Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem alu felne za Renault Thaliu 175/65/14

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Tačnije razmišljam o kupovini, ali me to zamara kada čitam oglase, te da li su oguljene, pa krive, pukle, varene ...

Razmišljao sam i o novima, ali mi rekoše da su bolje polovne original, nego nove Kineske.

Kako se ne razumem u tu tematiku, ne bih voleo da nešto bude skarabudženo, sa nekim reducirima/prstenovima,

već felne koje stvarno idu za taj auto.

To je limuzina na bazi Clia, a nosi gume 175/65/R14

 

 

DSC00022.jpg

Promenio član vujo032

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Napisao si dimenziju potrebnih pneumatika, kada kupujes felne bitno je koliki je broj te raspon rupa za srafove i precnik centralne rupe, jote i et biras prema ukusu. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aluminijumske felne 15" 4 x 100, za: , prečnik: 15", broj i raspon rupa: 4 x 100, širina 6 j, 4 komada, Varvarin. Cena 180 € - Felne i ratkapne - Polovni Automobili

Bi li pojačao felne na 15"?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aluminijumske felne 15" 4 x 100, za: , prečnik: 15", broj i raspon rupa: 4 x 100, širina 6 j, 4 komada, Mladenovac. Cena 165 € - Felne i ratkapne - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aluminijumske felne 15" 4 x 100, za: , prečnik: 15", broj i raspon rupa: 4 x 100, širina 6 j, 4 komada, Varvarin. Cena 180 € - Felne i ratkapne - Polovni Automobili

Bi li pojačao felne na 15"?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aluminijumske felne 15" 4 x 100, za: , prečnik: 15", broj i raspon rupa: 4 x 100, širina 6 j, 4 komada, Mladenovac. Cena 165 € - Felne i ratkapne - Polovni Automobili

Evo ti ove u Čačku 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aluminijumske felne 15" 4 x 100, za: , sa gumama, prečnik: 15", broj i raspon rupa: 4 x 100, širina 6.5 j, 4 komada, Čačak. Cena 150 € - Felne i ratkapne - Polovni Automobili

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Da li ja nešto ne kapiram,  ja sam razumeo da ovo što piše na gumi R14 znači da meni trebaju 14 felne?

Jel to 14 inča, coli, čega :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Precnik felne koja tebi treba je 14 inca. R14 je radius 14 inch. Sirina felne je 5.5 inca. Mozes da ides na malo uzu ili siru felnu jer guma trpi savijanje po toj osi, npr 5 inca ili 6 inca ali ne previse.  Precnik ( Radius) felne ne mozes nikako da menjas ako planiras da stavis gumu koju si napisao u naslovu.

Sto se gume tice 175 je sirina u mm, 65 je visina zida gume u procentima u odnosu na sirinu a 14 je precnik felne u incima na koju guma naleze.

Inace JOTI su glupost. Ta mera ne postoji vec ju je nas narod izmislio iz neznanja i prenosi se sa generacije na generaciju.

To J sto pise u opisu felne je oblik prihvata gume na falcu felne. Ima i drugih… K, H…

 

edit: pod neznanjem nisam mislio na bdada da se ne uvredi covek, vec na nekog ko je odavno video oznaku J i nije se ni raspitao sta znaci vec je to proglasio Jotom, merom za sirinu felne, sto je glupost samo po sebi, a onda krenuo to da propagira dalje sto je tek tragedija.

Promenio član francuz69
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Hvala,  -  Izgleda da su 14-ice najređe po oglasima :(

Promenio član vujo032

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa nije baš da ima puno zanimljivih 14ica. Ja sam imao Intra T line na Clio i imao sam sreću da ih nađem a pri tom su bile i povoljne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder
Pre 1 sat, Rale-Ča je napisao:

Imam 14- ice za Renault, mogu sutra da ih slikam, cena 100 e

O.K Rale.

Poslao sam ti p.poruku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 16.1.2023. at 8:44, francuz69 je napisao:

Inace JOTI su glupost. Ta mera ne postoji vec ju je nas narod izmislio iz neznanja i prenosi se sa generacije na generaciju.

To J sto pise u opisu felne je oblik prihvata gume na falcu felne. Ima i drugih… K, H…

 

"ЈОТИ" можда јесу глупост али број код  слова   Ј  значи ширину између монтирајућих прирубница на точку  и није ради украса на  флени.    Тај број се упарује са ширином гуме.   

Словна ознака  Ј  , као што си  написао ,  је облик  ивице/ прихвата .   Ј   је за  путничке аутомобиле , "обичне"  гуме и фелне .    

Тако да опрости неуком народу што уз битан број користи небитно слово .    :)

 

Што је БДАДА написао ЕТЗ број 34-38  ( веома битно - избаченост фелне у односу на главчину )  одговара

Клио 91 - 98 

Канго 98- 2007 

Меган  95 - 2002 

Твинго  93 - 2007 

Твинго  2014 -                                            ( Твинго 2007-2014 је 29  тако да  не  пије воду )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nisi ti procitao sta sam ja napisao. Ja sam i napisao da je 5.5 sirina felne u incima. I niko nije pomenuo da je to nebitan broj zbog ukrasa felni.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre sat vremena, francuz69 je napisao:

Nisi ti procitao sta sam ja napisao. Ja sam i napisao da je 5.5 sirina felne u incima. I niko nije pomenuo da je to nebitan broj zbog ukrasa felni.

 

Све сам ја прочитао.   Подржао те  у разлици ЈОТА и  ознаке Ј ,  додао важност ширине фелне (невезано за тебе)  , потврдио твој пост значења ознаке  Ј  .   Замолио да опростиш неуком народу што му се одомаћило да Ј чита као јоту  , ... споменуо Бдаду   :sampion:      и  навео са којих аутомобила му одговарају фелне  :   

175 / 65 /  Р14     Оффсет 36  , рупа 60,1  ,  4 x 100  са шрафовима  12 x 1,5  ,   затезање  90 Nm / 66 ft/lb  

    

... укратко, без зле намере    :jee1:  

 

него , које је годиште Талија ?   И  стварно  што не  15тице ?  ( онда би требале    / 55  )  

( Одговарају и  14 и 15  са  Dacia Lodgy 2012 -  ...        

Promenio član Jašim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Thalia je 2008-0 god., i na njoj su fabrički bile te dimenzije 175/65/14

Imam šest guma, pa sad ne bi menjao ako ne moram.

Promenio član vujo032
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja