to pay attention to the weather (only set off if good weather is forecast) because the cold and the rain can be quite dangerous on a winding route like this. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Upravo sada, Kadezi je napisao:

@Paljevina

WWW-TRUERIDERS-IT.TRANSLATE.GOOG

È la strada più alta d’Italia, e un’impresa che rimarrà tra le tue grandi avventure in moto. Su TrueRiders il miglior itinerario sul Passo dello Stelvio.

When is the Stelvio Pass open and when is it closed

The Stelvio Pass usually closes in October and reopens in June . In the cold months, temperatures below zero and frequent snowfalls prevent it from opening. 

The precise dates vary from year to year and are communicated not long in advance: check institutional or tourist sites to be sure of this year's opening and closing dates. 

For this reason, the best time to travel it is summer . However, we advise you to pay attention to the weather (only set off if good weather is forecast) because the cold and the rain can be quite dangerous on a winding route like this. 

Hvala! Znači zatvaraju ga zbog snega i lošeg vremena, može da se prođe leti motorom?

 

Isto me zanima, šta je sa zakonima, mora li fabrički auspuh da se vraća ili može aftermarket s homologacijom + db killerom? I je l ima ono neka fora da ne smeju motori da prolaze kroz određene delove Alpa ili je to isto na nekoj vremenskoj bazi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Google prikazuje stanje na putevima u realnom vremenu. Stelvio (kao i još mnogo drugih planinskih puteva) prikazuje zatvoren zimi.

Auspuh koji je homologiran i sa db kilerom je u redu.

Pretraži na forumu putopise iz Alpa, dobićeš dosta odgovora o rutama.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
10 minutes ago, doktor said:

Google prikazuje stanje na putevima u realnom vremenu.

Da, podrazumevano je tako. Ali mislim da postoji opcija da se i zada referentni datum, pa i vreme. Makar je nekada postojala takva opcija.

 

Edit: Mada je to važilo za rute javnim saobraćajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Odlicna tema. I ja sa jos par drugara imam u planu slicnu turu, samo sto bi smo mi natovarili motore na prikolicu i tako isli do Slovenije, da ustedimo vreme i sacuvamo dupe za ono sto sledi. A onda kanjon Soce, Vrsic, Kranjska gora, Dolomiti, Stelvio, ulazak u Svajcarsku i Umberail pass ili kako se zove, pa preko Livinja jos jednom na Stelvio, odatle polako ka Austriji, Top Mountain moto muzej da se obidje, Klagenfurt, Jezersko i to bi bilo to u grubo. Bar 5 dana voznje, tesko je vise zbog obaveza. Krenuli bi smo krajem juna ili pocetkom jula, zavisno od vremenskih uslova. Ko zna, mozda se i sretnemo negde gore, Boze zdravlja!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Cene smestaja su paprene, ali sta je tu je. Ostalo bi trebalo da bude podnosljivo s finansijskog aspekta. Carnex gotova jela uvek imaju na akciji. :-p Od jula krecu guzve zato bi smo i isli da kazem u predsezoni. Svi saveti i predlozi su dobrodosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Gile

U 5 dana je baš tesno. 2 dana za odlazak i povratak i ostaje 3 dana. Ovaj krug što si naveo teško...osim ako nije puka vožnja bez mnogo stajanja.

Jedino ako si mislio 5 dana vožnje, bez odlaska i povratka, onda OK.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Pozdrav,

Kao jedan od clanova @Gile ekspedicije, da dodam, planirano je 5 dana voznje bez odlaska i povratka. A najverovatnije do Slovenije i nazad motore vozimo autom na prikolici.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja