Jump to content

Moto Zajednica

Avanture jednog kvazi-"majstora"

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
27 minutes ago, Paljevina said:

Ubedim ja sebe da je najverovatnije kompresija od klipova, te me sprečava da okrenem, i dodam još malo njutna snage na ključ....

 

KRC TRŠ BRŠ

Prvo pomišljam: koja bre kompresija , rasturena mašina... I instant shvatam da si cviknuo nešto. Preseče i mene iste sekunde. Pu pu daleko bilo, ne ponovilo se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svaka cast druze procitao sam sve u kompletu.

Nekad covek pogresi nesvesno iz najbolje moguce namere, tako da si ti iz ove situacije izasao kao pravi gospodin!

S druge strane kao sto rece jedan pametan covek 'uvek se uci na svojim greskama, nikad na tudjim', a svako ko ovo procita dobro ce upamtiti sve sto si napisao.

Svidja mi se tema definitivno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bane druze, kada da doteram hondu na stelovanje ventila?

P.s. Saljem link do honde sa oglasa koja mi se svidja :)

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

@PaljevinaBrate, da ti doteram ja moj skuter da ga nesto servisiras a ja odoh da gledam 2 godine mladji na oglasima:lol2::P

Jbg, @N.F.S. razmislja isto ko ja , samo brze:)

Promenio član ske
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Bane druze, kada da doteram hondu na stelovanje ventila?

pre 1 minut, ske je napisao:

Brate, da ti doteram ja moj skuter da ga nesto servisiras

Ajoj, niste svesni koliko me je zezalo celokupno društvo na isti ovaj fazon haha :D Ispao je žestoki zez od cele ove situacije, pa rekoh da podelim, sigurno će još nekom da bude interesantno! :)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mnoooogo si brz, sa toliko snage i volje ulazis u posao da se to oseca i vidi.
Ali ipak treba prikociti, da se sve sabere i sagleda.

Jos mi je u glavi scena pipanja namotaja unimerom, konstatujemo da je dobar, sto dalje logiku vodi na regler.
U narednih 10 min si vec na putu za Bg bio, po drugi.
Ja u cudu, zice zamotane nekim trakama, luster kleme svuda, nista proverili nismo...

I sada imas dva ispravna reglera :D

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Кад могу да закажем сервис? Није ништа хитно, не знам ни шта бих следеће узео.:stabre:
Ахахахаха, краљевски, волим ове "поправке" и њихове последице, препознајем се апсолутно.:jee:
Само што ја губим шрафове, сје*ем навој, огребем пластику... ово је већ "level Pro".:jee1:

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

I sada imas dva ispravna reglera

Brzoplet sam, nestrpljiv i sve hoću odmah, šta ću takav sam, kontrolišem se što više mogu, za početak prodao sam Apriliju, i novac u banku stavio, a kartice kod žene! :D

 

A što se tiče reglera, što kažu ameri, god works in mysterious ways, igrom slučaja naleteo na klinca, sestrić dobrog drugara, koji kuburi s nekom Hondicom F2, nema dečko para a obožava da se vozi, naravno, problem s punjenjem, regler ne radi (znanje i dijagnostika preuzeti od Arakisovih upustva). Skinuo regler sa regala, ugradio mu onako majstorski i evo ga kez od uva do uva kad me vidi, kaže Honda drži punjenje i pali kao mina! :D 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja u cudu, zice zamotane nekim trakama, luster kleme svuda, nista proverili nismo...

A inače mislim da sam shvatio u čemu je bio problem, pravi problem. Ona Aprilija ima stator koji izbacuje 500w, dok mi se čini da oni regleri nisu predviđeni za to, samo je moja zamisao, nisam još našao da popričam s nekim ko se veoma dobro razume u materiju kako regleri funkcionišu, ali mislim da regler nije u stanju da sprovede sve to lepo.

 

(a inače sam pokupovao i delove, planiram jednog lepog dana kada mi bude bilo dovoljno dosadno da napravim sam Mosfet regler, samo dok dobro proučim materiju)

 

Kasnije su rešili problem kod te Aprilije tako što su ugradili stator od 360w što je znatno smanjilo opterećenje i sprečilo probleme poput brown connectora koji su sagorevali pod jakim naponom.

Promenio član Paljevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...onako na kratko koliko sam video, rekao bih da je problem u vise potrosaca od snage koju stator isporucuje. (Plus neke zice koje nisam video gde idu i cemu sluze :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 3 minuta, N.F.S. je napisao:

...onako na kratko koliko sam video, rekao bih da je problem u vise potrosaca od snage koju stator isporucuje. (Plus neke zice koje nisam video gde idu i cemu sluze :D )

Bitno je na kraju da je ipak ispalo sve u redu, šta god da joj je bilo, s LED sijalicama puni konstantnih 13.8v-14v i to je to! :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 24 minuta, Marko05 je napisao:

сје*ем навој

Ako mi veruješ imam 5 različitih alata za rešavanje ovog problema koliko puta mi se desilo. Za plastike doduše pazim, odmah ih izbacim u sobu na ćebe na podu, a šrafova sam kupio jedno 10 seta za 10 različitih motora tako da ih imam koliko hoću. nema sile da negde zaboravim ili izgubim šraf. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nisam znao da šraf može da polomi karter?

Menjali smo ulje i bez kilo ključa ali ovo nisam video da se nekome dogodilo.

Valjda su ljudi imali prethodno ikakvog iskustva sa mehanikom (da ne kažem sa mehanikom prostog šrafa) pre nego što uzmu da naprave skupu štetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 1 minut, X8 Vračar je napisao:

Nisam znao da šraf može da polomi karter?

Menjali smo ulje i bez kilo ključa ali ovo nisam video da se nekome dogodilo.

Valjda su ljudi imali prethodno ikakvog iskustva sa mehanikom (da ne kažem sa mehanikom prostog šrafa) pre nego što uzmu da naprave skupu štetu.

Kilo ključ od 50 cm plus sirova mišićna snaga od 100 kg i svašta može da se dogodi. A inače je česta pojava, u svojoj moto karijeri sam čuo za sličnu situaciju barem još pet puta, jer ljudi misle da to dole mora mučki da se zategne, da ne bi ulje izašlo zbog pritiska, a ne shvataju da sitnih 3 kilograma na šrafu drži to sasvim uredno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Lepo, nema šta...

Ajde da nastavim sa našim podvigom.Pokvario nam se mali električni viljuškar (krokodil) u firmi.

Ubode ga momak u konektor, ali ne svetli punjač.Nepuni.

Ajde da nezovemo nikog, skupi su, znamo i sami...bla-bla truć.Navalimo.

 

Odvrnem sve plehove i plastike i merimo.Nijedan od nas nije električar, ali svi znamo.Ceo kolektiv se izređa na jadnoj mašini.Ko god da pipne i meri, i gde god da ga turi nema više od 11,8 V.Čak ni na akumlatoru direktno.

Dijagnoza zajednička, verovatno su riknuli akumlatori pa neprimaju struju.

Naručimo odmah dva komada po 120 Euro, gel-ekološki model, ostavimo sve tako raskupusano i odemo kući.

Popodne nam gazda pošalje sliku sa pitanjem

 

'' Koliko ste tu merili volti? ''

 

 

WhatsApp Image 2023-01-06 at 12.46.50.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...pre skidanja glave provere se izduvni gasovi u ekspanzionom sudu, kompresije u cilindrima... A da... Veoma moguće i da je do čepa hladnjaka koji je na kawama i te kako umeo da zjbva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Mnoooogo si brz, sa toliko snage i volje ulazis u posao da se to oseca i vidi.
Ali ipak treba prikociti, da se sve sabere i sagleda.

Jos mi je u glavi scena pipanja namotaja unimerom, konstatujemo da je dobar, sto dalje logiku vodi na regler.
U narednih 10 min si vec na putu za Bg bio, po drugi.
Ja u cudu, zice zamotane nekim trakama, luster kleme svuda, nista proverili nismo...

I sada imas dva ispravna reglera :D

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

Paljevina ovo ti sve kaže batica,koga kad uhvate pundravci,pod baterisku lampu menja delove,jer ne može da sačeka da svane.Samo da bi video kako funkcioniše.Inače,imam osećaj da si uneo svežine na forum.Očigledno apstinencija sa istog ti je baš dala pun gas.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 6 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

...pre skidanja glave provere se izduvni gasovi u ekspanzionom sudu, kompresije u cilindrima... A da... Veoma moguće i da je do čepa hladnjaka koji je na kawama i te kako umeo da zjbva ;)

Joj dobijam flešbekove kao u vijetnamu da sam bio kad se setim čepa hladnjka, koliko je samo para tu bačeno i koliko čepova isprobano :D

 

pre 4 minuta, gebee&co je napisao:

Samo da bi video kako funkcioniše

Moja mala prljava tajna. ;)

 

pre 4 minuta, gebee&co je napisao:

Inače,imam osećaj da si uneo svežine na forum.Očigledno apstinencija sa istog ti je baš dala pun gas.

Hvala! Inače volim i da pišem i da pričam i da delim i čujem tuđa iskustva! Pun gas do prvog lepog dana, posle toga nema mene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Operacija 2. Rešavanje problema koji ne postoji 

 

Teško je to kada je čovek dokon, pa iz neke dosade krene da donosi neke pogrešne odluke koje ga posle koštaju novca, a i živaca. Početkom godine, krenu da svrbi novčanik, ušteđevina hoće da iskoči iz istog i ode u pravcu nekog motora, jer ipak, treba imati dva, sreća je u parovima.

 

Vođen početkom sezone, mirisom proleća i željom da potrošim malo para, nakon kratkog razmišljanja skočim do Niša i pazarim Triumph ST 1050 2005 sa 35.000 km za 3300e. Na prvi pogled jako atraktivan motor, u veoma dobrom stanju a i cena nije bila loša za to stanje, plus je u registraciji. 

 

image.thumb.jpeg.0e128dbb361cbd2933ede976e4be16fb.jpeg

 

I sve beše bilo dobro! Pouzdan, udoban, ima snage na pretek, ma motor čudo živo! Po prvi put u životu, oduševim se nečemu što englez pravi. :D 

 

No, đavo ne da mira, i nakon nekoliko vožnji na Triumph-u, od toga nekoliko dužih, krene da me udara moja standardna paranoja da se čuje lanac bregaste. Promenim ja ulje, ma ništa, zategnem izduvnu granu, ma jok, i dalje nešto zvrči iznutra, ma mora da je lanac - ubedim sebe. 

 

Op-cup, našao i naručio novi lanac bregaste, i oprugu zatezača lanca bregaste (pročitao da to hoće da ode na njima!) i bacio se na posao!

 

image.jpeg.ed78d4582a9c737764488e98c45da050.jpeg

 

Zazori ventila maltene u fabričkoj specifikaciji, bregaste maltene nove, ceo agregat je u cakum-pakum izdanju iznutra. Stigne lanac sutradan, zamenim sve lepo, spakujem nazad i sav srećan što se sve tako brzo završilo, upalim motor.

 

Kad ono....

 

Poče da curi ulje, ajoj poplave li! Ulja i ulja na sve strane, čučnem i pogledam, i imao sam šta da vidim...

 

image.thumb.jpeg.7e21bac24aa78ba33009a296a798f3b1.jpeg

 

U toku skidanja oklopa i dekli, morao sam desni dekli malo da čuknem sa gumenim čekićem kako bi popustio, izgleda da pre toga nije bio skidan nikad. Čukao ja čukao, i izgleda da sam u svom tom čukanju (:D) slučajno zakačio i hladnjak za ulje i oštetio ga - da ne kažem, polomio. :ups:

 

Ništa, pričam ja sebi, ma zavariće mi neko ovo, i veoma ubrzo skinem hladnjak ulja, i krenem da ga nosim redom po variocima u nadi da će neko ga mi to završi i sredi. Prvi, drugi, treći majstor, svi istu priču teraju... Pukotina je previše sitna da bi mogao var da se pusti tu i da uhvati lepo, na kraju se desi to da odustanem od ideje da varim, odem pravac na internet i nađem negde u Engleskoj polovan deo za 150e. Naručim.... sačekam mesec dana, Triumph za to vreme stoji mučenik, čeka! 

 

Eventualno stigne novi hladnjak, namontiram ga, motor upalim, radi sve normalno, nema više curenja ulja, problem rešen! Sav srećan, krenem na dužu turu da isprobam malo motor i da vidim plodove svog rada! :D

 

Naravno, zvuk zbog kojeg sam uopšte i rasturao motor, je i dalje prisutan, i dalje zvrči, i dalje se isto čuje. Lanac bregaste nov, opruga zatezača nova, sve mere po specifikaciji, apsolutno mu ništa ne fali...

 

Osim toga što je tri klipa, pa ima taj njemu normalan zvuk, na koji se ja još uvek nisam navikao. :D:D:D

 

Obrni okreni, džabe sam otvarao motor, džabe sam mu polomio hladnjak, džabe sve - jer problema nikad nije ni bilo. Barem sam uvideo da je odličnom stanju i da nema potrebe bilo šta da mu se radi. :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 19 minuta, Paljevina je napisao:

Obrni okreni, džabe sam otvarao motor, džabe sam mu polomio hladnjak, džabe sve - jer problema nikad nije ni bilo. Barem sam uvideo da je odličnom stanju i da nema potrebe bilo šta da mu se radi. :jee:

Da je bogdo dzabe?! Sve je to tebe kostalo. :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja